رفع مشکل لوله کشی گاز مدرسه و برخورد قاطع با مدیران متخلف
پرینت
#۶١٨١
97/10/22 شنبه 20:02

رفع مشکل لوله کشی گاز مدرسه و برخورد قاطع با مدیران متخلف

فهمیده: ازدحام کلاس ها پابرجاست؛ مدرسه کوچک بازسازی نمی شود

آقانوری/ در پی انتشار فیلم و گزارشی با عنوان "علاج فاجعه قبل از وقوع باید کرد" برای وضعیت نامناسب مدرسه ابتدایی شهید محمدکاظم موسوی در شهرک منظریه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس طی گفتگویی اختصاصی با فردیس نیوز در خصوص مشکلات این مدرسه توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش فردیس نیوز، فرشته فهمیده گفت: پس از انتشار گزارش فوق با پیگیری سریع همکاران حوزه آموزش و پرورش بلافاصله مدرسه مورد نظر بازدید شد و طبق گزارش منتشره از فردیس نیوز، نا ایمن و نامناسب بودن لوله کشی گاز و فضای آبدارخانه مدرسه مورد تأیید قرار گرفت و طی کمتر از یک ساعت، لوله کشی نامناسب گاز جمع آوری شد و بهسازی فضای آبدارخانه و لوله کشی گاز توسط اداره آموزش و پرورش انجام می شود.

وی با بیان اینکه مشکلات نامناسب بودن آبدارخانه و لوله کشی گاز،  ناشی از قصور مدیران دوشیفت مدرسه محمدکاظم موسوی است افزود: اگرچه منکر فرسودگی این مدرسه نیستیم. اما مدرسه هرچند فرسوده، نیازمند مدیریت صحیح است و مدیر در رأس هر مدرسه باید پیگیر رفع مشکلات و برآوردن نیازهای مدرسه باشد؛ که متأسفانه با قصور مدیران دو شیفت، مشکلات این مدرسه بیشتر شده است.

مدیر آموزش و پرورش فردیس با بیان اینکه در خصوص قصور مدیران این مدرسه با قاطعیت برخورد خواهد شد گفت: پس از این گزارش بلافاصله مدیران هر دو شیفت برای پاسخگویی به اداره دعوت شدند و استعفای آنها گرفته شد. اما با توجه به عملکرد و شرایط موجود، با تذکر کتبی و به شرط رسیدگی  به مشکلات و  رفع کاستی های مدرسه  در سمت خود باقی ماندند اما حتما به کمیته تخلفات معرفی خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آموزش و پرورش راهکاری برای کاهش ازدحام کلاس های ۴۷ نفره  و یا بازسازی این مدرسه فرسوده دارد؟ اظهار داشت: متأسفانه کمبود فضای آموزشی در فردیس به ویژه منطقه منظریه موجب ازدحام کلاس ها شده و  با وجود آگاه سازی اولیا، آنها حاضر به  ثبت نام دانش آموزان در مدارس دیگر نشدند.

 فهمیده با بیان اینکه متأسفانه فرسودگی و کوچک بودن فضای این مدرسه، مشکلات را دوچندان کرده است گفت: با توجه به متراژ کم مدرسه(حدود 1300 مترمربع)، پیگیری انجام شده برای تخریب و بازسازی آن از اداره کل نوسازی مدارس به نتیجه نرسیده و بر اساس پارامترهای موجود، امکان تخریب و بازسازی آن وجود ندارد.

وی افزود: در صورت همکاری شورا و شهرداری فردیس و واگذاری زمینی با متراژ مناسب و حدود 2 هزار 500 مترمربع در منطقه منظریه به آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی مدارس برای احداث مدرسه اقدام می کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس در جواب این سوال که آیا هیچ راهکاری برای استفاده از ظرفیت های موجود آموزش و پرورش برای تخریب و بازسازی  مدارس فرسوده وجود ندارد، گفت: در شهرستان فردیس ۶ الی ۷ مدرسه فرسوده با متراژ کم وجود دارد که اداره کل نوسازی حاضر به احداث مدرسه در این مساحت نیست.در صورتی که اداره کل نوسازی راهکاری برای تخریب و بازسازی مدارس کوچک فردیس ارائه کند، بسیاری از مشکلات کمبود فضای آموزشی در شهرستان مرتفع خواهد شد.

وی همچنین مشارکت خیرین مدسه ساز را برای ایجاد فضای آموزشی بویژه در مناطق بحرانی ارم اهری و منظریه،  خواستار شد و افزود: با توجه به رشد روزافزون جمعیت شهرستان فردیس و عدم ایجاد زیرساخت ها به تناسب جمعیت،  کمبود مدارس به شدت احساس می شود که امیدواریم با مشارکت خیرین بتوانیم بخشی از این نیازها را جبران کنیم.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...