در نشست شورای عالی ورزش فردیس مطرح شد؛

اختصاص ساعت ورزش برای کارمندان ادارات فردیس/ استان البرز فاقد سمن سراست/ لزوم استفاده از ظرفیت خیرین برای ایجاد امکانات ورزشی/بررسی تعهدات شرکت های انبوه ساز مسکن برای ساخت مجموعه های فرهنگی ورزشی

فردیس نیوز- نشست شورای عالی ورزش شهرستان فردیس با حضور مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اعضای شوای اسلامی شهر، فرماندار و مسئولین برخی نهادهای شهرستان صبح امروز دوشنبه 29 شهریورماه در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز بطورکلی ورزش، بویژه ورزش همگانی را مهمترین عامل سلامت جامعه خواند و افزود: توسعه ورزش همگانی نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و مسئولین است و برای توسعه ورزش همگانی و حفظ سلامت جامعه، توسعه این ورزش از ادارات و اختصاص ساعت ورزش رایگان  برای کارمندان آغاز خواهد شد.

وی افزود: کارمندان می توانند با خانواده های خود در پارک ها یا سالن های ورزشی حضور یافته و به تدریج به نهادینه شدن ورزش همگانی در جامعه کمک کنند.

امیر غفرانی همچنین با بیان اینکه کمک به ارتقای ورزش یک همت همه جانبه را می طلبد گفت: طبق مصوبه شورای عالی ورزش استان البرز ، بخشی از تابلوهای تبلیغاتی در سطح استان با همکاری شهرداری به اداره کل ورزش اختصاص خواهد یافت تا اداره ورزش با درآمد حاصل از این تابلوها بتواند بخشی از نیازهای مالی خود را تأمین و هیئات ورزشی را نیز تقویت نماید. تقاضای اداره کل ورزش اختصاص 100 تابلوی تبلیغاتی در سطح استان می باشد که تا کنون در شورای سه شهرستان از جمله آسارا و اشتهارد مورد قبول واقع شده و امیدواریم با موافقت شوراهای شهرستان های استان بتوانیم در گام کوچکی برای پیشرفت ورزش استان البرز برداریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به پروژه ورزشگاه 6 هزارنفری انقلاب کرج گفت: کمبود اعتبارات بویژه در حوزه ورزش مانع از احداث و تکمیل پروژه هاست. اولویت ورزش استان تکمیل پروژه ورزشگاه 6 هزار نفری است که با وجود تلاش های کلیه مسئولین استان برای تأمین اعتبارات لازم، هنوز به جایی نرسیده است.

مدیرکل اداره ورزش استان با بیان اینکه حوزه جوانان در استان البرز بسیار محجور است و هیچ مکان و مأوایی ندارد گفت: استان البرز فاقد سمن سرا و خانه جوان است و جلسات سمن ها در پارک ها برگزار می شود. مسئولین در کل استان و مناطق 12 گانه شهرداری کرج برای تشکیل سمن سرا و خانه جوان در سطح استان باید توجه و کمک ویژه داشته باشند.

فرماندار فردیس با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین برای ایجاد امکانات در حوزه های مختلف فرهنگی، آموزشی و ورزشی، در خصوص تشکیل اعضای کارگروه خیرین ورزش شهرستان گفت: با توجه به کمبود سرانه های ورزشی در شهرستان فردیس و اهمیت لزوم استفاده از ظرفیت خیرین،کسانی باید برای عضویت در این کارگروه انتخاب شوند که علاوه بر علاقمندی به ورزش، توان مالی و معنوی کمک به ایجاد فضاهای ورزشی را دارا باشند و ضمن ارتباط مؤثر و نفوذ اجتماعی بتوانند نسبت به جذب کمک از سایر افراد خیر جامعه اقدام کنند.

وی همچنین تشکیل کمیته ویژه ورزش بانوان را در نهادینه کردن فرهنگ ورزش بعنوان عامل سلامتی و ارتقای سطح ورزش قهرمانی بانوان در شهرستان مؤثر دانست و افزود: بانوان فعال در هیئات ورزشی به دلیل آشنایی با شرایط موجود، امکانات ورزشی و ورزشکاران شهرستان، می توانند در تشکیل این کمیته مؤثر بوده و نقطه نظرات آنها در  ارتقای ورزش بانوان کارگشا باشد.

مهندس علی زمانی همچنین به منظور نهادینه کردن فرهنگ ورزش در جامعه از اداره ورزش خواست یک سالن ورزشی را برای ورزش آقایان و سالن دیگری برای ورزش بانوان ادارات و دستگاه های شهرستان فردیس اختصاص داده تا هفته ای یکبار بصورت رایگان بتوانند از امکانات این سالن ها بهره مند شوند.

وی ضمن تأکید بر لزوم بررسی تعهدات شرکت های سازنده شهرک های اقماری فردیس نسبت به ساخت سالن های ورزشی توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان با همکاری شهرداری گفت: عموما انبوه سازان شهرک های مسکونی در قبال گرفتن تراکم از شهرداری تعهداتی را برای ساخت اماکن فرهنگی ورزشی متقبل می شوند که با شناسایی این تعهدات می توان ضمن تعیین تکلیف بسیاری از املاک بلا استفاده، ساخت مجموعه های فرهنگی، ورزشی مورد نظر را از سازندگان این شهرک ها درخواست نمود.

فرماندار فردیس همچنین اظهار داشت: با توجه به کمبود زیرساخت های ورزشی شهرستان فردیس  در کمیته برنامه ریزی بیشترین اعتبار با مبلغ 3 میلیاردو 460 میلیون تومان برای تکمیل، ساخت و بهسازی سالن های ورزشی شهرستان به حوزه ورزشی اختصاص یافت که امیدواریم با جذب این اعتبارات بتوانیم گام مؤثری در راستای افزایش سرانه های ورزشی شهرستان برداریم.

وی همچنین به منظور تعیین تکلیف املاکی که در طرح تفضیلی کاربری ورزشی دارند، از اداره ورزش خواست تا با همکاری شهرداری ضمن یررسی، نیاز سنجی و اولویت بندی مناطق، با توجه به بودجه و اعتبارات موجود در حوزه ورزشی ، املاک مورد نظر تعیین تکلیف شود.

رئیس شورای عالی ورزش شهرستان فردیس همچنین ضمن اشاره به وجود شهرک ها و بخش های صنعتی متعدد در شهرستان بر لزوم اختصاص زمین برای احداث ورزشگاه کارگری تأکید کرد.

گفتنی است در این نشست مقرر شد در صورت موافقت شورای مشکین دشت ، مکانی در فرهنگسرای بعثت به خانه جوانان مشکین دشت با مسئولیت محسن انصاری اختصاص یابد. ضمن اینکه خانه جوان فردیس نیز در یکی از فرهنگسراهای این شهرستان مستقر شود.

 

 

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه
تازه‌ها
مطالب پیشنهادی