خانواده های دارای چند معلول البرز خانه دار می شوند

30 هزار نفر جمعیت معلول تحت پوشش بهزیستی البرز

فردیس نیوز- مدیر کل بهزیستی استان البرز گفت: 50 هزار نفر در سطح استان از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.

به گزارش فردیس نیوز، اسداله حیدری در حاشیه مراسم افتتاح مرکز توانبخشی معلولان ذهنی پردیس در شهرستان فردیس که پیش از ظهر امروز برگزار شد؛ ضمن تبریک 12 آذر، روز جهانی معلولان به جامعه معلولان استان، افزود: 30 هزار معلول در سطح استان به صورت مستمر و 20 هزار نفر به صورت غیرمستمر از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.

وی با اشاره به برنامه های متنوع سازمان بهزیستی به مناسبت هفته جهانی معلولان گفت: از برنامه های استراتژیک سازمان  بهزیستی کشور، تأمین سرپناه برای معلولان است و امسال با توجه به دو برابر شدن تسهیلات مسکن، مبلغ آن  در اختیار خانواده های معلولان قرار گرفته و در جهت تهیه مسکن به آنها کمک می شود.  

 مدیر کل بهزیستی استان البرز  با اشاره به واگذاری 98 واحد مسکونی به معلولان استان در شهرستان ساوجبلاغ در هفته معلولان، تصریح کرد: 600 خانواده دارای چند معلول در استان البرز وجود دارد که برای مسکن دار شدن همه آنها  تلاش می کنیم.

وی همچنین گفت: امسال طرح مسکن اجتماعی طبقات فرودست و مستضعف جامعه در دولت  اجرا می شود که  برای فردیس نیز برنامه هایی داریم که به محض ابلاغ ضوابط این طرح، سهمیه شهرستان فردیس در آن لحاظ می شود.

حیدری در ادامه بر ضرورت تأمین فرصت برابر و رفع تبعیض در جامعه  برای شکوفائی استعدادها، مشارکت اجتماعی و ایفای نقش معلولان در جهت توسعه کشور، تأکید کرد و افزود: شرط حضور معلولان در جامعه ، رفع موانع، ایجاد تسهیلات و زمینه سازی برای حضور آنها در عرصه های مختلف اجتماعی است.

وی با معلولان استان می توانند در حوزه های مختلف نقش آفرین باشند؛ به ظرفیت استعدادهای معلولان البرز اشاره کرد و گفت:  در کنکور سراسری سال گذشته همه معلولان نابینای استان البرز در دانشگاه های دولتی پذیرفته شدند و یکی از آنها در رشته داروسازی دانشگاه تهران پذیرفته شد. همچنین معلولان توانمندی در حوزه استارتاپ در البرز وجود دارد که از استارتاپیست های برتر کشور هستند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه