خبری خوش از میراث فرهنگی و گردشگری فردیس؛
پرینت
#۶٩٠٧
98/11/24 پنجشنبه 17:10

خبری خوش از میراث فرهنگی و گردشگری فردیس؛

به زودی اولین اقامتگاه سنتی البرز در فردیس راه اندازی می شود

فردیس نیوز- رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فردیس از راه اندازی یک اقامتگاه سنتی  در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، سعید دوستانی تراکم جمعیت و  وجود قومیت های مختلف را از جمله ظرفیت های گردشگری شهرستان فردیس دانست و گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی یک مرکز بوم گردی در شهرستان راه اندازی می شود که می تواند ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگران، عرضه صنایع دستی به عنوان پتانسیل بالقوه شهرستان و معرفی خرده فرهنگ های ساکن در فردیس باشد.

وی 9 مرکز آژانس مسافرتی، 4 واحد سفره خانه سنتی را از مراکز زیر مجموعه اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فردیس برشمرد و افزود: در حال حاضر 12 سفره خانه سنتی در دست اقدام برای کسب جواز هستند. ضمن اینکه تلاش می کنیم مقدمات ایجاد مجتمع گردشگری کشاورزی با ارائه محصولات ارگانیک را در شهرستان فراهم کنیم.  

رئیس میراث فرهنگی فردیس همچنین بر لزوم حمایت و فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری تأکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های موجود در سطح شهرستان با مشارکت بخش خصوصی از جمله ایجاد مجتمع گردشگری در  ساحل رودخانه فردیس می تواند ضمن ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر موجب توسعه صنعت گردشگری و پیشرفت شهرستان باشد که تحقق این امر نیازمند حمایت جدی مسئولان ذیربط است.

وی در ادامه با بیان اینکه بازارچه صنایع دستی واقع در مشکین دشت، از جمله بهترین مراکز تولیدی صنایع دستی در کشور و تنها بازارچه در سطح استان البرز است؛ بیان کرد: در این بازارچه 30 واحد تولید صنایع دستی فعالیت می کنند که تا کنون با آموزش توسط اساتید  حوزه صنایع دستی  در این بازارچه، برای بیش از هزار نفر شغل و منبع درآمد ایجاد شده است.

وی برج رزکان، گورستان عصرآهنی در محوطه لوکوموتیوسازی مپنا، تپه فرخ آباد و خانه موزه شاملو در شهرک  دهکده فردیس را ازجمله آثار باستانی این شهرستان بر شمرد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری