دكتر ايماني : ما به نماينده مجلس و شوراي اسلامي مستقل فرديس راي خواهيم داد

گزارش كامل نماز جمعه اين هفته فرديس

فرديس نيوز - امام جمعه شهرستان فرديس خواستار عدم فعاليت سياسي اعضاي شورا و اختصاص يك نماينده مجلس به فرديس شد .

به گزارش فرديس نيوز ، نماز  جمعه اين هفته فرديس با حضور فرماندار و برخي مقامات شهرستاني و مردم خداجوي فرديسي و به امامت حجت الاسلام ايماني برگزار شد .
دكتر ايماني در خطبه اول نماز عبادي - سياسي جمعه با برشمردن برخي نشانه هاي ياران واقعي پيامبر گفت : ياران پيامبر داراي برخي بارزه هاي خاص از جمله شدت در مقابل كفار ، مهرباني در بين خود ، كار كردن براي رضاي خدا و خضوع و خشوع در همه حال بودند . 
در خطبه دوم نيز حجت الاسلام علي اكبر ايماني ابتدا همگان را به توحيد الهي دعوت و توصيه نموده و سپس به مراسمات اين هفته اشاره كرده و گفت : ٩ ارديبهشت روز شوراها و آغاز هفته شهر و شهروندي است . يكي از قوانين اساسي كشور به حضور مردم در تصميم گيريهاي كلان اشاره صريح كرده است . 
به عقيده بنده نه تنها مردم بايد در انتخاب نمايندگان مجلس ، شورا ، رياست جمهوري و بسياري ديگر حضور داشته باشند بلكه شهرداران نيز بايد با انتخاب مستقيم مردم مشخص شوند .
متاسفانه در حال حاضر شورا ها شهرداران را انتخاب كرده و به عبارتي ديگر بيشتر شهرداريها را مديريت مي كنند و در عرصه هاي ديگر كار خاصي انجام نمي دهند و اين بر خلاف آن چيزيست كه در متن قانون براي فعاليت شورا ها آمده و بايستي مديريت شهري را كنترل كنند.
امام جمعه شهرستان فرديس در ادامه با گلايه از روند فعاليت برخي اعضاي شوراي اسلامي كرج گفت: وقتي تعداد اعضاي شورا ها زياد شد ، مشكلات نيز بيشتر شد . در شوراي دوره قبل هر چند اعضا كمتر بود اما تقسيم كارها و نظارت بيشتر بود ، اما الان همه مي خواهند در همه جا نظارت داشته باشند و اين همان مشكل اصلي است . 
دكتر ايماني افزود: اعضاي شورا نبايد نگاه سياسي داشته باشند چرا كه اين پست يك پست خدمت رساني است و نبايد به اين جايگاه به عنوان پلكاني براي پست هاي ديگر نگاه شود.
اما مهمترين صحبت نماينده ولي فقيه در شهرستان فرديس به موضوع افزوده شدن يك نماينده به تعداد نمايندگان مجلس استان البرز بود . ايشان گفت : به نظر من افزوده شدن يك نماينده به نمايندگان البرز يك پيچ تاريخي است چرا كه برخي افراد مي خواهند اين نماينده را هم به كرج بدهند. از نگاه من اين يك ظلم و جفا به مردم فرديس است .
وي افزود : توصيه مي كنم نمايندگان فعلي ما در مجلس لابي و اصرار بر اين موضوع نكنند چرا كه ديگر از ديدگاه من لياقت رأي مردم فرديس را نخواهند داشت . فرديس ٥٠٠-٦٠٠ هزار نفري نيازمند يك نماينده در مجلس است .
از همه دلسوزان و معتمدين و رسانه هاي فرديسي در خواست دارم كه اگر مي خواهيم شاهد رشد سياسي و اقتصادي و ساختاري در منطقه باشيم پيگير اين موضوع باشند .
حجت الاسلام ايماني در پايان گفت : كجا بگوييم كه يك منطقه ٥٠٠ هزار نفري داريم اما يك بيمارستان، يك دانشگاه و خيلي چيزهاي ديگر نداريم . ما خواهان راي دادن به يك نماينده مجلس و اعضاي شوراي اسلامي مستقل در فرديس هستيم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه