در شورای فرهنگ عمومی فردیس تأکید شد؛
پرینت
#۶١۵٨
97/10/11 سه شنبه 15:44

در شورای فرهنگ عمومی فردیس تأکید شد؛

برپایی مراسمات دهه فجر با رویکرد حفظ اتحاد و همدلی/ حفظ انقلاب اسلامی از طریق سرمایه گذاری بر روی جوانان و تقویت روحیه انقلابی

آقانوری/ نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس صبح امروز   با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از اعضا ضمن بررسی مسائل فرهنگی شهرستان، با پیگیری گزارشی از  اقدامات دستگاه ها در خصوص ارائه روش های نوین برپایی یادواره های شهدا و تسهیل در دسترسی عموم مردم به کتاب از طریق اصناف و چگونگی برگزاری مراسمات چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست امام جمعه شهرستان فردیس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی شاهرودی و تشریح شخصیت انقلابی ایشان،به شکوه اتحاد و ولایتمداری مردم در حماسه 9 دی اشاره کرد و افزود: حماسه 9 دی با روشنگری و بصیرت افزایی رهبر انقلاب در سایه اتحاد و پشتیبانی ملت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و خط ولایت فقیه، همه فتنه ها و توطئه های دشمنان را نقش برآب کرد.

حجت الاسلام علی اکبرایمانی با تأکید بر لزوم برگزاری هرچه باشکوهتر مراسمات چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ترویج فرهنگ انقلاب و بیان ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی در بین جوانان و نوجوانان، از طریق حضور مسئولین شهرستان در مدارس و اجرای برنامه های پیروزی انقلاب با محوریت مدارس انجام شود.  برای حفظ انقلاب اسلامی و رشد و توسعه آینده این مملکت، باید بر روی جوانان سرمایه گذاری و روحیه انقلابی را در آنان تقویت  کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس با اشاره به نیاز برخی مساجد به تعمیر و بازسازی یادآور شد: اگرچه مسجد یک پایگاه مردمیست اما حاکمیت نیز باید در تعمیر و بازسازی این پایگاه مردمی کمک کند. همچنین در بودجه های عمرانی مساجد که توسط شورا و شهرداری تأمین می شود، مساجدی که نیاز به استحکام بنا دارند در اولویت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه مصلای امام خمینی جدید در شهر فردیس، متعلق به مجموعه شهرستان است و افزود: متأسفانه تا کنون هیچگونه کمکی از سوی شورا و شهرداری مشکین دشت به احداث مصلای فردیس صورت نگرفته که امیدواریم این امر مورد توجه ویژه مدیریت شهری مشکین دشت قرار گیرد.   

 امام جمعه شهرستان فردیس تجلیل از نخبگان وعلمای شهرستان را مورد تأکید قرار داد و از مدیریت شهری مشکین دشت خواست تا به پاس خدمات حجت‌الاسلام قدوسی در مشکین دشت، خیابانی را به نام ایشان نامگذاری کنند.

در بخشی از  این نشست فرماندار شهرستان فردیس نیز ضمن تسلیت ارتحال عالم ربانی آیت الله هاشمی شاهرودی بر لزوم توجه همه مسئولان دستگاه های فرهنگی، امنیتی و اجتماعی به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و آگاه سازی سرمایه های آینده این مرز و بوم از آسیب ها و مسائل اجتماعی فرهنگی  از طریق حضور در مدارس با هماهنگی آموزش و پرورش تأکید کرد.

ابوالفضل اینانلو در بخش دیگری از سخنانش برگزاری برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با محوریت مردم و محتوای تعمیق باورهای دینی و بیان ارزش های انقلابی در جهت حفظ اتحاد و همدلی در جامعه ضروری دانست و افزود: نگرش برخی افراد  و سخنرانان در خصوص تفکیک قوای سه گانه و یا تقابل احزاب و گروه های سیاسی و اجتماعی، تهدیدی برای وحدت و همدلی موجود در جامعه است.

وی تأکید کرد: محتوای سخنرانی ها و برنامه ها باید بر اساس اتحاد و نگرش ویژه رهبری در همدلی و همکاری قوای سه گانه و حفظ وحدت بین دولت و ملت پایه ریزی شود.

فرماندار فردیس با اشاره به اهمیت نشست شورای فرهنگ عمومی، بررسی و سیاست گذاری در امور فرهنگی شهر، به عدم حضور برخی مسئولان و اعضا در این نشست اعتراض کرد و از مسئولان فرهنگی و اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان خواست ضمن احصای برنامه های ملی و مذهبی و مناسبتی بر اساس تقویم سالانه، هزینه های مورد نیاز آن را به صورت متعادل، برآورد و به دبیر شورای فرهنگ عمومی ارائه کنند؛ تا آیین نامه مربوطه آن در فرمانداری تنظیم و برای تأمین اعتبار لازم و قرارگرفتن در دفترچه بودجه سالانه، به شورا و شهرداری ارسال شود.

 وی افزود: این امر علاوه بر جلوگیری از موازی کاری ها و هزینه های اضافی، اجرای برنامه های فرهنگی را تسهیل می کند.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس با اشاره به مصوبات گذشته شورای فرهنگ عمومی، به کارگیری روش های نوین در اجرای برنامه های فرهنگی به ویژه یادواره های شهدا را مورد تأکید قرار داد و گفت: برنامه های ویژه شهدا باید با محوریت عموم مردم و به کارگیری روش های نوین در جهت ماندگار شدن یاد و نام شهدا برگزار شود و از دستگاه های متولی خواست تا با هماهنگی و هم افزایی در این خصوص اقدام و گزارش برنامه ها و اقدامات خود را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارائه کنند.

حجت الاسلام حمید ولیزاده افزایش میزان مطالعه را زمینه ساز ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه دانست و افزود: اداره کتابخانه های عمومی با هماهنگی اصناف و نهادهای ذیربط زمینه تسهیل در دسترسی عموم مردم به کتاب از طریق اصناف و قراردادن قفسه کتاب در فروشگاه ها  را فراهم کند و به کارگیری روش های جذب افراد به سمت مطالعه را پیشنهاد و گزارش اقدامات را به این شورا ارائه کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس همچنین از برنامه تجلیل از نخبگان شهرستان از جمله حجت الاسلام قدوسی و استاد علومی تبریزی در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...