در شورای فرهنگ عمومی فردیس مطرح شد؛
پرینت
#۶۴٢٩
98/03/21 سه شنبه 19:46

در شورای فرهنگ عمومی فردیس مطرح شد؛

میزبانی کاروان زیر سایه خورشید / تجلیل از بزرگان و مفاخرعلمی و ادبی در جهت هویت بخشی به فردیس

 فردیس نیوز- اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس در سال 98 با حضورامام جمعه، فرماندار، سایر اعضا و سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز به منظور هماهنگی برگزاری مراسمات دهه کرامت صبح امروز در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد. 

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه برگزاری مراسمات دهه کرامت، برنامه های شهرستان در ایام 3 روزه میزبانی کاروان زیرسایه خورشید تشریح و  بخشی از اقدامات خادمیاران رضوی در سال گذشته تبیین شد.

 در این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس هماهنگی دستگاه ها برای برگزاری هرچه با شکوهتر برنامه های دهه کرامت را ضروری دانست.   

 حجت الاسلام حمیدرضا ولیزاده در بخش دیگری بر لزوم تجلیل از بزرگان و مفاخرعلمی و ادبی  فردیس در جهت الگوسازی درجامعه و هویت بخشی شهرستان تاکید کرد و افزود:  مراسم تجلیل از استاد علومی تبریزی از شاعران آیینی معاصر و ساکن فردیس و تهیه مستندی از زندگی ایشان با حضور مسئولان و  بزرگان علم، هنر و ادب استان و شهرستان در دستور کار قرار دارد.

 وی در ادامه با هماهنگی ادارات شهرستان تقاضای دستگاه ها برای مساعدت شهرداری در اجرای برنامه های فرهنگی توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی جمع آوری و به فرمانداری ارسال شده تا برای بودجه بندی و تصمیم گیری  در اختیار شورا و شهرداری قرار گیرد.

ثبت نام 10 هزار خادمیار رضوی در استان البرز

در بخشی از این نشست سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز هدف از اعزام خادمین حرم رضوی  به شهرهای مختلف و پرچم گردانی در نقاط مختلف  را  علاوه بر ترویج فرهنگ رضوی، اثرگذاری معنوی و تقویت باورهای فرهنگی، مذهبی  در جامعه ذکر کرد.  

عباس قاضی خانی با بیان اینکه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز به مدت 3 سال است راه اندازی شده است گفت: در طول این مدت به منظور ساماندهی خادمیاران استان،  ۱۳ کانون مرکزی در شهرهای مختلف استان راه اندازی شده است.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از 10 هزار خادمیار رضوی در استان البرز  افزود: مأموریت خادمیاران رضوی به صورت افتخاری است  و بدون حقوق برای خدمت مردم به مردم ساماندهی می شود که ظرفیت عظیمی از مجموع تخصص های مختلف برای رفع مشکلات مردم، آماده خدمت هستند که بخشی از این افراد برای خدمت به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ساماندهی شدند و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت عظیم در جهت کاهش مشکلات مردم بهره گیری کنیم.  

اعزام  250 زیارت اولی به مشهد مقدس توسط کانون خادمیاران رضوی فردیس

در ادامه مسئول کانون خادمیاران رضوی در فردیس با تشریح برخی اقدامات کانون در سال گذشته گفت:در حال حاضر  ۲۵کانون تخصصی تحت نظارت کانون مرکزی خادمیاران رضوی در شهرستان فعالیت می کند که از این تعداد فعالیت 15 کانون  با ظرفیت بیش از 1500 نفر در امور  فرهنگی است که امیدواریم بتوانیم با حمایت مسئولان شهرستان و از این ظرفیت عظیم در جهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه بهره ببریم.

رضایی اعزام  و اسکان بیش از 250  زیارت اولی به حرم مطهر رضوی و توزیع  نذورات عقیقه مردمی در بین نیازمندان و بسیاری برنامه های فرهنگی مذهبی در شهرستان را  جمله اقدامات این کانون برشمرد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی
یادمان شهدای شهرک وحدت افتتاح می شود ...
بیگلو تاکید کرد؛ بیگلو تاکید کرد؛
صدور جواز بدون تاییدیه بهداشت توسط اتحادیه میوه و پروتئین شهرستان فردیس ...
اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری
معاینه و بازرسی 726 دام سبک و سنگین در جهت حفظ سلامت مردم ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...