دستگيری دكتر روانشناس قلابي در فردیس
پرینت
#٢٩٢٢
94/07/23 پنجشنبه 13:42

دستگيری دكتر روانشناس قلابي در فردیس

تعدادي مدارک و اوراق تقلبي مانند کارت ويزيت تحت عنوان دکتر روانشناس ، استاد دانشگاه و عضو هيئت علمي داراي بورد تخصصي از کشورهاي اروپايي ، چندين عدد لوح تقدير از مقامات برجسته دولتي و علمي ، سه جلد کتاب با موضوعات روانشناسي تاليف متهم ، تعدادي مهر جعلي از کانون روانشناسي و مشاوره و ساير ارگان هاي دولتي از متهم کشف شد.

فردیس نیوز  – فرمانده انتظامي استان البرز از دستگيري فردي که با وجود مدرک سيکل ، خود را دکتر روانشناس معرفي کرده و با دادن مشاوره و تدريس در مراکز علمي از شهروندان کلاهبرداري مي کرد ، خبر داد .

 به گزارش فردیس نیوز ، سردار «بخشعلي کامراني صالح» گفت : در پي تشکيل يک فقره پرونده شکايت در پليس آگاهي شهرستان فرديس مبني بر اغفال زني از سوي يک دکتر روانشناس به نام «م» پيگيري موضوع در دستور کار ماموران اين پليس قرار گرفت .

وي گفت : پس از تحقيقات اوليه مشخص شد که شاکي از طريق يکي از سايت هاي اينترنتي از فردي که خود را دکتر روانشناس معرفي کرده با واريز مبلغي وجه نقد به حساب وي خدمات مشاوره اي دريافت کرده در حالي که پس از چندين نوبت ارائه خدمات مشاوره شاکي پي به کلاهبردار بودن وي مي برد ، با توجه به حساسيت موضوع بلافاصله اکيپي از مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي تحقيقات تکميلي را در اين خصوص آغاز کردند.

سردار کامراني صالح افزود : طبق اظهارات شاکي با توجه به اينکه نامبرده با راه اندازي سايت شخصي در فضاي مجازي اقدام به معرفي خود به عنوان دکتر روانشناس کرده است تحقيقات در خصوص شناسايي سايت مذکور آغاز شد و پس از چندين شبانه روز تحقيقات ميداني و اقدامات اطلاعاتي گسترده در نهايت سايت اينترنتي و محل زندگي متهم در شهرستان ملارد شناسايي شد .

اين مقام انتظامي تصريح کرد: متهم در سايت مذکور با معرفي خود به نام دکتر روانشناس اقدام به تبليغ در خصوص مشاوره روانشناسي در منزل ، برگزاري جلسات و همايش هاي علمي و سخنراني در ارگان ها و سازمان هاي مختلف ، تدريس در دانشگاه ها و مراکز آموزشي مي کرد .

وي در ادامه اظهار داشت : پس از استعلام از کانون روانشناسي و دانشگاه علوم پزشکي و تاييد تقلبي بودن مدرک دکتري نامبرده ، ماموران پليس آگاهي فرديس با دريافت نيابت قضائي به شهرستان ملارد اعزام و در مراجعه به منزل وي در بازرسي از آنجا تعدادي مدارک و اوراق تقلبي مانند کارت ويزيت تحت عنوان دکتر روانشناس ، استاد دانشگاه و عضو هيئت علمي داراي بورد تخصصي از کشورهاي اروپايي ، چندين عدد لوح تقدير از مقامات برجسته دولتي و علمي ، سه جلد کتاب با موضوعات روانشناسي تاليف متهم ، تعدادي مهر جعلي از کانون روانشناسي و مشاوره و ساير ارگان هاي دولتي کشف شد.

سردار کامراني صالح گفت : متهم پس از انتقال به پليس آگاهي شهرستان فرديس در بازجويي هاي ماموران به جرم خود مبني بر کلاهبرداري از شهروندان اعتراف کرد و اذعان داشت که با داشتن مدرک سيکل به مدت هفت سال است که با برچسب مدرک دکتري روانشناسي از دانشگاههاي معتبر اروپايي از شهروندان کلاهبرداري کرده است .

فرمانده انتظامي استان البرز در پايان بيان داشت : با توجه به احتمال کلاهبرداري اين فرد از افراد متعدد ، شهرونداني که به اين شيوه و يا توسط اين فرد مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند مي توانند جهت پيگيري شکايت خود به پليس آگاهي فرماندهي انتظامي شهرستان فرديس - خيابان دکتر اهري مراجعه کنند.

گفتني است ، متهم همراه با پرونده متشكله به دادسرا اعزام و با رأي مراجع قضائي روانه زندان شد .

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز