رشد 4 درصدی دانش آموز و کمبود 100 کلاس در فردیس
پرینت
#۵٢۶١
96/07/12 چهارشنبه 03:35

رشد 4 درصدی دانش آموز و کمبود 100 کلاس در فردیس

فهمیده: ساماندهی سرویس مدارس تا پایان مهرماه تکمیل می شود

فردیس نیوز- مدیرآموزش و پرورش شهرستان فردیس با اشاره به رشد 4 درصدی دانش آموزان از کمبود 100 کلاس در شهرستان فردیس خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، فرشته فهمیده صبح امروز در سیزدهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس که با حضور اعضا در سالن شهید باهنر این اداره برگزار شد گفت: در سال تحصیلی جاری با 52 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی با رشد 4 درصدی در این مقطع در 1289 کلاس، دانش آموزان مقطع متوسطه اول با رشد 3 درصدی در 48 مدرسه و دانش آموزان متوسطه دوم بدون افزایش جمعیت دانش آموزی نسبت به سال گذشته در 43  مدرسه ساماندهی شدند.

وی ضمن اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان فردیس گفت: طی پروژه مهر مازاد جمعیت دانش آموزی در مدارس موجود شهرستان  با تراکم بالا ساماندهی شدند که در حال حاضر با توجه به جمعیت دانش آموزی 5 مدرسه 20 کلاسه در شهرستان فردیس مورد نیاز است.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان فردیس ادامه داد: در فردیس40  کلاس در مقطع ابتدایی، 40 کلاس در مقطع متوسطه اول و 20 کلاس در مقطع متوسطه دوم و فنی حرفه ای مورد نیاز است که امیدواریم با کمک خیرین بتوانیم کمبود فضای آموزشی شهرستان را مرتفع کنیم.

وی ضمن تأکید بر لزوم اتمام پروژه های نیمه کاره مدارس امیرسلمانی در فردیس و شهدای راه آهن گفت: آقای جلالی مهر خیر مدرسه ساز قول ساخت یک مدرسه در منطقه قریشی را داده است . همچنین با برقراری تعامل با معارضین مدرسه شهید رحیمی قرار است در مقابل ساخت 3 مدرسه، مدرسه شهید رحیمی به معارض تحویل داده شود. که در صورت ساخت و تکمیل این مدارس مشکل کمبود فضای اموزشی تا حدود زیادی برطرف خواهد شد.

فهمیده در خصوص کمبود مدرسه در فرخ آباد زیبادشت گفت: در زمان الحاق مدارس فرخ آباد به آموزش و پرورش شهرستان فردیس مشخص شد طی توافقنامه ای با آقای پورکاشانی خیر منطقه که از گذشته موجود بوده، مدرسه ابتدایی برای ساخت فرهنگسرا به بنیاد پورکاشانی تحویل داده شده، در حالیکه فضای آموزشی نسبت به فرهنگسرا در اولویت قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل کمبود فضای آموزشی مقاطع متوسطه اول، دوم و ابتدایی دخترانه در مدرسه فاطمه حجره روستای فرخ آباد زیبادشت ساماندهی شده و مقطع متوسطه دوم پسرانه در این روستا وجود ندارد.

مدیرآموزش و پرورش فردیس در بخش دیگری از سخنانش به تشکیل کارگروه ماده 18 و ساماندهی سرویس مدارس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 222 راننده برای پیگیری امور اداری و تهیه برچسب مراجعه کرده اند و تا پایان مهرماه ساماندهی سرویس ها در کلیه مدارس انجام خواهد شد.

وی ضمن اشاره به چالش های موجود در ساماندهی سرویس مدارس اظهار داشت: برخی پیمانکاران در خصوص بیمه قراردادها و دریافت 7 الی 8 درصد موجود مشکل دارند و یا برخی خانواده ها برای استفاده از سرویس همکاری نمی کنند.

این مسئول لزوم استفاده از سرویس مدارس را علاوه بر حضور به موقع و تأمین امنیت دانش آموزان، برای جلوگیری از افزایش حجم ترافیک و تردد خودروها در معابر ضروری دانست.

وی همچنین گفت: طبق مصوبه شورای آموزش و پرورش کارگروهی متشکل از کارشناسان ارزیابی آموزش و پرورش و فرمانداری،  عملکرد مالی و میزان همکاری مدیران مدارس در خصوص ساماندهی سرویس ها را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

گفتنی است در این نشست شهرداری ها گزارشی از عملکرد این نهاد در اجرای پروژه مهر و بهسازی مدارس ارائه دادند که طی آن بهسازی ۲۷مدرسه در کمیته استقبال از مهر توسط شهرداری هایمناطق 1 و 2 فردیس انجام شده و شهرداری مشکین دشت با هزینه ای بالغ بر 120 میلیون تومان عملیات بهسازی 22 مدرسه را اجرا کرده است.  

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...