دکتر ایمانی : نهادینه سازی فرهنگ و القای ارزش ها وظیفه شورای فرهنگ عمومی است

45 درصد شهدای اقتدار از اهالی فردیسند

فردیس نیوز- سی و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس صبح امروز پنجشنبه 6 آبان ماه با حضور امام جمعه، فرماندار و دیگر اعضای این شورا در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست در خصوص برگزاری مراسم اربعین، راهپیمایی 13 آبان و همچنین ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی توسط کمیته تبلیغات محیطی شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست امام جمعه شهرستان فردیس ضمن تأکید بر لزوم فرهنگسازی و بصیرت افزایی در مراسمات مذهبی گفت: هدف از برگزاری مراسم اربعین، عاشورا و غیره ، ایجاد فرهنگ مقاومت، دفاع از حق و ارزش هاست و توجه به نهادینه سازی فرهنگ در جامعه از وظایف شورای فرهنگ عمومی است.

وی با بیان اینکه برخی افراد برای سرکوب ملت ها، عدم خودباوری را به آنها القا می کنند گفت: افرادی که با استقلال شورا و شهرداری فردیس مخالفند این باور را که فردیس نمی تواند خود را اداره کند به جامعه القا می کنند؛ در حالیکه فردیس با تکیه بر توانایی های خود می تواند به طور مستقل اداره شود.

دکتر علی اکبر ایمانی شهدای اقتدار را بهترین نماد برای شهرستان فردیس معرفی کرد گفت: علیرغم برخی باورهای غلط در خصوص وجود ناهنجاری ها در فردیس، این شهرستان تا کنون شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و تعداد افراد متدین، ایثارگران و جانبازان این شهرستان کم نیست. فردیس با نثار خون 17 شهید از 39 شهید اقتدار، حدود 45 درصد از این شهدا را به خود اختصاص داده که این موضوع می تواند به عنوان بهترین نماد معرفی شهرستان فردیس قرار گیرد.

در ادامه این نشست فرماندار فردیس سفر  ریاست جمهوری به استان البرز و اجلاس سراسری نماز را فرصتی برای اثبات حقانیت و معرفی شهرستان فردیس و مطالبه نیازها و امکانات برای شهرستان عنوان کرد و بر لزوم تبلیغات گسترده و جلب حضور حداکثری مردم در سفر ریاست جمهوری تأکید کرد.

مهندس حمید احدی با تأیید پیشنهاد دکتر ایمانی در خصوص نماد شهرستان فردیس گفت: ما باید با الگو قرار دادن شهرهای منسجم و متحد، علقه و اتحاد را در شهر ایجاد کرده و با نامگذاری  " فردیس، شهرستان فاطمی شهدای اقتدار " این شهرستان را بعنوان یک شهر فرهنگی، مذهبی معرفی کنیم. در راستای استقلال شهرستان، انسجام و فرهنگ عمل کنیم و توان بالقوه موجود در شهر را به فعلیت برسانیم.

وی همچنین بر لزوم برگزاری هرچه با شکوهتر مراسم 13 آبان  و همچنین توجه به اجرای برنامه های پرمحتوا و با کیفیت و حفظ نظم بویژه از سوی آموزش و پرورش تأکید کرد.

در بخش دیگری از این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب در شهرستان فردیس در خصوص ثبت نام پانزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت گفت: با فعالیت 7 مؤسسه قرآنی 1013 نفر در این آزمون ثبت نام کردند که فعالیت مؤسسه قرآن و عترت تسنیم امام حسن مجتبی(ع) فردیس رتبه دهم کشور را کسب کرد.

وی با بیان اینکه این آزمون در روز 20 آبانماه در حوزه علمیه کوثر برگزار می شود افزود: بیش از 60 درصد از شرکت کنندگان این آزمون در تدبر  و مابقی در حفظ قرآن ثبت نام کردند.

جان محمد خوب پور  ضمن اشاره به تشکیل کمیته تبلیغات محیطی در شهرستان از اجرایی نشدن مصوبات آن توسط ادارات گلایه کرد و ادامه داد: تبلیغات محیطی طبق چارچوب قانون تبلیغاتی و مصوبات کمیته ساماندهی تبلیغات با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گیرد.

در ادامه معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 3 با تأکید بر لزوم ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و زدودن آلودگی های بصری شهر گفت: در خصوص مبلمان شهری و تبلیغات محیطی مصوبات سازمان زیباسازی شهرداری کرج اجرا می شود که متأسفانه شهروندان، نهادها، هیئات مذهبی و ادارات به رعایت قانون در این خصوص بی توجهند .

ناصر حاج محمدی ضمن بیان اینکه نصب داربست فلزی به منظورحفظ امنیت شهروندان و همچنین تلویزیون شهری  ممنوع است. دیوارنویسی ممنوع بوده و موجب برهم زدن سیمای شهری و خسارت به شهرداری می شود که در حال حاضر بیش از 80 مورد در شهر شناسایی شده که باید برای جبران خسارت به شهرداری مراجعه نمایند.

وی همچنین تأکید کرد: استندها و بیلبوردهای شهرستان باید به تناسب در اختیار نهادها و ادارات قرار گیرد و اگر قرار است بیلبور تقسیم شود باید در کمیته ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی برای همه ادارات یکسان در نظر گرفته شده و همچنین در بیلبوردهای فرهنگی تبلیغات تجاری به کار برده نشود.

گفتنی است در این نشست مسئول ستاد عتبات و هیئت رزمندگان فردیس گزارشی از اقدامات مراسم راهپیمایی اربعین ارائه دادند . مقرر شد راهپیمایی روز 13 آبان  و روز دانش آموز به دلیل تعطیلی مدارس در 5شنبه ها، روز 12 آبان رأس ساعت 9 صبح در فلکه دوم برگزار شود . همچنین سالگرد شهدای اقتدار روز بیستم آبان ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد المهدی واقع در فلکه چهارم فردیس برگزار خواهد شد.   

،


 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه