دستور العمل نحوه توزیع آگهی های دولتی سال 93 ابلاغ شد

چاپ آگهی در ویژه نامه های نشریات سراسری مجاز نیست و نشریات محلی در اولویت توزیع آگهی های دولتی قرار دارند

فردیس نیوز - سرپرست معاونت فرهنگی ،مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: نشریات محلی در اولویت توزیع آگهی های دولتی قرار دارند .

به گزارش فردیس نیوز ، محمد طاهری اظهار کرد: دستورالعمل توزیع آگهی های دولتی و تعرفه سال 93 توسط اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت اجرا ابلاغ شد.طاهری

وی خاطر نشان کرد: این دستورالعمل از این پس ملاک توزیع آگهی های دولتی به نشریات محلی و روزنامه های سراسری فعال استان خواهد بود .

وی ادامه داد:در حال حاضر برخی دستگاه های اجرایی استان آگهی های خود را مستقیما به نشریات ارسال می کنند که این امر طبق بندپنج ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی  قانونی نیست .

طاهری تصریح کرد: طبق این ماده تمام دستگاه های اجرایی باید متن آگهی خود را به یکی از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارجاع دهند تا پس از قیمت گذاری، در یکی از نشریاتی که تعیین شده چاپ شود .

این مسئول ابراز کرد: با این اقدام علاوه بر این که از تخلفات صورت گرفته در این حوزه کاسته می شود ،زمینه مناسبی برای توزیع عادلانه آگهی ها در بین نشریات نیز فراهم می آید .

سرپرست معاونت فرهنگی ،مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اضافه کرد:درصورتی که دستگاه ها بر اساس قانون در این حوزه عمل نکنند مراجع ذی صلاح با دستگاه های خاطی مطابق قوانین عمل خواهند نمود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ممنوعیت چاپ آگهی های دولتی در ویژه نامه ها نشریات و روزنامه های سراسری اشاره کرد و گفت: آگهی های دولتی صرفا باید در نشریات محلی و یا نشریات سراسری ای که در دکه های روزنامه فروشی استان توزیع می شوند چاپ شوند و ویژه نامه های نشریات سراسری اجازه چاپ آگهی دولتی را ندارند .

طاهری گفت: طبق دستورالعمل جدید  نحوه توزیع آگهی ،نشریات و روزنامه های محلی در اولویت دریافت آگهی های دولتی قرار دارند .

وی در پایان افزود: این اقدام گامی اساسی در راستای حمایت و تقویت اقتصاد نشریات محلی به شمار می آید.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه