داوود نظری نیا:
پرینت
#۶٢٢٣
97/12/06 دوشنبه 17:39

داوود نظری نیا:

پایانه باربری، نیاز واقعی صنعت شهرستان

فردیس نیوز- اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه و نمایشگاه اتومبیل شهرستان فردیس با برگزاری انتخابات در اسفند ماه ۹۳ به عنوان هفدهمین اتحادیه شهرستان به صورت رسمی آغاز به کار کرد و در اردیبهشت ماه 94 تعداد۱۱۶پرونده جوازدار و ۱۶ پرونده در دست اقدام، از اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه کرج  و تعداد۶۴ پرونده جواز دار و۲۱ پرونده در دست اقدام، از اتحادیه نمایشگاه اتومبیل کرج تحویل گرفته شد. با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، لزوم حفظ واحدهای صنفی و وجود اسنپ و تپسی که چالش های بسیاری را برای کسبه تحت نظارت اتحادیه های مؤسسات اتومبیل کرایه و نمایشگاه های  اتومبیل سراسر کشور ایجاد کرده، در گفتگویی با رئیس این اتحادیه در شهرستان فردیس، از مشکلات واحدهای صنفی تحت نظارت آن جویا شدیم که با ما می خوانید: 

به گزارش فردیس نیوز، داوود نظری نیا با بیان اینکه تا کنون ۲۹پروانه آژانس و ۱۵ پروانه نمایشگاه توسط اتحادیه فردیس صادر شده است،  از الحاق چند رسته مرتبط به این اتحادیه از ابتدا تا کنون خبر داد و گفت: در بهمن ماه۹۴  طبق مصوبه  کمیسیوت نظارت شهرستان فردیس، مقرر شد واحدهای صنفی باربری، کامیون و وانت بار به این اتحادیه الحاق شود؛ اما اتحادیه کامیونداران کرج فقط ۲۴ پرونده جوازدار باربری را در اختیار اتحادیه فردیس گذاشت که از این تعداد ۹ واحد جمع آوری و پروانه کسب آنها ابطال شد و از تاریخ فوق ۸ واحد صنفی جدید از اتحادیه فردیس پروانه کسب دریافت کردند.

وی افزود: متأسفانه با پیگیری فرمانداری و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردیس، سازمان استان و اتاق اصناف شهرستان های فردیس و کرج، اتحادیه کامیونداران کرج، همچنان از تحویل پرونده کامیونداران و وانت بارهای فردیس  امتناع می کند.

رئیس اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه شهرستان فردیس در ادامه اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون نظارت شهرستان فردیس و با هدف ساماندهی و قانونمندی رسته های کم تعداد و  مرتبط به این اتحادیه، رسته پیک موتوری به اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه، الحاق و تعداد ۵ واحد صنفی فعال در شهرستان، از این اتحادیه در شهرستان جواز گرفتند. همجنین در  بهمن ماه ۹۵ نیز با توجه به خدماتی بودن رسته خدمات نظافتی تحت نظارت این  اتحادیه قرار گرفت و در حال حاضر ۷ واحد صنفی دارای پروانه از این صنف، در شهرستان فعالیت می کنند.

وی که سمت ریاست اتاق اصناف فردیس را نیز عهده دار بوده و از مشکلات همه اصناف این شهرستان آگاه است، از عدم همکاری اتحادیه های کرج در تشکیل اتحادیه های فردیس گلایه کرد و گفت: با توجه به عضویت کسبه رسته های فوق از کرج، پرداخت حق عضویت سالانه و سهیم بودن در اموال اتحادیه های کرج، همچون دیگر اتحادیه های فردیس، هیچ کمکی از اتحادیه کرج برای  راه اندازی اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه شهرستان فردیس نشد و تهیه مکان اتحادیه با اجاره بهای سنگین و تجهیز آن، با همت هئیت مدیره  و از اموال شخصی آنها انجام شدکه پس از گذشت یک سال و نیم از فعالیت این اتحادیه در فردیس،  با همدلی و تصمیم همه اعضای هئیت مدیره و صرف نظر از گرفتن حقوق قانونی خود، مبلغ۵۰ میلیون تومان وام، برای رهن مکان جدید اتحادیه گرفته شد که در حال حاضر اقساط آن رو به پایان است و مبلغ فوق برای رهن مکان اتحادیه هزینه شده است.

نظری نیا ضمن تقدیر از همکاری و همدلی بی نظیر اعضای اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه فردیس گفت: با کمک  و همدلی اعضای محترم اتحادیه و کمک های نقدی و غیرنقدی آنها، طی ۴ سال گذشته، این اتحادیه توانست همه امکانات و تجهیزات لازم را فراهم و از این نظر در صدر برترین اتحادیه های شهرستان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه رسته های نمایشگاه، آژانس، باربری و پیک موتوری  تحت نظارت این اتحادیه، از رسته های صنفی مظلوم شهرستان فردیس هستند، به تشریح مشکلات آنها پرداخت و افزود: در حال حاضر با توجه به وجود شرکت های اینترنتی مانند اسنپ، تپسی و غیره و کسادی کار مؤسسات اتومبیل کرایه، تعداد ۲۲ واحد از این صنف، جمع آوری و پروانه کسب آنها ابطال شد. همچنین وجود سایت های اینترنتی مانند دیوار و شیپور و ... خرید و فروش مردم از طریق این شرکت ها و هزینه های سنگین واحدهای صنفی نمایشگاه در جاده ملارد، تاکنون تعداد۳۲واحد نمایشگاه اتومبیل در شهرستان جمع آوری و پروانه آنها ابطال شد.

رئیس اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه فردیس گفت: اگرچه باید همراه با پیشرفت تکنولوژی حرکت کرد؛ اما از این نکته نمی توان گذشت که وجود تاکسی های اینترنتی و سایت های خرید و فروش اینترنتی که نظارت کافی نیز بر آنها وجود ندارد، موجب کاهش درآمد رسته های تحت نظارت این اتحادیه و جمع آوری آنها شده است. به عنوان نمونه رانندگان آژانس برای آغاز فعالیت، باید صلاحیت آنها توسط اداره اماکن تأیید شود، در حالیکه این قانون برای رانندگان شرکت ها نیست و احتمال بروز مشکلات امنیتی برای مسافران وجود دارد.

وی با اشاره به عدم نظارت کافی بر تغییر نرخ تاکسی های اینترنتی، اظهار داشت: اگرچه نرخ تاکسی های اینترنتی در  مسیرهای داخل شهر پایین است، اما در مسیرهای خارج از شهر بیشتر از آژانس هاست؛ ضمن اینکه تغییر شرایط جوی، ترافیک و غیره در تغییر و افزایش نرخ این تاکسی ها مؤثر است. در حالیکه نرخنامه آژانس ها توسط کمیسیون نظارت سالانه و دوسال یکبار مصوب شده و از طریق اتحادیه، اتاق اصناف، اداره صمت و تعزیرات تحت نظر است. در این راستا شهروندان گرامی توجه داشته باشند، پیش از در اختیار گرفتن ماشین، حتما از مؤسسات نیز در خصوص قیمت ها استعلام کنند.

نظری نیا همچنین از تصویب نرخنامه آژانس ها در کمیسیون نظارت خبر داد و افزود:  این نرخنامه در حال  تحویل به موسسات بوده و تمامی موسسات و رانندگان آنها ملزم به رعایت آن هستند.

وی گفت: طی نشست هم اندیشی با تعدادی از صنف نمایشگاه داران اتومبیل و به منظور نظارت و هماهنگی بیشتر و  آگاه سازی اعضای این صنف از موارد قانونی، منشور این صنف توسط اتحادیه  تدوین شد که به زودی جهت نصب در واحد صنفی به نمایشگاه داران تحویل داده خواهد شد.

رئیس اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه فردیس، پارک خودرو در پیاده رو توسط نمایشگاه داران اتومبیل را از مشکلات این صنف و مورد اعتراض شهروندان و دستگاه های نظارتی دانست و افزود: رفع این مشکل نیازمند اقدام اساسی و همکاری همه جانبه مسئولین ذیربط است که در این راستا خرید زمین و ساخت شهر ماشین برای شهرستان فردیس مد نظر است. در حال حاضر نمایشگاه ها می توانند در جلوی واحد صنفی خود، فقط یک ردیف خودرو پارک کنند و در غیر اینصورت با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

وی وجود باربری های بدون پروانه کسب را از مهمترین مشکلات این صنف برشمرد و گفت: متاسفانه تعداد زیادی در این صنف، بدون داشتن واحد صنفی و پروانه کسب، فقط با پخش تراکت و تبلیغ در سطح شهر فعالیت کرده و با اعلام نرخ های کمتر به حمل بار و اثاثیه منزل اقدام می کنند، اما پس از بارگیری و رسیدن به مقصد، مبلغ بیشتری را از مردم دریافت میکنند. ضمن اینکه هیچ تضمین و نظارتی در خصوص رساندن بار به مقصد وجود نداد. لازم است شهروندان برای حمل بار  فقط از خدمات دفاتر باربری که دارای دفتر و پروانه کسب هستند، استفاده کنند؛ چرا که در صورت مشاهده هرگونه تخلف توسط این واحد های صنفی، امکان پیگیری از طریق اتحادیه وجود داشته و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

نظری نیا ضمن تقدیر از همکاری دادستان عمومی شهرستان فردیس، ادامه داد: در این راستا  با دستور دادستان و همکاری اداره اماکن، تلفن بسیاری از افرادی که بدون مجوز فعالیت می کردند، قطع شد.

وی در ادامه با اشاره به داشتن چندین شهرک صنعتی در شهرستان، ایجاد پایانه باربری برای حمل بار کارگاه ها را ضروری دانست و افزود: رفع مشکلات موجود در رسته های مختلف این صنف نیاز به همکاری همه جانبه نهادهای ذیربط دارد که امیدواریم بتوانیم با همت و همدلی در راستای کمک به ساماندهی و بهبود وضعیت اصناف گام های مثبتی برداریم.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...