دکتر مردانی : شهرهای درگیر با کرونای انگلیسی ایزوله شوند / احتمال درگیری کشور با کرونای جهش یافته از جنوب کشور!

شهرهای درگیر با کرونای انگلیسی ایزوله شوند / احتمال درگیری کشور با کرونای جهش یافته از جنوب کشور!

کرونای انگلیسی اولین جهش اعلام شده کرونا است که سرعت انتقال آن 70برابر و قدرت کشندگی آن 30 برابر از کرونای چینی بیشتر است.این کرونا به ایران رسیده است و طبق تاکید وزیر بهداشت در سراسر کشور چرخیده و گسترش یافته است .

کرونای انگلیسی اولین جهش اعلام شده کرونا است که سرعت انتقال آن 70برابر و قدرت کشندگی آن 30 برابر از کرونای چینی بیشتر است.این کرونا به ایران رسیده است و طبق تاکید وزیر بهداشت در سراسر کشور چرخیده و گسترش یافته است .

 به نظر می رسد جهش کروموزومی کرونا از انگلیس شروع شده و به ایران نیز رسید. کرونای انگلیسی اما علاوه بر افرادی که بیماری زمینه ای دارند و سالمندند جوانان را نیز مبتلا و به کام مرگ می فرستد. این در حالی است که کرونای معمولی مرگ و میر کمتری دارد.

دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در پاسخ به این سوال که آیا قرنطینه شهرهای مختلف ایران که کرونای انگلیسی در آن شناسایی شده می تواند ابتلا به آن را متوقف کند؟ به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: ابتلای به بیماری کرونا در ایران با دو سیستم 1) سیستم روتین و 2) سیستم غیرمعمول (از بیماران خاص نمونه گیری می کنند) تشخیص داده شده اند.

کرونای انگلیسی بیخ گوش همه ایرانیان است

وی با بیان این که کرونای انگلیسی بیخ گوش همه ما هست، افزود: نه فقط برای کرونای انگلیسی بلکه برای تمام ویروس های کرونا که به حالت طغیان در می آید الزاما محدودیت های سفر، ممنوع کردن سفر به شهرها، تعطیلی ادارات و مراکز خرید و تجاری و... در کم کردن زنجیره انتقال کمک می کند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: در کمیته کشوری تاکید شد که جهش های کروموزومی اگر تکثیر ویروس به شدت اتفاق بیفتد بیشتر می شود. در شهرهای جنوب کشور اگر همین روند ادامه پیدا کند آنها در معرض خطر جهش های کروموزومی جدید و غیر از جهش های کروموزومی بریتانیایی، آفریقایی و... هستند. اعمال محدودیت ها حتی قرنطینه کوتاه مدت این مناطق می تواند به کنترل این ویروس کمک کند.

دکتر مسعود مردانی در توضیح جهش نوع تازه کرونا از جنوب کشور گفت: در تمام کشورها امکان جهش وجود دارد چرا که ابتلا به این ویروس افزایش یافته است. ممکن است ما نیز جهش خاص خود داشته باشیم. کارگروهی تعیین شده است که آزمایش تعداد نمونه های کرونا در ایران  را بیشتر انجام دهند. شاید جهش کروموزومی  داشته باشیم اما هنوز به این نتیجه نرسیده ایم و تحقیقات درباره جهش کروموزومی  در ایران  در حال انجام است.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه