در نشست شورای ورزش جوانان فردیس مطرح شد؛
پرینت
#۶٣١۶
98/01/27 سه شنبه 19:49

در نشست شورای ورزش جوانان فردیس مطرح شد؛

خانه استارت آپ فردیس به زودی راه اندازی می شود/زمین چمن فردیس همچنان بدون سکوی تماشاگر

فردیس نیوز-  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس برلزوم توجه ویژه به امور جوانان تأکید کرد و تشکیل شورای مشورتی جوانان شهرستان  و استفاده از ظرفیت نخبگان جوان را در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های شهرستان ضروری دانست.

به گزارش فردیس نیوز، داوود عزیزی دراولین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان، ورزش همگانی و شورای ورزش شهرستان فردیس در سال 98 که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: شورای مشورتی متشکل از 9 جوان است که با حکم فرمانداری به صورت اتاق فکر در شوراهای تصمیم گیرنده شهرستان حضور خواهند یافت. اساسنامه شورای مشورتی پس از تدوین توسط سمن ها و ابلاغ از طریق استانداری به شهرستان، قابلیت اجرایی خواهد داشت.

وی همچون نشست های گذشته این شورا، لزوم احداث سکوی تماشگران در زمین چمن شهرستان فردیس را یادآور شد و افزود: سال گذشته قرار بود با ارائه نقشه و برآورد هزینه توسط هیئت فوتبال شهرستان به فرمانداری، پس از بررسی، از اعتبار ورزشی شهرستان به این امر اختصاص داده شود که متاسفانه اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس ضمن درخواست از هیئت فوتبال برای ارائه نقشه و برآورد هزینه احداث سکوی تماشگران گفت: در صورت عدم امکان تأمین بودجه لازم از اعتبارات شهرستانی، با توجه به ضرورت اجرای این پروژه، با دریافت مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان، نسبت به همکاری و مشارکت بخش خصوصی اقدام می شود.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه تجلیل از مدال آوران ورزشی باید در چارچوب قانون صورت گیرد، یادآور شد: با توجه به حجم گسترده ورزش ها و برگزاری مسابقات جهانی در رشته های مختلف، تنها مدال آورانی در این چارچوب قرار می گیرند که از طریق فدراسیون های مربوطه، شورای برون مرزی و تأیید شورای مشترک فدراسیون ها به مسابقات برون مرزی اعزام شوند. در این راستا ادارات و نهادها برای تجلیل از ورزشکاران و تأیید حکم قهرمانی آنها با اداره ورزش هماهنگی لازم را داشته باشند.

عزیزی ضمن تقدیر از زحمات مسئولان هیئت های ورزشی شهرستان فردیس خاطرنشان کرد: هیئت های ورزشی متخصصان امر ورزش و اداره ورزش نهاد نظارتی ورزش است. برگزاری هر مسابقه ای باید با هماهنگی اداره ورزش و جوانان صورت گیرد.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم اجرای سه شنبه های بدون خودرو در راستای جلوگیری از آلودگی هوا و فرهنگسازی در خصوص استفاده از دوچرخه به جای وسایل نقلیه دودزا گفت: این طرح به دلیل عدم استقبال ادارات در شهرستان فردیس ابتر مانده است. اداره ورزش و جوانان شهرستان علیرغم هزینه های اجاره دوچرخه، آمادگی دارد با تأمین دوچرخه، این طرح را به صورت هفتگی با مشارکت ادارات شهرستان برگزار کند.   

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس با اشاره به آیین نامه هیئت دولت در خصوص برونسپاری امور فرهنگی و اجتماعی ادارات و نهادها به ویژه شهرداری ها به سمن ها و جوانان گفت: استفاده از ظرفیت سمن های شهرستان که متشکل از جوانان مستعد و خلاق است می تواند ضمن کاهش تصدی گری دولت در اجرای بهتر امور با هزینه ای کمتر مؤثر خواهد بود.

گفتنی است در این نشست به گفته نماینده فرهنگی شهرداری، خانه استارت آپ فردیس تجهیز شده و پس از تأیید استعلام مربیان از سوی نهادهای نظارتی، به زودی راه اندازی خواهد شد.

همچنین به گفته رئیس بانک کارآفرینی شهرستان فردیس در سال 97 با اعتباری بیش از ۵۱ میلیارد ریال ۶۹ نفر از تسهیلات اشتغال برخوردار و برای ۱۷۷ نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است.

در پایان این نشست نیز از موسوی شهردار مشکین دشت و کاظمی رئیس صندوق کارآفرینی به دلیل حمایت ویژه از جوانان، تقدیر شد.

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...