حق انتفاع 15 ساله واگذار شد؛
پرینت
#۶۶۴٨
98/07/18 پنجشنبه 11:17

حق انتفاع 15 ساله واگذار شد؛

کتابخانه پارک تندرستی به اولین کتابخانه تخصصی کودک البرز تبدیل می شود

فردیس نیوز- نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با حضور امام جمعه و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و تعدادی از اعضا، با غیبت مسئولان دستگاه ها و نهادهای شهرستان در فرمانداری برگزار شد و گزارشی از روند اجرای مصوبات گذشته و راهکارهایی برای توسعه و ترویج کتابخوانی  از سوی حاضران ارائه شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست امام جمعه فردیس با اشاره بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود شهرستان برای واگذاری حق انتفاع به کتابخانه یا ایجاد کتابخانه های مشارکتی، تأکید کرد و گفت: بسیاری از مراکز فرهنگی، مذهبی از جمله مکان هیئات، فقط در ایام محرم استفاده می شوند و یا مساجد فضاهایی دارند که می تواند به عنوان کتابخانه مورد استفاده قرار گیرد و ائمه جماعات در این خصوص همکاری لازم با کتابخانه های عمومی را داشته باشند.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی همچنین از واگذاری حق انتفاع کتابخانه مسجد المهدی به کتابخانه های عمومی خبر داد و افزود: در راستای توسعه و پویاسازی کتابخانه های موجود، حق انتفاع این کتابخانه با وسعت حدود 250 مترمربع پس از طی مراحل اداری به کتابخانه های عمومی واگذار می شود.

در ادامه معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس از عدم حضور مسئولان ادارات و نهادها به ویژه شهرداری ها در این نشست گلایه کرد و گفت:  شهرداری ها نسبت به ارائه گزارش در خصوص پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی اقدام کنند. همچنین شهرداری فردیس  در اسرع وقت سرویس بهداشتی کتابخانه پارک تندرستی را احداث کند.

علیرضا صیاد همچنین از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا زمینه مشارکت هنرمندان در ترویج فرهنگ کتابخوانی را فراهم کند.

در بخشی از این نشست رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس از انعقاد قرارداد واگذاری حق انتفاع 15 ساله کتابخانه پارک تندرستی از سوی شهرداری به کتابخانه های عمومی خبر داد و افزود: اولین کتابخاته تخصصی کودک و نوجوان استان البرز  در این کتابخانه راه اندازی خواهد شد.

سید عباس طباطبائی با اشاره به اجرای طرح توسعه کتابخانه مقدس اردبیلی واقع در شهرک منظریه، جذب  اعتبار تخصیصی برای تکمیل این کتابخانه را نیازمند حمایت فرمانداری دانست و افزود: با توجه به حجم تردد در این کتابخانه استقرار یک ایستگاه تاکسی در این مکان از شهرداری فردیس درخواست شد.

وی با اشاره به کمبود کتابخانه در فردیس و لزوم توسعه آن، گفت: با گذشت 3 سال از کلنگ زنی کتابخانه شهرک بعثت، به دلیل عدم جذب بودجه، هنوز احداث آن آغاز نشده است. اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه به صورت اوراق مشارکت است که پیمانکاران رغبتی برای اجرای آن ندارند. امیدواریم  فرمانداری  در خصوص تامین اعتبار این پروژه مساعدت ویژه را با کتابخانه ها ی عمومی داشته باشد.

رئیس کتابخانه های عمومی فردیس با بیان اینکه قرار است بر اساس توافق با شهرداری های مشکین دشت و فردیس برای خرید یک کتابخانه سیار و حضور در محلات مختلف و بدون کتابخانه سطح شهرستان اقدام شود.

 

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز