رئیس کل دادگستری استان البرز: با رفتارهایی که به فضای معنوی دادگستری آسیب وارد کند به شدت برخورد می کنیم

امر به معروف و نهی از منکر یکی از بهترین اقدامات برای صیانت از سلامت اداری

فردیس نیوز- فاضلیان گفت: در حوزه برخورد و در جایی که منافع مردم مطرح است جایی برای مصلحت اندیشی و اغماض نمی‌بینیم و با رفتارهایی که به فضای معنوی دادگستری آسیب وارد کند به شدت برخورد خواهیم کرد

به گزارش فردیس نیوز، احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در دومین نشست شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان، اعضای این شورا را جزو بهترین‌های دستگاه قضایی دانست و گفت: در این شورا ظرفیت ارزشمندی شکل گرفته تا از این پتانسیل‌ها استفاده شود که لازمه آن تلاش برای استفاده از این ظرفیت برای تقویت فضای معنوی و بانشاط در مجموعه دادگستری است.

وی با تذکر این اصل که قضاوت از امور سخت است که همواره در معرض تهدید قرار دارد گفت: مصون‌سازی همه در برابر تهدیدات، یکی از وظایف مهم شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان البرز است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان البرز در ادامه تصریح کرد: در این شورا باید از ارزش‌ها و تاکتیک‌های مختلف استفاده کنیم تا بتوانیم بر فکر و روح همکاران و مراجعان اثرگذاری مدنظر را داشته باشیم و این زمانی ممکن است که فرد برای اصلاح رفتار خود به درجه اقناع برسد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از بهترین اقدامات برای صیانت از سلامت اداری دانست و اظهار داشت: باید قبل از اینکه صدمه‌ای به فرد در معرض تهدید وارد شود وی مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد و سپس راهکارها برای برون رفت از آن شرایط پرخطر مشخص شود که در این زمینه از هر طرح زمینه‌ساز فضای سالم حمایت می‌کنیم.

فاضلیان تاکید کرد: در حوزه برخورد و در جایی که منافع مردم مطرح است جایی برای مصلحت اندیشی و اغماض نمی‌بینیم و با رفتارهایی که به فضای معنوی دادگستری آسیب وارد کند به شدت برخورد خواهیم کرد.

در دومین نشست شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان البرز که با هدف تدوین اساسنامه این شورا برگزار شده بود اساسنامه شورا در 9 ماده تصویب و به امضای اعضای شورا رسید.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه