دستگیری باند سارقان در فردیس و اعتراف به 144 فقره سرقت
پرینت
#٢٧٧۵
94/06/30 دوشنبه 17:08

دستگیری باند سارقان در فردیس و اعتراف به 144 فقره سرقت

ارزش اموال مسروقه یک میلیارد و 800 میلیون ریال برآورد شده که پس از شناسایی شکات به آنها تحویل داده شد.

فردیس نیوز - فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری 8 سارق و مالخر و اعتراف آنها به 144 فقره سرقت خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، بخشعلی کامرانی صالح گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت مغازه بررسی موضوع بلافاصله در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت.

وی در تحقیقات اولیه مأموران، شاکی پس از احضار به پلیس آگاهی در خصوص جزئیات ماجرا ادامه داد: برای صرف ناهار مغازه را ترک کردم و به هنگام بازگشت متوجه شدم سارقان اقدام به تخریب قفل درب شیشه سکوریت مغازه و تخریب گاو صندوق و سرقت وجه نقد و اشیاء قیمتی و سبک کرده‌اند.

این مسئول افزود: بلافاصله اکیپی از مأموران مجرب پلیس آگاهی جهت بررسی صحنه جرم به آدرس مورد نظر اعزام و در تحقیقات میدانی مشخص شد و پی بردند که سارقان 3 نفر مرد جوان هستند که با یک دستگاه موتورسیکلت و یا یک دستگاه خودرو پراید در ساعات ظهر اقدام به سرقت می‌کنند.

کامرانی صالح بیان داشت: مأموران با جمع‌آوری اطلاعات محلی و مراجعه به بانک اطلاعاتی سارقان رد یکی از متهمان به نام «غ» را در مشکین دشت کرج شناسایی کرده و مشخص شد که این فرد مدتی است که به اتهام نزاع دست جمعی نیز تحت تعقیب پلیس می‌باشد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی مأموران پلیس آگاهی محل سکونت متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی منزل وی مورد بازرسی قرار گرفت که به دلیل عدم حضور متهم در منزل از خانواده وی استعلام شد که از محل اسکان نامبرده اظهار بی اطلاعی کردند.

وی گفت: تلاش در جهت شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و با انجام مراقبت‌های شبانه‌روزی پاتوق متهم شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از وی یک عدد چاقو و پیچ گوشتی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به ارتکاب 144 فقره سرقت از مغازه در شهرستان‌های فردیس، شهریار، ملارد، صفادشت، کرج، رباط کریم، فیروزکوه، نهاوند، تهران بزرگ و هشتگرد با همدستی 2 نفر دیگر به نام‌های (م – خ) و (ح – ن) با یک دستگاه موتورسیکلت و یا یک دستگاه خودرو پراید اعتراف کرد.

وی در خصوص شیوه و شگرد سرقت‌ها گفت: سارقان با مخدوش کردن پلاک خودرو و یا موتورسیکلت با پارک کردن مقابل مغازهایی که فاقد حفاظ ایمنی و یا قفل بودند با شکستن شیشه سکوریت مغازه و با استفاده از پیچ گوشتی درب را باز کرده و اموال مغازه را به سرقت برده و در هنگام سرقت و حضور احتمالی مالکان و رهگذران جهت حفاظت خود از سلاح سرد استفاده کرده و اموال مسروقه را در مشکین دشت و کرج با قیمت پایین به فروش می‌رساندند.

با هماهنگی مقام قضایی و راهنمایی متهم دستگیر شده، دو نفر همدست وی به همراه 5 نفر مالخر در کرج، ملارد و مشکین دشت دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

گفتنی است، ارزش اموال مسروقه یک میلیارد و 800 میلیون ریال برآورد شده که پس از شناسایی شکات به آنها تحویل داده شد.منبع : فارس
 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...