دریافت رتبه شهرداری فردیس در گروی انتزاع
پرینت
#۶١١٠
97/09/10 شنبه 15:36

دریافت رتبه شهرداری فردیس در گروی انتزاع

غفاری: انتزاع؛ مهمترین چالش شهرداری فردیس

فردیس نیوز- شهردار فردیس موضوع انتزاع شهرداری فردیس از کرج را مهمترین چالش پیش روی شهرداری نوپای این شهر دانست و حمایت بیشتر استانداری البرز در این خصوص را خواستار شد.

به گزارش فردیس نیوز، منوچهر غفاری در سخنرانی بین خطبه های نماز جمعه روز گذشته فردیس که با حضور سرپرست استانداری البرز ، فرماندار فردیس و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در مصلای امام خمینی برگزار شد، با تشریح  گزارشی از عملکرد مدیریت شهری از ابتدای تأسیس تا کنون، گفت:  پس از استقلال شورای اسلامی و شهرداری فردیس خدمات رسانی به شهر و شهروندان به صورت مستقل از طریق شهرداری انجام شد و مدیریت شهری فردیس از ابتدای تاسیس با ۴ محور ویژه از جمله تأسیس و راه اندازی شهرداری در جهت انجام وظایف و ارائه خدمت به شهروندان، فعالیت خود را آغاز کرد.

شهردار فردیس با اشاره روند تنظیم لایحه بودجه 7 ماهه سال ۹۶ و تصویب آن در شورای اسلامی شهر افزود: با توجه به فرصت اندک تا پایان سال گذشته،  پروژه های عمرانی معدودی در شهر به نتیجه رسید. اما با ساماندهی ساختار ستادی شهرداری، ارائه خدمات به شهروندان انجام شد.

انتزاع فردیس از کرج مهمترین چالش شهرداری

شهردار فردیس با اشاره به مشکلات حقوقی پیچیده در مسیر استقلال شهرداری فردیس از کرج، انتزاع فردیس را مهمترین چالش پیش روی شهرداری نوپای این شهر دانست و اظهار داشت: در بسیاری موارد از جمله راه اندازی ساختار سازمانی شهرداری فردیس که با تلاش و پیگیری های لازم انجام شد، ابلاغ نهایی آن در گروی بحث انتزاع شهرداری است . اما در قالب  برنامه ریزی مدون برای توسعه شهر، موفق به أخذ مجوز سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی، میادین، میوه و تره بار، فرهنگی-ورزشی و حمل و نقل بار و مسافر از سازمان شهرداری ها شدیم.

وی عدم ثبات مدیریت شهری کرج را یکی از دلایل کُندی روند انتزاع فردیس از کرج اعلام کرد و افزود: با انتخاب شهردار جدید کرج، جلسات کمیته انتزاع شهرداری فردیس از کرج منظم تشکیل می شود و امیدواریم با همکاری شهرداری کرج و استانداری البرز این موضوع را به نتیجه برسانیم.

رتبه شهرداری فردیس در گروی موضوع انتزاع

شهردار فردیس با بیان اینکه پس از گذشت یک سال هنوز نتوانسته ایم رتبه شهرداری فردیس را دریافت کنیم، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری فردیس برای دریافت این مهم باید آیتم هایی داشته باشد که یکی از آنها تفریغ بودجه سه ساله شهر است که نمی توان برای داشتن آن، سه سال صبر کرد. با همکاری سازمان شهرداری ها و ارائه تفریغ بودجه سال ۹۶ این موضوع به نتیجه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه  دریافت رتبه شهرداری فردیس در گرو انتزاع فردیس از کرج است افزود: ساختار و پُست ها سازمانی شهرداری فردیس، باید از سازمان شهرداری کرج کسر شود، که این موضوع موجب کُندی روند انتزاع است. از سوی دیگر مرزبندی و تقسیمات سیاسی شهر باید تعیین شود که با پیگیری فرمانداری و همکاری مسئولان استانی در این خصوص، بتوانیم بحث منطقه بندی شهر را تکمیل کنیم

