دستگیری باند 9 نفره کلاهبرداران اینترنتی در فردیس
پرینت
#٣۶٠٩
94/12/20 پنجشنبه 11:00

دستگیری باند 9 نفره کلاهبرداران اینترنتی در فردیس

بردن جایزه جشنواره همراه اول ترفند تازه سارقان اینترنتی فردیس

فردیس نیوز -فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از دستگیری باند 9 نفره کلاهبرداران اینترنتی که با ارسال پیامک با مضمون برنده شدن در جشنواره همراه اول حساب مشتریان را خالی می کردند، خبر داد.

به گزاش فردیس نیوز، سرهنگ ایوب احمدی ضمن اعلام خبر فوق گفت : در پی ارجاع یک فقره پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس به پلیس فتای این شهرستان مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبلغ 450 میلیون ریال به صورت اینترنتی برداشته شده است بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی از مالباختگان مشخص شد که چندی پیش فردناشناسی با شماره وی تماس گرفته و اعلام می کند که در جشنواره همراه اول برنده سفر زیارتی عتبات عالیات به مبلغ 40 میلیون ریال شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس اظهار داشت : شاکی با تصور این که مبلغ هدیه مذکور در حسابش است بر اساس گفته های تماس گیرنده برای دریافت جایزه نقدی به نزدیک ترین دستگاه خودپرداز مراجعه می کند اما پس از انجام عملیات بانکی متوجه می شود مبلغ 450 میلیون ریال از حساب وی خارج شده است.

وی در ادامه گفت: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله کارشناسان پلیس فتا شهرستان فردیس وارد عمل شده و با استعلام از بانک مربوطه و بررسی پرینت حساب شاکی متوجه شدند که وجه مذکور پس از سرقت به حساب فردی به نام (خ) واریز و سپس از طریق دستگاه های کارت خوان مستقر در جایگاه های سوخت شهرستان های فردیس،شهریار وملارد مورد استفاده قرار گرفته است.

سرهنگ احمدی ادامه داد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و احضار مالکان جایگاههای سوخت در خصوص شکایت شاکی از آنها تحقیق که همگی آنها از موضوع اظهار بی اطلاعی کردند.

وی افزود: در ادامه تحقیقات تکمیلی ماموران تعداد پنج نفر از کارگران جایگاههای سوخت که دارای سوء سابقه نیز بودند شناسایی و پس از احضار به پلیس فتا اظهار داشتند که فردی به نام(م) پس از مراجعه به پمپ بنزین مبلغ بنزین را از طریق دستگاه کارت خوان با مشخصات یاد شده واریز کرده است.

رئیس پلیس شهرستان فردیس اظهار داشت: با اخذ نیابت قضایی متهم به نام (م) در شهرستان شهریار شناسایی و پس از انتقال به پلیس فتا در ابتدا سعی در کتمان حقیقت و اغفال ماموران را داشت اما با موجه شدن به مستندات لازم به برداشت وجه بانکی از حساب شهروندان با ادعای اینکه در جشنواره همراه اول برنده هزینه سفر زیارتی عتبات عالیات به مبلغ 40 میلیون ریال شده اند با همدستی هشت نفر دیگر به سرکردگی متهم (ح) اعتراف کرد.

وی افزود: در ادامه تحقیقات ماموران سایر متهمان دستگیر و از آنها 16 فقره کارت بانکی با نام ها و عناوین مختلف مبلغ 70 میلیون ریال وجه سرقتی و یک دستگاه خودرو پژو 405 و متهمان به همراه پرونده متشکله به مراجع قضایی اعزام و از آنجا برای محکومیت خود روانه زندان شدند.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...