خطیب جمعه فردیس:

توان نظامی کشور را با آمریکا معامله نمی کنیم

فردیس نیوز - امام جمعه فردیس با اشاره به نقشه ها و توطئه های آمریکا و صهیونیسم علیه امت اسلام و جمهوری اسلامی ایران گفت: ما بر مواضع رهبری محکم ایستاده ایم و با آمریکا وارد مذاکره نمی شویم.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در پایان  مراسم راهپیمایی روز قدس ، در خطبه های  پیش از نماز جمعه امروز شهرستان فردیس، ضمن تقدیر از حضور گسترده شهروندان همیشه در صحنه شهر فاطمی فردیس در چهل و یکمین راهپیمایی روز قدس گفت: روز قدس به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و  به منظورایجاد  فرهنگ دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم  بر آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نامگذاری شد.

 وی با اشاره با طرح معامله قرن آمریکا گفت: در این طرح  نوارغزه و کرانه باختری رود اردن به کشور فلسطین تبدیل شود، بدون  ارتش و سلاح  باشند، آوارگان فلسطینی حق برگشت نداشته باشند و سرمایه گزاران عرب از نظر اقتصادی این کشور را حمایت کنند، به شرط اینکه همه کشورهای اسلامی به ویژه فلسطین، اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

خطیب جمعه فردیس با بیان اینکه نقشه به رسمت شناختن اسرائیل از ۴۰ سال قبل آغاز شده بود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران،با شعارها  و سیاست های استکبارستیزانه حضرت امام خمینی(ره) و مقاومت ملت ایران علیه استکبار جهانی به ویژه آمریکا،  در طول 40 سال گذشته مهمترین مانع اجرای این طرح بوده است. آمریکا قصد دارد؛ از طریق فشارهای اقتصادی و تحریم ها ایران را  از پای دربیاورد.

وی خاطر نشان کرد: ایران که توانست در کیلومترها دورتر از کشور و در مرز سوریه پوزه دشمنان را به خاک بمالد، این نقشه نیز چون  توطئه های دیگر هرگز  به سرانجام نخواهد رسید. ترامپ با اجرای طرحی به عنوان مرد دیوانه می خواهد ایران را  برای گرفتن قدرت نظامی،  موشک ها و غیره  پای میز مذاکره بنشاند، اما به فرمایش رهبری، با وجود  تهدید ها و فشارها  جمهوری اسلامی هرگز بر سر مسائل ناموسی از جمله قدرت  دفاعی خود، تسلیم نخواهد شد و مذاکره نخواهد کرد. 

ایمانی با اشاره به مواضع رهبری در مقابل حضور ناوهای آمریکا در خلیج فارس و تهدیدات دولت امریکا، اظهار داشت: به فرمایش رهبری  مبنی بر اینکه ما محکم بر مواضع خود ایستاده ایم، مذاکره نمی کنیم و جنگی رخ نخواهد داد و هرگونه خطا از سوی آمریکا با پاسخی کوبنده همراه خواهد بود؛ اکنون ترامپ در سفر اخیر خود به ژاپن با تغییر موضع و عقب نشینی ، به تملق از ایران پرداخته است.

وی با تأکید بر اینکه  مذاکره با امریکا سم است و هیچ ملتی از طریق مذاکره نتوانسته از دشمنش امتیاز بگیرد،افزود:  این ملت همانطور که چهل سال در مقابل استکبار ایستاده و امروز در چهل و یکمین راهپیمایی روز قدس همچنان فریاد حمایت از فلسطین و مبارزه با استکبار را سرمی دهد،  این راه را ادامه خواهد داد و تسلیم نخواهد شد.

 نماینده ولی فقیه در شهرستان فردیس  با بیان اینکه قصد آمریکا تضعیف توان نظامی و گرفتن دست برتر ما در صنعت پتروشیمی و در نهایت تسلط بر ایران است، تصریح کرد: اگر ملتی ضعف نشان دهد و همچون فلسطین سلاح ها را بر زمین بگذارد،  از سوی آمریکا و ابرقدرت ها بیشتر تحت فشار قرار می گیرد. ما دلیلی برای مذاکره با آمریکا نداریم.

وی با اشاره به وجود انسجام، اتحاد، هم افزایی و همفکری بین ملت و مسئولان ۳ قوه در خصوص عدم مذاکره با آمریکا گفت: این ملت تا آخرین لحظه در مقابل امریکا و زورگویی های ابرقدرت ها  خواهد ایستاد و تسلیم نخواهد شد .

حجت الاسلام ایمانی بر لزوم برگزاریهرچه باشکوهتر مراسم ارتحال امام خمینی (ره) گفت: امروز روحیه مقابله با استکبار  که بر جامعه حاکم است و این اسلامی که راهش را از اسلام آمریکایی جدا کرده، به برکت  مشی و تفکر انقلابی  امام است که باید ارج نهاده شود.

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه