دلم برای فردیس تنگ شده!
پرینت
#۶٧٢٨
98/08/26 يكشنبه 23:29

دلم برای فردیس تنگ شده!

امنیت؛ گوهر نابی که کشتیم و نابودش کردیم

آقانوری/ شب و روزهای سختی را می گذرانیم. فردیس همان شهر پرهیاهوی چند روز گذشته، حالا سوخته، تاریک و پر سکوت است. صدایی نمی آید جز نعره های اغتشاش گران،  تیراندازی و شکسته شدن شیشه. در چشم های مردم چیزی نمی بینیم جز ترس و وحشت. خیابان های پر رنگ و لعاب فردیس که ساکنان شهرهای اطراف را برای خرید به این سمت می کشاند؛ حالا پر از لاستیک های نیمسوخته، نرده ها، گل ها، تابلوها، شیشه های شکسته و مغازه های بسته ای است که دردل صاحبانشان آشوبی به پاست که فردا که برمی گردند، آیا سقف و ستون های مغازه شان پابرجاست؟! جنسی برای فروش هست یا غارت شده؟! شهر پر از دلهره و خاموشی است.

دلم برای همان شهر چند روز پیش تنگ شده.

همان که از ترافیکش می نوشتیم. همان که از نبود زیرساخت هایش نقد می کردیم. همان که آسفالت، فضای سبز و روشنایی معابرش دغدغه مان بود. همان که می خواستیم شورا و شهرداری اش همدل باشد تا برایمان پیشرفت و توسعه بیاورد. همان که خیلی چیزها مثل بیمارستان را نداشت. همان که فضای تفریحی نداشت، اما هر وقت که دلمان میخواست حتی ساعت 12 شب، راحت از خانه بیرون می رفتیم تا چای یا بستنی ای بخوریم و کمی در روشنایی آخر شبی مغازه ها و خلوتی خیابان، بی دغدغه قدمی بزنیم. دلم تنگ شده...

حالا که فکر می کنم، می بینم بالاتر از همه داشته ها و نداشته ها، چه گوهری داشتیم و قدر ندانستیم. درآمد کم، اجاره خانه های سرسام آور، گرانی، فشار اقتصادی و... همه بود،؛ اما "امنیت" داشتیم و قدر ندانستیم.

صبح بچه ها را با خیال آسوده در خانه می گذاشتیم و بی دلهره می رفتیم تا شب، خسته از کار برگردیم. اما حالا... دلمان آشوب است تا از سلامتی عزیزی خبر بگیریم که نه صحنه جنگ، نه جای وحشتناک، فقط رفته تا خرید کوچکی بکند و  نانی بگیرد. از خانه  که بیرون می رویم، خوب به چشم های همه اعضای خانواده  نگاه می کنیم، نکند این آخرین دیدار باشد... و همین را از چشم های همه می خوانیم.

تا چند روز پیش، فردیس را با همه کمبودهایش داشتیم اما  با امنیت.

اما حالا فردیس مانده با همه کمبودهایش و زخم هایی که اغتشاش گران بر جای جای تنش گذاشتند. سوزاندند، شکستند و غارت کردند. چه تلاش هایی که نشد تا فردیس، شهرستان شود، ادارات مستقر شوند و شورا و شهرداری مستقل داشته باشد؛ تا خواسته های مردم، راحت تر تأمین شود. اما همان ها هم در آتش فتنه، سوخت و غارت شد. شورا و شهرداری، بانک ها، فروشگاه ها...

مهمتر از همه اینها حالا فردیس مانده با جای خالی امنیت.  همان که به همت مردانه نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج، داشتیم و قدرش ندانستیم. دلمان قرص بود که این گوهر ناب، همیشگی است، اما ندانستيم كه امنيت همت همه، حتي تك تك مردم شهر را مي طلبد و حواسمان نبود که مراقبت می خواهد. همان وقت که به اغتشاش گران اجازه دادیم از حق اعتراض قانونی مردم برای گرانی بنزین سوء استفاده کنند. همانجا که اجازه دادیم اموال شهر کوچک و نوپایمان را بسوزانند و غارت کنند. همان وقت که چشم هایمان را بستیم به روی ناسزاگویی هایشان. همان وقت که پشت نیروهایی را که همیشه برایمان امنیت میخریدند، خالی کردیم. همان وقت که  از حرف های مفت عده ای پشتیبانی کردیم که با قمه و اسلحه در جمع معترضان، زن ها را غارت کردند، شهر را به هم ریختند؛ جوان ها را کشتند تا اعتماد را نابود کنند. خودمان با دست خودمان، امنیت شهرمان را کشتیم و نابود کردیم. حالا باید سوگوار این گوهر ناب باشیم.

درست است که دولت باید خدمتگزار ملت باشد و اعتراض حق مسلم ملت است. اما امنیت میوه اعتماد بین دولت و ملت بود که با حیله دشمن، غارت شد.

کاش بتوانیم دوباره امنیت را به شهرمان برگردانیم و دوباره از نو بسازیم، همان چیزهایی که در آتش خیانت فتنه گران سوخت.

کاش به خودمان بیاییم!  

 

1 دیدگاه

98/08/27 دوشنبه 16:09
[1] عباس فرزاد:

واقعا دلمان برای اون روزها تنگ شده بیاییم قدر داشته هایمان را بدانیم

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...