دستگیری سارق اینترنتی در فردیس
پرینت
#٣٨٣
93/04/16 دوشنبه 16:10

دستگیری سارق اینترنتی در فردیس

هشدار های پلیس را جدی بگیرید!

فردیس نیوز – با تلاش ماموران پلیس فتای شهرستان فردیس استان البرز فردی که با سرقت کارت عابر بانک یکی از بستگانش اقدام به برداشت مبلغ 30 میلیون ریال بصورت اینترنتی از حسابش کرده بود شناسایی و دستگیر شد

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ « ایوب احمدی » فرمانده انتظامی شهرستان فردیس در تشرح این خبر اظهار داشت : در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت از دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان فردیس مبنی بر برداشت مبلغ 30 میلیون ریال بصورت اینترنتی از حساب بانکی ، پیگیری موضوع در ابن خصوص آغاز شد .سرهنگ ایوب احمدی

شاکی جهت تحقیقات بیشتر به پلیس فتا شهرستان فردیس دعوت ودر خصوص نحوه اطلاع از خالی شدن حساب وبرداشت وجه از آن گفت : مدتی است کارت عابر بانک وی که رمز آن نیز همراه کارت بوده مفقود شده و مبلغ 30 میلیون ریال از حساب مورد نظر برداشت شده است .

سرهنگ احمدی افزود :با توجه به اظهارات شاکی ماموران بلافاصله وارد عمل شده وبا بررسیی پرینت حساب شاکی با بکارگیری آخرین شیوه های نوین کشف جرم مشخص شد که از حساب شاکی به سه صورت برداشت از دستگاه خود پرداز ، خرید اینترنتی و خرید از دستگاه pos وجه برداشت شده است .

ماموران پس از بررسی دقیق موضوع موفق به شناسایی IP اینترنتی کاربر مورد نظر شده وبا هماهنگی مقام قضایی به محل سکونت وی مراجعه کردند اما متهم به محض اطلاع از حضور ماموران و قبل از ورود آنها به منزل در یک فرصت مناسب اقدام به فرار نمود که موفق به این امر نشد .

متهم دسستگیر شده در بازجویی های اولیه سعی در کتمان حقیقت وگمراه کردن ماموران داشت اما با توجه به مدارک و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و اقرار کرد که شاکی از بستگان وی می باشد که با سوء استفاده از رابطه دوستی وحسن نیتی که به وی داشته اقدام به سرقت کارت عابر بانک وی کرده و پس از فعال کردن رمز اینترنتی حساب شاکی اقدام به برداشت وجه و خرید اینترنتی به مبلغ 30 میلیون ریال کرده است .

در پایان سرهنگ احمدی از شهروندان خواست تا رمز حساب خود رادر کنار کارت عابربانک قرار ندهند و به صورت دوره ای نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایند .

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد : هنگام وارد کردن رمز اینترنت بانک حتما از صفحه کلید امنیتی استفاده کرده زیرا برخی برنامه های جاسوسی می توانند داده های وارد شذه توسط صفحه کلید را کنترل کنند .

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...