رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز:
پرینت
#۵٢۶۶
96/07/14 جمعه 00:46

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز:

موکب داران نذورات جمع آوری شده را به حساب ستاد بازسازی عتبات واریز کنند

فردیس نیوز- رئیس ستاد عتبات عالیات استان البرز با تاکید به اهمیت اعتماد سازی میان مردم از موکب داران خواست تا 99 درصد نذورات جمع آوری شده را به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان واریز و در مقابل چک دریافت کنند.

به گزارش فردیس نیوز، سلیمان شکری پیش از ظهر پنجشنبه در نشست آموزش موکب داران اربعین استان البرز که در سالن همایش ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز برگزار شد، ضمن تشکر از فرماندار ساوجبلاغ که به خوبی مباحث اربعین را در این شهرستان مدیریت کرده است، اظهار کرد: 20 روز پیش از اربعین موکب داران باید اقدامات خود را آغاز کنند.

وی با تاکید به لزوم برنامه ریزی برای پیاده روی اربعین، افزود: بنا به زمان بندی های موجود از 15 مهر ماه امکانات موکب ها در سامانه اربعین ثبت می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با بیان اینکه مهلت ثبت اقلام و امکانات موکب ها در اربعین تا 30 مهر ماه است، خاطرنشان کرد: برای موکب داران ویزای متعدد صادر شده است تا بتوانند برای فراهم کردن امکانات موکب خود به عراق رفت و آمد کنند.

وی با بیان اینکه لیست اقلام موکب ها به فارسی و عربی نوشته شود، از موکب داران خواست تا در جلسات آموزشی شرکت و به خوبی اقدامات لازم را برنامه ریزی کنند.

شکری با اشاره به اینکه همه موکب ها از ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور نظارت می شود، گفت: امید داریم تا با مدیریت مناسب موکب داران البرزی نام این استان در کشور بدرخشد.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه مبنای رفتن به عراق زمینی و مرز ورود مرز مهران است، تصریح کرد: وقتی زائرین وارد عراق می شوند، هزینه ها کاهش می یابد و تقریبا هزینه برای زائرین وجود ندارد اما موقع برگشت و پس از مرز مهران هزینه هایی شامل حال زائران می شود که انشاالله اقدامات لازم برای این مهم انجام شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با تاکید به اینکه اعتماد سازی بخش مهمی از کار عتبات است، گفت: از موکب داران می خواهیم 99 درصد نذورات جمع آوری شده را به حساب بازسازی عتبات عالیات استان واریز و از این ستاد چک دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه استان البرز در اربعین امسال از 35هزار نفر پذیرایی می کند، گفت: سال گذشته سهمیه استان البرز پذیرایی و اسکان 25 هزار نفر بود که خوشبختانه این استان عملکرد قابل قبولی در سطح کشور داشته است و امید داریم امسال نیز مانند سال گذشته عملکرد خوبی را از خود نشان دهیم و نام البرز را در کشور نمایان کنیم.

شکری با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۲میلیون و پانصد هزار نفر ایرانی در پیاده روی اربعین شرکت کردند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال حدود ۳ میلیون نفر از کشور ایران اسلامی در این همایش بزرگ شیعیان شرکت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه میزبان این همایش مردم عراق هستند و صفر تا صد این همایش را به صورت مردمی میزبانی می کنند، کشور ایران نیز برای کمک به مردم عراق با توجه به جمعیت یک میلیونی ایرانی در همایش اربعین می خواهد بخشی از اسکان و پذیرایی زائران را قبول کند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز در ادامه با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز پذیرایی از 35 هزار نفر را به پذیرایی از 10 هزار نفر در مسیر نجف به کربلا و پذیرایی از 25هزار نفر در کربلا تقسیم کرده است، اظهار کرد: پرونده جاگذاری 33 موکب از استان البرز در عراق تشکیل شده است و برای آنها از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور مجوز موکب اعطا می شود.

وی با بیان اینکه بیش از 20 میلیون نفر از شیعیان در همایش بزرگ اربعین شرکت می کنند، عنوان کرد: کمک به برگزاری هرچه بهتر و با برنامه تر این همایش خاری در چشم دشمنان اسلام است.

در ادامه این نشست مسئول ستاد اربعین استان البرز و مسئول موکب داران عراق و دیگر مسئولان این مجموعه به تشریح مسائل و موارد پیاده روی اربعین پرداختند.

در پایان این نشست پروانه موکب، به موکب داران البرزی اعطا شد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...