خالی کردن حساب مردم با فروش شارژ تلفن همراه
پرینت
#۶۶٩۵
98/08/13 دوشنبه 18:38

خالی کردن حساب مردم با فروش شارژ تلفن همراه

فیشینگ کار حرفه ای در فردیس دستگیر شد

فردیس نیوز- با تلاش ماموران پلیس فتا شهرستان فردیس فردی که با ترفند فروش شارژ تلفن همراه، طعمه های خود را به درگاه های جعلی بانک هدایت کرده و پس از دریافت اطلاعات بانکی آن ها مبلغ يک ميليارد و 200 ميليون ریال از حسابشان برداشت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش فردیس نیوز ، فرمانده انتظامی شهرستان فردیس، با اعلام این  خبر، گفت: در پي دریافت يک فقره پرونده از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان فرديس مبني بر برداشت غیرمجاز مبلغ 20 میلیون ريال طي يک فقره تراکنش بانکی از حساب یکی از شهروندان، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ "بیژن جنتی"در این خصوص اظهار داشت: در بررسی کارشناسان پلیس فتا محرز شد، فردی ناشناس با در اختيار داشتن اطلاعات کارت عابربانک و رمز دوم اقدام به برداشت و سرقت غير مجاز اينترنتي کرده و مبالغ برداشت شده به حساب های مختلف واریز شده است.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضائی، حساب هایی که وجوه به آن ها واریز شده بود، مسدود و مشخصات مالکان دستگاه هاي POS که مورد استفاده متهم بود و بيشترين تراکنش استخراج وجوه از طريق دستگاه کارت خوان آن ها صورت گرفته بود، منجر به شناسایی فردی شد که بیشترین تراکنش ها از دستگاه پوز وی انجام شده بود.

سرهنگ جنتی، گفت: با اقدامات گسترده پلیسی نامبرده شناسایی و پس از احضار به پلیس فتا در بازجویی های ماموران عامل اصلي برداشت هاي غيرمجاز را فرد ديگري معرفی کرد که از طريق فضاي مجازي با او آشنا شده است که بلافاصله ماموران وارد عمل شده و طی چندین روز کار پلیسی متهم را دستگیر و به پلیس فتا شهرستان فردیس منتقل کردند.

وی افزود: متهم در بازجویی ماموران به سرقت 20 فقره حساب بانکي به ارزش يک ميليارد و 200 ميليون ریال به شیوه فروش شارژ تلفن همراه و هدايت شکات به درگاه هاي جعلي اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس به شهروندان توصیه کرد: در حفظ و نگهداری اطلاعات کارت بانکی خود کوشا بوده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در هنگام خریدهای اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه های بانکی به اصالت و جعلی نبودن  این درگاه ها دقت کامل داشته باشند

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...