ساخت و ساز غیر مجاز به صفر رسید

غفاری در بخش دیگری با قیاسی بین تخلفات ساختمانی و ساخت و ساز غیر مجاز گفت: ساخت و ساز غیرمجاز به معنای این است که احداث بنایی از پایه و اساس غیرمجاز باشد و تخلفات ساختمانی، اضافه بنا در احداث ساختمان است که پدیده ساخت و ساز غیر مجاز در فردیس مهار شده و به صفر رسیده است، اما تخلفات ساختمانی ممکن است وجود داشته باشد.

اقدامات مثبت حوزه خدمات شهری

شهردار فردیس در بخش دیگری به اقدامات مثبت در حوزه خدمات شهری از جمله اجرای طرح ساماندهی دستفروشان فردیس به عنوان یکی از  مطالبات به حق شهروندان اشاره کرد وگفت: خوشبختانه با همکاری دستگاه های ذیربط این مهم پس از 4 ماه کار مطالعاتی به سرانجام رسید و اکنون نیاز است، پاکسازی معابر در خیابان های فرعی نیز انجام شود

وی همچنین پاکسازی نخاله های ساختمانی در زمین های بایر سطح  شهر فردیس را از جمله اقدامات حوزه خدمات شهری شهرداری فردیس دانست و افزود:  پاکسازی نخاله ها در سطح شهر در حال اجراست.

توسعه شبکه معابر شهری

شهردار فردیس توسعه شبکه معابر شهری را یکی از نیازهای اساسی این شهر دانست و گفت: بیش از ۸۵ درصد از معابر شهری فردیس با آسفالت فرسوده، جدولگذاری نامناسب و غیره ، فاقد کارایی و کیفیت مناسب برای ارائه خدمات به شهروندان هستند، در این راستا بهسازی معابر در اولویت قرار گرفته اما اجرای آن در تمامی معابر، به زمان بیشتری نیاز دارد.  

وی با اشاره به اهمیت توسعه فضاهای فرهنگی و گسترش فضای سبز در شهر فردیس، گفت: مدیریت شهری فردیس در راستای توسعه فضای سبز، احداث سه پارک بزرگ را آغاز کرده است و توسعه فضاهای فرهنگی- ورزشی در قالب سراهای محله اجرا می شود.

غفاری همچنین طرح های تفصیلی، جامع شهری، حمل و نقل ترافیک شهری، سیما و منظر، الگوی معماری و غیره را از جمله برنامه های اولویت دار و در دست بررسی و اقدام شهرداری فردیس عنوان کرد.  

وی در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر لزوم  اجرای انتزاع شهرداری فردیس از کرج، حمایت بیشتر استانداری البرز از این امر را خواستار شد و افزود: بدهی های شهرداری کرج به سازمان های مختلف ازجمله تأمین اجتماعی از مشکلات موجود و لازم به رسیدگی سریع در موضوع انتزاع است. به عنوان نمونه در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی، شهرداری فردیس را حدود۱۰ میلیارد تومان جریمه کرده است که این جریمه مربوط به شهرداری کرج بوده و  پرداخت آن توسط شهرداری فردیس منصفانه  نیست که امیدواریم استانداری با حمایت بیشتر در حل این مسائل به شهرداری فردیس کمک کند.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...
نتیجه مثبت بازدید مسئولین از دو پروژه؛ نتیجه مثبت بازدید مسئولین از دو پروژه؛
رفع مشکلات و ادامه عملیات اجرایی پروژه های ورزشی فردیس ...
معاون وزیر ارتباطات؛ معاون وزیر ارتباطات؛
در تلاشیم تا ظرفیت های بالقوه پیام را بالفعل کنیم ...
قلب پروژه های عمرانی پیام همچنان پرشور می تپد قلب پروژه های عمرانی پیام همچنان پرشور می تپد
فرودگاه پیام در مسیر مسافری شدن ...