دست پر حوزه هنری البرز در ایام الله دهه فجر
پرینت
#١٢٣٢
93/11/13 دوشنبه 16:06

دست پر حوزه هنری البرز در ایام الله دهه فجر

قره داغی ویژه برنامه های حوزه هنری استان البرز در ایام الله دهه فجر را اعلام کرد

فردیس نیوز - عبد الحمید قره داغی رئیس حوزه هنری استان البرز با اعلام ویژه برنامه های حوزه هنری استان البرز در ایام الله مبارک دهه فجر امسال بر لزوم تعمیق و گسترش فرهنگ ناب انقلاب اسلامی با زبان موجز و رسای هنر تأکید نمود و گفت:مردم اصلی ترین صاحبان انقلاب هستند و باید به منظور گرامیداشت این ایام مبارک از ظرفیت و توان مردمی بیش از پیش بهره برد.

به گزارش فردیس نیوز ، قره داغی با تاکید بر برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی و هنری شامل برنامه ادبی، نمایشی، تجسمی، نمایشگاهی، مسابقات فرهنگی، ‌رونمایی از کتاب صلای صبح و برگزاری عصر شعر خاطره از جمله برنامه های سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی ضمن تأکید بر ضرورت استفاده همگان از برنامه های دهه فجر و تعلق آن به آحاد مردم از پیر و جوان از برنامه ریزی حوزه هنری البرز برای استفاده عمومی مردم  استان از این ویژه برنامه ها خبر داد و گفت: با تلاش فراوان و تعامل نهادهای فرهنگی استان امسال اکران سی و سومین جشنواره فیلم فجر در استان البرز رویداد بزرگی است که به مردم عزیز استان تقدیم شده است.

قره داغی همچنین به  مراسم رونمایی ومعرفی یک جلدکتاب تاریخ شفاهی انقلاب مربوط به وقایع روزهای پر افتخار انقلاب اشاره کرد و گفت: "کتاب صلای صبح" برای اولین بار و با همت حوزه هنری استان البرز تهیه و تدوین شده است که مربوط به واقعه تاریخی 19 تا 21 بهمن ماه سال57  و جلوگیری مردم کرج از ورود لشگر زرهی قزوین به سمت تهران به منظور سرکوب انقلاب مردم است که همزمان با ایام دهه فجر در محمدشهر کرج از آن رو نمایی خواهد شد. نشست فعالان پیشکسوت و موثر انقلاب اسلامی در البرز به همراه بیان خاطرات در یکشنبه نوزدهم بهمن ماه93 در تالار ابن سینا مجموعه تالارهای شهیدان نژادفلاح و برگزاری آیین اختتامیه مسابقه بزرگ کتابخوانی کتاب "نقش سرخ سرو" در سه شنبه بیست و یکم بهمن ماه93 در کتابخانه عمومی امرکبیر از دیگر برنامه های ادبی دهه مبارک فجر خواهد بود که رییس حوزه هنری استان به آنان اشاره کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه به تشریح ویژه برنامه های نمایشی حوزه هنری البرز در ایام الله دهه فجر پرداخت که برگزاری مسابقه نمایش نامه نویسی رادیویی با موضوع انقلاب اسلامی، اجرای نمایش های خیابانی در دانشگاههای سطح استان البرز، اجرای نمایش طنز خیمه شب بازی با موضوع انقلاب و طاغوت در دانشگاههای استان البرز، نشست تئاتر انقلاب اسلامی با حضور اساتید برجسته تئاتر کشور در دانشگاه آزاد کرج و یک اجرای نمایش صحنه ای با موضوع انقلاب و اسیران در دست ساواک که در ندامتگاه کرج و با حضور مدد جویان این ندامتگاه  از جمله برنامه های دفتر نمایش حوزه هنری استان البرز خواهد بود.

قره داغی در بخشی از سخنان خویش به اهمیت تلاش در زیبا سازی شهر به مناسبت این ایام اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت آثار گرافیکی کار شده در کارگاه پوستر دهه فجر خانه گرافیک در سطح استان در مقابل دیدگان مردم خوب استان قرار گرفته است. وی در ادامه از برگزاری مسابقه بزرگ عکس با موضوع انقلاب و راهپیمایی 22بهمن در استان البرز ، همچنین اعلام فراخوان عکس مساجد کرج در انقلاب 1357 خبر داد و از عموم مردم خوب و انقلابی البرز خواست در ثبت اسناد و وقایع روزهای پر افتخار انقلاب یاری رسان حوزه هنری البرز باشند.

اکران فیلم های مستند با موضوع بیداری اسلامی همه روزه در ایام دهه فجر در پلاتوی حوزه هنری استان البرز آخرین خبری بود که قره داغی با اعلام آن از عموم علاقه مندان به عرصه فیلم های مستند خواست با حضور در این برنامه از تماشای فیلم های مستند با موضوع بیداری اسلامی لذت ببرند.

شایان ذکر است علاقمندان جهت آشنایی بیشتر با نحوه فعالیت های حوزه هنری استان  می توانند به پایگاه مجازی این مرکز به آدرس www.artalborz.ir  مراجعه و ازآخرین رویدادهای هنری استان مطلع گردند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری
پر بازدید ها

    آخرین اخبار البرز