دستگیری پنج سارق حرفه ای در مارلیک، وحیدیه، باغستان و فردیس
پرینت
#٢٢٠۶
94/04/22 دوشنبه 18:27

دستگیری پنج سارق حرفه ای در مارلیک، وحیدیه، باغستان و فردیس

فردیس نیوز - فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران از انهدام چهار باند سارقان به عنف، زورگیر، کیف قاپ، دستگیری پنج سارق حرفه ای در مارلیک، وحیدیه، باغستان و فردیس کرج و کشف ۳۲ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز ، سردار محسن خانچرلی با اعلام این خبر گفت: اواخر اردیبهشت ماه سال جاری زنی به کلانتری ۱۱ مرکزی شهریار مراجعه کرده و اعلام کرد در مسیر کرج به شهریار سوار یک دستگاه پراید سفید رنگ با دو سرنشین مرد و یک سرنشین زن شده و در طول مسیر پس از پیاده شدن آن زن، سرنشینان خودرو، به بهانه خرابی خودرو،با سلاح سرد مرا تهدید کرده و وجوه نقد و طلاجاتم را به سرقت برده و مرا در شهریار رها کرده و متواری شدند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران افزود:در ادامه پرونده هایی به همین سبک و شیوه از کلانتری ها ۱۶ اندیشه،مارلیک و فردیس در مورد وقوع سرقت های به عنف از سه قربانی دیگر در مسیرهای مارلیک به شهریار،قرچک به سمت سه راه افسریه به پلیس آگاهی غرب استان تهران ارجاع داده شد و بررسی های پلیس برای دستگیری سارقان آغاز شد.

وی افزود:با آغاز تحقیقات پلیس و شناسایی محل تردد متهم اصلی پرونده در مارلیک، محل اختفای وی تحت کنترل و تعقیب پلیس قرار گرفت و پس از اطمینان از حضور متهم در منزل،در عملیاتی ویژه سارق به نام”الف-ف” دستگیر شد و در بازرسی از مخفیگاه متهم،هشت عدد کیف زنانه و ۱۰ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد و متهم در بازجویی های پلیس به هشت فقره سرقت بدین شیوه در شهرستان های غرب استان تهران اعتراف کرد.

سردار خانچرلی با اشاره به انهدام باند دوم سارقان به عنف در وحیدیه شهریار گفت:نهم تیرماه سال جاری،زنی با حالتی بهم ریخته و سرآسیمه به پلیس آگاهی مراجعه کرده و از سرقت به عنف تحت عنوان مسافر در مسیر شهریار به سمت رباط کریم توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ و سرقت وجوه نقد و طلاجاتش خبر داد که به دلیل حساسیت امر،اکیپ ویژه ای پلیس بررسی های خود را در این زمینه آغاز کردند.

این مقام انتظامی گفت:در جریان پیگیری پرونده،پرونده هایی به همین سبک و شیوه از کلانتری های ۱۱ مرکزی شهریار و ملارد در مورد وقوع سرقت های به عنف از دو قربانی دیگر در مسیرهای جاده ملارد به شهریار و شهریار به سمت رباط کریم به پلیس آگاهی غرب استان تهران ارجاع داده شد و بررسی های پلیس برای دستگیری سارقان آغاز شد و در جریان تحقیقات پلیس از قربانیان معلوم شد یکی از قربانیان شماره پلاک انتظامی خودروی سارقان را یادداشت کرده است.

رییس پلیس غرب استان تهران گفت:با بدست آمدن شماره پلاک انتظامی خودرو و همچنین بهره گیری از گوشی مسروقه یکی از قربانیان ردپای سارقان در شهر وحیدیه شهریار بدست آمد و پس از شناسایی خودرو در وحیدیه و تعقیب و مراقبت آن برای دستگیری سارقان،روز گذشته،سارق اصلی پس از درگیری با پلیس و شلیک تیر دستگیر شد و متهم پس از دستگیری در بازجویی های پلیس به هشت فقره سرقت به عنف به این شیوه اعتراف کرد.

سردار خانچرلی با اشاره به انهدام باند کیف قاپ و زورگیر در باغستان و فردیس کرج گفت:با وقوع سرقت های خشن توسط دو موتورسوار در باغستان و آغاز بررسی های پلیس،با بررسی سوابق مجرمان سابقه دار،دو سارق کیف قاپ و زورگیر در منطقه باغستان شهریار مورد شناسایی قرار گرفته و در عملیاتی ویژه در فردیس کرج دستگیر شده و در بازجویی های پلیس به سه فقره سرقت در استان آذربایجان شرقی،کرج و شهریار اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی به دستگیری شرور و زورگیر سابقه دار در فردیس کرج و کشف ۱۳ فقره منزل و زورگیری گفت:با وقوع یک فقره سرقت به عنف از شهروندی در مسیر جاده رباط کریم به سمت قم و تشکلیل پرونده در کلانتری ۱۳ امیریه،موضوع جهت رسیدگی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد و با استفاده از اظهارت مالباخته وشناسایی خودروی سارق،در عملیاتی ویژه متهم در سرآسیاب ملارد به همراه یک دستگاه خودروی پژو پارس دستگیر شد.

سردار خانچرلی گفت:متهم که سوابق شرارت و سرقت را در پرونده خود داشت و تحت تعقیب پلیس استان های البرز و کرمانشاه بود در بازجویی های پلیس به ۱۰ فقره سرقت و سه فقره سرقت به عنف اعتراف کرد.

گفتنی است پنج سارق حرفه ای پس از دستگیری و تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند و تلاش پلیس غرب استان تهران برای دستگیری سایر اعضای این باند از سوی پلیس ادامه دارد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...