دکتر ایمانی: آموزش و پرورش فردیس مستقل است یا خیر؟!
پرینت
#۴۶٠٣
95/10/27 دوشنبه 11:41

دکتر ایمانی: آموزش و پرورش فردیس مستقل است یا خیر؟!

پرداختن به محتوای آموزشی در سایه مشکلات تدارکاتی آموزش و پرورش مغفول مانده است

فردیس نیوز – صبح امروز 27 دیماه  ششمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس با حضور امام جمعه، فرماندار، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و سایر اعضا در سالن جلسات شهید باهنرآموزش و پرورش این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست امام جمعه شهرستان فردیس با بیان اینکه ما نمی دانیم آموزش و پرورش فردیس مستقل است یا خیر گفت: با توجه به طرح مباحثی در کاهش اختیارات و کوچک سازی دولت از گذشته تا کنون، به دلیل میل انسان به کمال گرایی طی دولت های گوناگون اقدامی در این خصوص صورت نمی گیرد؛ چنانکه در سیستم آموزش و پروروش نیز کرج نمی خواهد فردیس را مستقل کند.

وی ضمن تأکید بر لزوم استقرار ساختمان آموزش و پرورش در فردیس و استقلال آن افزود: هرگاه خواهان جداسازی و استقرار ساختمان آموزش و پرورش شهرستان شدیم گفتند خط مرزی فردیس و کرج اتوبان است و این نقطه در محدوده شهرستان فردیس قرار دارد؛ اما در عمل اینگونه نیست. متأسفانه فرهنگیان ما در این حوزه بلاتکلیف مانده و هنوز کد پرسنلی ندارند که امیدوارم مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان البرز در خصوص استقرار ساختمان این اداره در شهرستان،تعریف کد  پرسنلی، تعیین تکلیف دانش آموزان ناحیه 2 و استقلال کامل آموزش و پرورش شهرستان اقدام نماید.

دکتر علی اکبر ایمانی در بخش دیگری از سخنانش آموزش و پرورش را ابزار و مقدمه تربیت انسان های بافرهنگ و متدین خواند و گفت: پیشگیری بهتر از درمان شعاریست که هرگز جدی گرفته نمی شود. به دلیل وجود مشکلات بسیار تمام وقت و مصوبات شورای آموزش و پرورش در راستای پیگیری مسائل تدارکاتی است و تا کنون در خصوص نحوه آموزش بهتر، ارتقای کیفیت محتوای آموزشی و پرورش نسلی پویا در مدارسمان برنامه ای نداریم.

وی افزود: با وجود هجمه های فرهنگ غربی از طریق شبکه های ماهواره ای و مجازی آیا تا کنون برای کاهش تأثیرات آن بر دانش آموزان برنامه ریزی کرده ایم؟! چند درصد دانش آموزان پوشش اسلامی دارند؟! چرا با گذشت نیمی از سال تحصیلی هنوز قرار داد سرویس مدارس بلاتکلیف است؟! باید این موضوعات پیگیری و برای آنها چاره اندیشی شود. متأسفانه پرداختن به محتوای آموزشی در سایه مشکلات تدارکاتی آموزش و پرورش مغفول مانده است.

امام جمعه فردیس همچنین از استاندار البرز خواست تا موضوع استقلال کامل آموزش و پرورش شهرستان فردیس را هرچه زودتر تعیین تکلیف نماید.

وی ادامه داد: اگر مرز شهرستان فردیس قرار است خطوط ریلی راه آهن باشد ساختمان آموزش و پرورش باید در محدوده شهرستان فردیس قرار گیرد  و با تعریف کد پرسنلی و جداسازی کامل وضعیت دانش اموزان ناحیه 2 و فرهنگیان شهرستان نیز مشخص خواهد شد که امیدواریم در این خصوص هرچه زودتر اقدام شود.

 

 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...