دکتر فلاح نژاد در همایش ازدواج سالم به لزوم آموزش های پیش از ازدواج برای جوانان تأکید کرد

همایش ازدواج سالم ، صبح امروز دوشنبه 10 خرداد با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس و سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، در سالن ایثارگران شهرداری منطقه3 برگزار گردید

فردیس نیوز- همایش ازدواج سالم ، صبح امروز دوشنبه 10 خرداد با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس و سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، در سالن ایثارگران شهرداری منطقه3 برگزار گردید.

به گزارش فردیس  نیوز، دکتر محمدرضا فلاح نژاد در این همایش نقش جوانان را در جامعه بسیار پررنگ خواند و افزود؛ ورزش و جوانان دو مقوله جداگانه هستند و نباید امور جوانان در سایه ورزش کمرنگ شود.

معاون سیاسی انتظامی در ادامه سخنان خود، جوانان را آینده سازان ایران اسلامی دانست و اشاره کرد، افتخار و امید هرکشور به جوانان آن کشور است و نباید امورجوانان نادیده گرفته شود.

وی افزود: اشتغال جوانان از دیگر مباحث مهم است ؛ چرا که جوانان برای تشکیل زندگی مشترک و تأمین هزینه های آن نیاز به شغل دارند و نباید اشتغال جوانان به دست فراموشی سپرده شود متولیان امور جوانان بایستی نسبت به مشکلات آنان دغدغه داشته باشند.

فلاح نژاد به لزوم آموزشهای پیش از ازدواج، توسط روانشناسان مجرب تاکید کرد و گفت:  در فرایند آموزشی قبل از ازدواج، آموزش فرزندآوری و فرزند پروری مدنظر قرار گیرد.

وی همچنین به تغییر سبک زندگی جوانان از سنتی به مدرن اشاره کرد و اظهارداشت: سبک زندگی در مصرف غذا از طبخ غذاهای سنتی به غذاهای فست فود رسیده که متاسفانه مورد استقبال اکثر جوانان وخانواده ها شده، که تأثیرات نامطلوب آن در بلوغ زودرس نوجوانان، چاقی مفرط و امراض جانبی مشاهده می شود ، همچنین استفاده از مکملهای ورزشی غیر مجاز ، داروهای چاقی و لاغری و  استفاده از لوازم آرایشی که اکثرا از موادشیمیایی است وبا عوارض پوستی همراه شده، از دیگرموارد سبک زندگی مدرن است .

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس با اشاره به اینکه اکنون در حال حرکت از زندگی سنتی به مدرن هستیم تاکید کرد: باید از بهترین و سالمترین روش در رسیدن به زندگی مدرن بهره مند شد و این موضوع با آگاهی و آموزش به نتیجه خواهد رسید.

وی همچنین از خانواده ها خواست علاوه بر سیاستهای دولت، در راستای کمک به حل مشکلات جوانان و عدم گرایش به استعمال دخانیات، در امر به معروف و نهی از منکر، مشارکت داشته و با تشکیل سازمانهای مردم نهاد نسبت به فرهنگ سازی عدم استفاده از استعمال دخانیات سهیم باشند.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه