رتبه بندي کمپ هاي ترک اعتياد درالبرز

رشد جمعيت، مهاجرت پذيري و وجود زندان ها موقعيت استان البرز را به لحاظ آسيب هاي اجتماعي ويژه کرده است

فردیس نیوز - مديرکل بهزيستي استان البرز از اجراي طرح رتبه بندي کمپ هاي ترک اعتياد در اين استان براي نخستين بار در کشور خبرداد.

به گزارش فردیس، افروز بهرامي افزود: 85 شاخص تخصصي براي اين رتبه بندي از جمله وضعيت بيماران پس از ترخيص ، رعايت موارد بهداشتي ، حضور مستمر پزشک و روانپزشک در کمپ ، توجه به محيط فيزيکي ونصب دوربين هاي نظارتي مورد توجه قرار گرفته است .

وي با بيان اينکه 103 کمپ ( مرکز ميان مدت اقامتي ) دراستان البرز زير پوشش و نظارت بهزيستي است، ادامه داد: بهزيستي اگرچه اولويت کار خود را بر پيشگيري از اعتياد قرار داده ليکن بحث درمان جسمي و روحي افراد معتاد با جديت دنبال مي شود.

بهرامي گفت: با توجه به اينکه افراد داراي شرايط خاص در کمپ هاي ترک اعتياد نگهداري مي شوند، بايد دقت نظرهاي لازم در آن صورت گيرد.

وي خاطرنشان کرد: کمپ هاي ترک اعتياد نقش موثري در بازگشت سالم معتادان به جامعه دارند چراکه اين کمپ ها پس از درمان معتادان برنامه هاي آموزشي و مهارت آموزي براي آنان اجرا مي کنند.

مديرکل بهزيستي استان البرز گفت: رشد جمعيت، مهاجرت پذيري و وجود زندان ها موقعيت استان البرز را به لحاظ آسيب هاي اجتماعي ويژه کرده است.

وي خاطرنشان کرد: رفع آسيب هاي اجتماعي در اين وضعيت ويژه استان نيازمند همت و تلاش تمام مسوولان اجرايي است.

بهرامي گفت: اعتياد بلاي خانمان سوز است اما هر آسيبي که به انسان وارد مي شود با اراده قابل جبران است و تأکيد کرد : افرادي که ترک اعتياد کرده اند بايد در جامعه به کار گرفته شوند و فضاي کسب و کار براي آنها فراهم باشد.
 

 
 

1 دیدگاه
[1] kambiz.asghari@yahoo.com - 95/01/01 يكشنبه 08:13
در آستانه سال جدید از درگاه خدای متعال برای کسانی که درد کشیده و زجز کشیده اعتیاد دیروز بودن و امروز عاشقانه در خدمت رهایه افراد از بند اعتیاد هستند سلامتی و خیر و برکت خواستارم. ان ددسته از جانورانی که به بهانه ترک اعتیاد با سرنوشت و زندگیه انسانها بازی میکنند و تنها پول رامیشناسند و جان بیماران برایشان کمتر اهمیتی دارد ذلت و خواری از درگاه خداوند منان خواستارم - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه