رشد 4 درصدی جمعیت دانش آموزی و 92هزار دانش آموز در فردیس
پرینت
#۵١٧٨
96/06/13 دوشنبه 02:43

رشد 4 درصدی جمعیت دانش آموزی و 92هزار دانش آموز در فردیس

بحران کمبود فضای آموزشی و تراکم دانش آموزی 45 نفر در مدارس مناطق حاشیه ای فردیس

فردیس نیوز- مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس از رشد 4 درصدی جمعیت دانش آموزی و وجود 92هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در فردیس خبر داد .

 به گزارش فردیس نیوز، فرشته فهمیده صبح امروز یکشنبه و در نشست شورای اداری فردیس گفت: در سال تحصیلی جدید شهرستان فردیس پذیرای حدود 92 هزار دانش آموز است که این میزان رشد 4درصدی جمعیت دانش آموزی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

وی میانگین تراکم دانش آموزی در سطح مدارس این شهرستان را 35 نفر اعلام کرد و افزود: با توجه به آمار ثبت نامی دانش آموزان، برخی مدارس فردیس در سال تحصیلی جاری با تراکم دانش آموزی 45 نفر در هر کلاس درس مواجه هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس با بیان اینکه در مجموع 460 مدرسه در ناحیه 2 و شهرستان فردیس وجود دارد به کمبود زیرساخت های آموزشی بویژه در مناطق محروم و حاشیه ای این شهرستان اشاره کرد و گفت: در مناطقی چون شهرک های ارم، اهری ، 110، طالقانی، 17 شهریور و مشکین دشت کلاس ها با تراکم جمعیتی بین 40 تا 45 نفر است که نشان دهنده وضعیت بحرانی کمبود فضای آموزشی در این مناطق است.

وی از کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی بعنوان یکی از مهمترین مشکلات آموزش و پرورش فردیس یاد  کرد و افزود: با وجود استفاده از نیروهای انتقالی، آزمونی ها و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، در تأمین نیروی انسانی با کمبود مواجه هستیم که امیدواریم این کمبودها با اضافه کار همکاران فرهنگی جبران شود.

فهمیده با بیان اینکه در شهرستان فردیس 5 سالن ورزشی ویژه فرهنگیان و دانش آموزان وجود دارد از  نبود استخرشنای ویژه فرهنگیان در شهرستان خبر داد.

وی در بخش دیگری کسب دیپلم افتخار از کنگره بین المللی خلاقیت اروپا توسط دانش آموز فرزانگان 2 ،کسب مدال طلای مسابقات کاراته قهرمانی آسیا توسط دانش آموزان دوقلوی فردیسی، کسب سه مدال ارزشمند مسابقات دومیدانی کشوری دانش آموزان، درخشش دانش آموزان ابتدایی در جشنواره جابرین حیان و ورودی به مرحله کشوری را ازجمله موفقیت های  آموزش و پرورش شهرستان فردیس اعلام کرد.

فهمیده همچنین گفت: کسب رتبه اول استانی مسابقات علمی و تخصصی همکاران تربیت بدنی، رتبه اول استانی در پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت و نماز، مدال طلای مسابقات جهانی مخترعین در اتحادیه اروپا و کسب جایزه ویژه جوان ترین مخترع توسط دانش آموز فرزانگان 2 ،کسب رتبه سوم کنکور سراسری هنر توسط دانش آموز فردیسی و کسب 5 رتبه زیر 100 در کنکور سراسری توسط دانش آموران فردیس از دیگر موفقیت های این اداره در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی است.

وی همچنین اقدامات آموزش و پرورش در پروژه مهر را تشریح کرد و افزود: پروژه مهر در قالب 5 کارگروه ویژه اجرا شد که سازماندهی فرم پوشش دانش آموزی، سرویس مدارس در قالب کارگروه ماده 18و عکس دانش آموزی که با حمایت فرمانداری و همکاری اتحادیه های شهرستان انجام شد. همچنین بازسازی و تجهیز سالن 17 شهریور ، تشکیل و راه اندازی مجمع خیرین مدرسه ساز و میزبانی مسابقات ژیمناستیک دانش آموزی کشور از جمله دیگر اقدامات اموزش و پرورش فردیس در راستای پروژه مهر است.

فهمیده با تأکید بر ضرورت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان گفت: در این ایام آموزش و پرورش شهرستان با تشکیل 44 پایگاه اوقات فراغت دانش آموزی، برگزاری همایش های مختلف دانش آموزی، اعزام دانش آموزان به اردوهای مختلفی چون مشهد اولی ، علوی و دانش آموزان فرزانه و سایر برنامه های فرهنگی، پرورشی به غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان توجه ویژه داشته است.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...