خدمات شهری فردیس تنها نقطه قوت مدیریت شهری
پرینت
#۶٢٣٠
97/12/08 چهارشنبه 17:25

خدمات شهری فردیس تنها نقطه قوت مدیریت شهری

انتقاد یا تخریب؟!

مریم آقانوری/نشست امروز شورای اسلامی شهر فردیس به آخر نرسید و حدود نیم ساعت مانده به پایان جلسه، به اصرار جمعی از اعضای شورا و معاون خدمات شهر شهرداری، بازدیدی از پروژه های درحال اجرای شهر همچون پارک وحدت، بوستان فردیس، زیرپل سرحدآباد و بلوار مپنا، صورت گرفت که نهایتا جلسه شورا را به تعطیلی کشاند. 

 به گزارش فردیس نیوز، در نشست علنی امروز شورای اسلامی شهر فردیس که همچون چندین جلسه قبل به بررسی لایحه بودجه 98 شهرداری در محل سالن جلسات شورا گذشت، بخش عمرانی این لایحه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عدم اجرای المان شهدای گنام، نحوه اصلاح و استحکام بخشی پل سرحدآباد، نحوه هزینه کرد اعتبار 2 میلیارد و 400 میلیون تومانی برای روشنایی، زیباسازی، مبلمان شهری و غیره، و اعتبار 700 میلیون تومانی سطل های مکانیزه و... از مهمترین موارد مورد بحث در نشست امروز بود که منجر به حضور علی خوشگرد به عنوان معاون خدمات شهری شهرداری و ارائه توضیحات در خصوص نحوه هزینه کرد این موارد شد.

 اعتراض برخی از اعضای شورا در خصوص عملکرد حوزه خدمات شهری شهرداری جهت زیباسازی شهر در مناسبت های اخیر و استقبال از نوروز و همچنین صحبت های خوشگرد در خصوص پروژه های در دست اجرا و اقدامات شهرداری برای استقبال از بهار، منجر به پیشنهاد بازدید فوری از این پروژه ها توسط برخی اعضای شورا، تعطیلی نیم ساعت پایانی جلسه شورا و رفتن برای بازدید شد. 

طبق آنچه از سوی مدیران شهرداری گفته می شود؛ ریز هزینه کرد اعتبارات در بخش های مورد بحث فوق وجود داشته و مشکلی برای ارائه گزارش نیست. پروژه های انجام نشده از جمله المان شهدای گمنام نیز با افزایش قیمت ها مواجه شده و ظاهرا شورا با لایحه افزایش اعتبار آن موافقت نکرده و به مرحله اجرا نرسیده است. در این خصوص با تأکید یعقوبی، رئیس شورای اسلامی شهر، اعتبار این پروژه با تعیین زمان بهره برداری آن در شهریور 98، مورد تصویب شورا قرار گرفت.

اگرچه دقت نظر و دلسوزی اعضای شورا در حفظ سرمایه های شهر، نحوه هزینه کرد اعتبارات و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان قابل توجه و تقدیر است و به گواه عموم مردم نحوه عملکرد و ضعف شهرداری در حوزه عمران به شدت مورد انتقاد است، اما به اذعان همه اعضای شورا  باید گفت حوزه خدمات شهری شهرداری فردیس به دلیل اجرای طرح ساماندهی دستفروشان  که حداقل طی 20 سال گذشته مورد درخواست مردم بوده و علیرغم اقدامات مختلف از سوی شهرداری کرج، هرگز به اجرا نرسیده بود؛ جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی که هجمه های بسیاری علیه شهرداری ایجاد کرد، اما با شدت و قوت انجام گرفت؛ ساماندهی و ایمن سازی پارک تندرستی، برنامه ریزی و توسعه فضای سبز ، جمع آوری نخاله ها، ایجادگرمخانه بانوان و سایر اقدامات در این بخش، شاید بتوان گفت که حوزه خدمات شهری تنها نقطه قوت اولین مدیریت شهری فردیس در سال 97 است.

اما چرا اعضای شورا به جای حمایت و همکاری در ادامه کار، سعی در به چالش کشیدن تنها نقطه قوت و پاشنه آشیل مدیریت شهری دارد، باید دید و قضاوت آن را به افکار عمومی سپرد!

اگرچه در همه اقدامات انجام شده، منکر وجود نقایص و ایرادات نیستیم، همچنین که به نقایص  در امور داخلی و نحوه مدیریت در مجموعه شهرداری به اندازه اعضای شورا اشراف نداریم؛  اما آنچه منطقی به نظر می رسد، حمایت و تقویت نقاط قوت است، نه تخریب و به چالش کشیدن آن!

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...