رای طرح مدیریت و راهبری هوشمند و از راه دور تاسیسات مكانیكی

فردیس نیوز - مسئول واحد آب سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج از اجرای طرح مدیریت و راهبری هوشمند و از راه دور تاسیسات مکانیکی از سوی این سازمان خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز،  علی بور با اعلام این مطلب اظهار داشت: از سوی واحد آب سازمان و با بررسی ها و مطالعات کارشناسان این حوزه، مقرر شد که طرح مدیریت و راهبری هوشمند و از راه دور  تاسیسات مکانیکی (SMS Controller) در کلانشهر کرج اجرا شود.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، دریافت اطلاعات از وضعیت بهره برداری و مدیریت از راه دور فقط با ارسال یک پیامک است که هم اکنون این طرح به صورت پایلوت در موتورخانه و ایستگاه پمپاژ چمران در حال اجراست .

این مسئول ادامه داد: کاهش مشکلات مربوط به راهبری پمپها، هوشمندسازی مدیریت توزیع آب و آبیاری، صرفه‌جویی در منابع و نیروی انسانی، نظارت، مدیریت و راهبری از راه دور و استفاده از فناوری بی‌سیم از جمله مزایای اجرای این طرح است.

بور یادآور شد: از امکانات طرح مذکور می توان به دریافت اطلاعات مربوط به خاموش و روشن شدن الکتروپمپ های مستقر در پارک شامل (الکتروپمپ چاه چمران، الکتروپمپ آبیاری پارک چمران، الکتروپمپ انتقال آب به ارتفاعات حصار)، دریافت اطلاعات مربوط به وضعیت مخزن شامل سرریز شدن و خالی شدن، امکان روشن یا خاموش کردن الکترو پمپ های موصوف با ارسال یک پیامک، امکان راهبری سیستم از طریق اینترنت و امکان تکمیل و ارتقاء اشاره کرد.

مسئول واحد آب سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج اضافه کرد: این دستگاه کنترل ایستگاه پمپاژ و موتورخانه را از طریق پیامک امکان پذیر می سازد که کاربر با ارسال دستور به این دستگاه می تواند از وضعیت ورودی ها و خروجی ها اطلاع داشته و آنها را تغییر دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه