دلیل مخالفت ذبیحی با لایحه مطالبات رسانه ها
پرینت
#۶۶۴٢
98/07/14 يكشنبه 21:35

دلیل مخالفت ذبیحی با لایحه مطالبات رسانه ها

ذبیحی : 3 شنبه به انتخاب شهردار فردیس می رسیم

آقانوری/ سخنگوی شورای اسلامی شهر فردیس جلسه رسمی پارلمان شهری در روز سه شنبه را موعد  انتخاب شهردار فردیس اعلام کرد.

به گزارش فردیس نیوز، رضا اسماعیلی ذبیحی در حاشیه نشست امروز  شورای اسلامی شهر فردیس ضمن تقدیر از اقدام قانونی  فرماندار شهرستان برای ورود عضو علی البدل و تکمیل اعضای شورای فردیس، گفت: بر اساس قانون و به دستور فرماندار محترم، این امر انجام شد و پس از ماه ها، با ورود  عضو علی البدل،  جلسه شورا با 9 نفر برگزار شد.

وی با بیان اینکه امروز 10 لایحه در پارلمان شهری فردیس به تصویب رسید؛ افزود: بخشی از این لوایح مربوط به 3 ماه گذشته بود از جمله لایحه مربوط به بزرگداشت هفته دفاع مقدس و لایحه کمک به خیریه امام صادق(ع) مسجد المهدی با مبلغ 50 میلیون تومان به تصویب رسید. همچنین لایحه أخذ اجاره بهای نمایشگاه که برای اولین بار توسط نجفی سرپرست شهرداری فردیس به شورا ارائه و با وصول آن موافقت شد.

عضو پارلمان شهری فردیس هدف شورا از ارجاع لایحه تبصره 11 کمیسیون ماده 100 به کمیسیون مربوطه، بررسی و کارشناسی دقیق در خصوص ضریب افزایشی کمیسیون ماده 100 در راستای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اعلام کرد و گفت: با توجه به تفاوت قیمت املاک در مناطق مختلف، بهای خدمات باید بر اساس ارزش املاک در مناطق مختلف باشد، تا از تضییع حق شهروندان جلوگیری شود. از سوی دیگر اگرچه افزایش بهای ضریب ماده 100 موجب جلوگیری از  ساخت و ساز غیر مجاز می شود، اما در صورت نامعقول بودن رقم افزایشی، سازندگان به سمت ساخت و ساز غیر مجاز گرایش می یابند.

وی در خصوص علت مخالفتش با لایحه 200 میلیون تومانی پرداخت معوقات رسانه ها، اظهار داشت: بر اساس قانون دستگاه ها و نهادها از جمله شهرداری می توانند در  خصوص سفارش چاپ آگهی با مبلغ معقول و مورد تأیید ارشاد با  رسانه ها همکاری داشته باشند. در صورتیکه لایحه 200 میلیون تومانی که در زمان مهندس غفاری به شورا ارائه  و امروز مصوب شد؛  بابت رپورتاژ خبری است و این امر خلاف مقررات قانونی است.

 ذبیحی با بیان اینکه در پرداختی های شهرداری به رسانه ها و توزیع آگهی ها عدالت رعایت نشده است؛ بیان کرد: علاوه بر اینکه در توزیع تعداد آگهی به روزنامه ها عدالت رعایت نشده و به روزنامه ای 10 فقره آگهی داده شده و روزنامه ای دیگر سهم اندکی از آگهی ها داشته است؛ مبالغ پرداختی به صورت قانونی انجام نشده و برخی روزنامه ها برای چاپ یک آگهی، ده ها میلیون تومان دریافت کرده اند که در هیچ یک از این موارد، قانون رعایت نشده است و در این خصوص باید شفاف سازی صورت گیرد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر فردیس در پاسخ به این سؤال که موضوع انتخاب شهردار به کجا ختم می شود؟! گفت: با توجه به ابلاغ وزارت کشور در خصوص عدم تأیید مهندس فاطمی، شهردار منتخب فردیس که نامه آن در دهم ماه جاری به شورا رسید و امروز قرائت شد؛ همچنین با توجه به اتمام دوره سرپرستی مسعود نجفی در 23 مهرماه، روز 3 شنبه و در اسرع وقت باید به انتخاب شهردار برسیم.

ذبیحی در پایان اظهار امیدواری کرد که مجموعه شورا در سریعترین زمان ممکن، شهرداری باتجربه در همه زمینه های مدیریتی امور شهر، انتخاب کند تا اولین دوره مدیریت شهری مستقل فردیس بتواند اقدامات مؤثری در جهت پیشرفت این شهر انجام دهد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...