راه اندازی 88تخت ویژه ICU در استان البرز همزمان با 50 دانشگاه علوم پزشکی کشور
پرینت
#٣۶١٣
94/12/20 پنجشنبه 17:02

راه اندازی 88تخت ویژه ICU در استان البرز همزمان با 50 دانشگاه علوم پزشکی کشور

35 تخت ویژه در بیمارستان شهید مدنی، 22 تخت در بیمارستان شهید رجایی، 10 تخت ویژه در بیمارستان کوثر و 18 تخت ویژه در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) راه اندازی شد

فردیس نیوز - دانشگاه علوم پزشکی البرز همراه  با  سایر دانشگاه های علوم پزشکی 88 تخت ای سی یو ویژه بزرگسالان، کودکان و نوزادان را همزمان به صورت ویدئو کنفرانس به مرکزیت شهر بیرجند و با حضور وزیر بهداشت افتتاح کرد.

به گزارش فردیس نیوز،  این مراسم باحضور جمعی از مسئولین استانی و دانشگاهی و با حضور دکتر درفشی، رئیس دانشگاه، دکتر باغستانی، عضور شواری شهر کرج در بیمارستان شهید مدنی برگزار شد.

دکتر حمید درفشی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفتگو با وزیر بهداشت گفت: استان البرز از نظر بهداشت و درمان جزء محروم ترین استان ها محسوب می شود و با توسعه هزار تخت بیمارستانی تا شش ماهه اول سال 95 سرانه تخت های این استان به ازای هر هزار نفر به یک دهم خواهد رسید که باز هم تا سرانه استاندارد به سه هزار تخت دیگر نیاز است.

وی با اشاره به اهمیت تخت های ویژه آی سی یو در استان البرز افزود: این استان با جمعیت نزدیک به سه میلیون نفر و به دلیل اینکه 18 درصد از ترافیک کشور را دارد با سوانح و حوادث ترافیکی بسیاری مواجه است و این نیاز به تخت های ویژه در استان را بیشتر کرده است .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با راه اندازی این 88تخت ویژه خوشبختانه حتی یک اعزامی به تهران نیز نداشتیم اما هنوز با مشکل کمبود تخت مواجه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرد: 35 تخت ویژه در بیمارستان شهید مدنی، 22 تخت در بیمارستان شهید رجایی، 10 تخت ویژه در بیمارستان کوثر و 18 تخت ویژه در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) راه اندازی شده است.

دکتر درفشی در پایان از تلاش ها و خوش فکری وزیر بهداشت در توسعه و ارتقای بهداشت و درمان تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد: روند توسعه تخت های بیمارستان در البرز با سرعت بیشتری ادامه یابد تا بتوانیم به استاندارد لازم دست یابیم

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز