دادستان عمومی فردیس خبرداد؛
پرینت
#۵٧۵٩
97/04/03 يكشنبه 02:49

دادستان عمومی فردیس خبرداد؛

رسیدگی به دو پرونده زمین خواری 500 میلیاردی و بازداشت متهمین

آقانوری/ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس از رسیدگی به پرونده زمین خواری و جعل اسناد دولتی به ارزش 500 میلیارد ریال خبرداد.

به گزارش فردیس نیوز، حسن جهانشاهلو در حاشیه دیدار مسئولین ارشد شهرستان که به مناسبت روز قوه قضائیه پیش از ظهر امروز شنبه دوم تیرماه انجام شد در جمع خبرنگاران گفت: رسالت دستگاه قضائی برقراری عدالت و نظم عمومی در جامعه، دفاع از حقوق مردم و رضایتمندی  آنها در راستای اجرای قانون و  سیاست های دستگاه قضایی کشور است که سیستم قضائی فردیس در دستیابی به این هدف تمام تلاش خود را به کار گرفته است.  

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی شهرستان فردیس طی دوسال متوالی در اجرای سیاست های ابلاغی موفق بوده است اظهارداشت: طی دوسال اخیر آمار پرونه های خروجی دستگاه قضایی فردیس بیش از پرونده های ورودی بوده است که نشان از تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها و کاهش تعداد پرونده های باقیمانده است.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس با اعلام این خبر که اهتمام ویژه ای در برخورد با پرونده های زمین خواری و جعل اسناد دولتی در دستور کار قرار گرفته است گفت: در حال حاضر دو فقره پرونده مهم زمین خواری ، هردو با ارزش ریالی 500 میلیارد ریال که موجب محکومیت برخی ارگان های دولتی شده بود، رسیدگی شده و به حالت توقف درآمده است.

وی افزود: درجریان رسیدگی به این دو پرونده چند متهم بازداشت شده  که نتیجه ابطال آراء صادره متعاقبا به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

جهانشاهلو در ادامه در خصوص الکترونیکی شدن دادرسی و انجام اقدامات قضایی از جمله ابلاغ بیان داشت: الکترونیکی شدن دادرسی در راستای رسیدن به اصل نانوشته تنازع در سیستم قضائی و اطلاع طرفین از روند پرونده ها، با هدف کاهش مشکلات ابلاغ و جلوگیری از اطاله دادرسی شکل گرفته است و در حال حاضر در برخی شعبات دادگستری فردیس به طور کلی از اوراق استفاده نمی شود.

وی با بیان اینکه مراجعین قوه قضائیه  موظفند در سامانه ثنا (سامانه ثبت نام الکترونیکی) ثبت کنند گفت: با طرح شکایت علیه هر فرد، موضوع از طریق پیامک به اطلاع وی می رسد. همچنین روند رسیدگی به پرونده از طریق پیامک به اطلاع طرفین می رسد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس بر لزوم توسعه خودکنترلی اجتماعی در فردیس تأکید کرد و افزود: مهاجرت بالا و وجود قومیت های مختلف در شهرستان فردیس موجب شده تا حس شهروندی در ساکنان این شهرستان کمتر ظهور و بروز کند و این عدم احساس تعلق خاطر و عدم آشنایی شهروندان با یکدیگر، احتمال وقوع جرائم را افزایش می دهد.

وی افزود:  در این راستا با اجرای برنامه های محلی ضمن آشنایی شهروندان با یکدیگر،  می توان خودکنترلی اجتماعی را در افراد جامعه ایجاد کرد.

 

 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...