حقوق تضییع شده اهالی کاشانی پور؛
پرینت
#۶۴٧٧
98/04/20 پنجشنبه 12:30

حقوق تضییع شده اهالی کاشانی پور؛

معطل کاغذبازی های سازمانی!

آقانوری/ مجتمع  مسکونی 275 واحدی  کاشانی پور بخشی از شهرک ناز فردیس است که سال هاست مالکان آن از داشتن سند مالکیت بی بهره اند. اسناد مالکیتی که می تواند در خرید و فروش، استفاده  از تسهیلات بانکی و غیره مالکان را بهره مند سازد، اکنون پس از 19 سال و با بدعهدی شهرک ساز این اسناد به بزرگترین معضل اهالی این بخش از فردیس تبدیل شده است. ساختمان هایی که رفته رفته به بافت فرسوده تبدیل می شوند، حتی مالکان آن نمی توانند به تعمیر یا فروش آن اقدام کنند. برخی اهالی با فروش طلا و اندوخته سال های جوانی این واحدها را خریداری کردند تا روزی از فروش آن، هزینه تشکیل زندگی فرزندان و یا روزهای پیری خود کنند؛ اما حالا این واحدهای مسکونی بلای جان و غصه آنها شده و به قول خودشان کسی هم به دادشان نمی رسد.

میردامادی یکی از اعضای این مجتمع که چندسالی است پیگیر مشکلات این مجتمع است، این بار رسانه ها  را به کمک طلبیده و برخی مسئولان را برای پاسخ گویی به روی خط رادیو البرز دعوت می کند و توضیح می دهد که25 سال پیش این مجموعه با أخذ مجوز توسط شهرک ساز ساخته شده، اما گویا تعهدات و سهم شهرداری پرداخت نشده است. با پیگیری های مکرر از طریق فرمانداری، جلساتی تشکیل شده اما موضوع هنوز به نتیجه نرسیده است. شهرداری ادعا می کند، مسکن و شهرسازی باید تعهدات شهرک ساز را تسویه کند، که در این خصوص بارها از سوی فرماندار محترم با مسکن و شهرسازی تماس گرفته شده، اما پاسخ نداده اند.

 

صفری معاون اداره کل مسکن و شهرسازی روی خط رادیو البرز در این خصوص  گفت: سال ها پیش در شهرک ناز طی توافق نامه با مالکین و وزارت مسکن، 3 پروژه شمالی، میانی و جنوبی در این منطقه تعریف شده و طی آن تعهداتی برعهده دولت و شهرک ساز قرار گرفته که با عدم انجام تعهدات از سوی شهرک ساز، موضوع توسط مسکن و شهرسازی در مرجع قضایی مطرح شد که همچنان پرونده آن در دادگاه موجود بوده و رای صادر نشده است.

وی افزود: در آن مقطع این اراضی در محدوده شهری و شهرداری قرار نداشت و با توسعه شهر، پس از سال ها  در محدوده شهر واقع شد که با اعمال حاکمیت شهرداری ها، تعهداتی بین شهرک ساز و شهرداری برقرار شد که ما از مفاد تعهدات و یا میزان اجرای آن توسط شهرک ساز، بی خبریم.

 صفری با اشاره به برگزاری نشستی با فرماندار و شهردار فردیس در خصوص رفع مشکلات این منطقه، گفت: اگرچه مسئولیت بدعهدی پیمانکار و پرداخت حقوق تضییع شده شهرداری فردیس بر عهده مسکن و شهرسازی نیست؛ اما اداره کل مسکن و شهرسازی البرز برای رفع مشکلات ساکنان این منطقه، طی نشستی که قرار است با شهرداری و فرماندار فردیس تشکیل شود، پس از ارائه اسناد و مدارک لازم از سوی شهرداری و بررسی مدارک،  در خصوص حقوقی که دست اندرکاران امر، احساس می کنند دولت باید به جای شهرک ساز پرداخت کند، مساعدت لازم را انجام خواهد داد. 

با گذشت مدتی از این گفته ها و عدم حصول نتیجه ای از آن، میردامادی این بار از شهرداری فردیس می خواهد که پاسخی نسبت به عدم اقدام در این خصوص با وجود موافقت مسکن و شهرسازی برای جبران مافات حقوق شهرداری توسط شهرک ساز، بدهد.

این بار شهردار فردیس روی خط رادیو البرز از اعلام آمادگی کامل مدیریت شهری برای حل مشکل این منطقه، می گوید. غفاری توضیح می دهد: همزمان با آغاز به کار شهرداری فردیس، کارگروهی برای بررسی و رفع مشکلات حقوقی این منطقه تشکیل دادیم. در حال حاضرنیز اختیارات مدیریت شهری در خصوص آن، در قالب یک بسته پیشنهادی به شورا ارائه شده که طی آن بدهی و تعهدات انجام نشده توسط شهرک ساز  پس از برآورد و به روز رسانی، مبلغی از آن بین مالکان یا متصرفان برای پرداخت به شهرداری تقسیم شود.

غفاری گفت: با توجه به اینکه یک طرف توافق مسکن و شهرسازی است، بخش عمده این اقدام به اداره کل راه و شهرسازی مربوط می شود  که باید مجوز این کار، به شهرداری داده شود تا نسبت به آن اقدام کند.

وی افزود: کماکان پیگیر رفع مسئله هستیم و مکاتبات لازم نیز صورت گرفته تا طی  جلسه ای با مسکن و شهرسازی، در این خصوص تصمیم گیری و مشکل برطرف شود. 

صحبت های غفاری بازهم مردم سرگردان این منطقه را نگران تر کرد. تماس های مکرر ساکنان مجتمع، حکایت از اعتراض به تقسیم مبلغ تعهدات و واگذاری پرداخت آن بر دوش مردم است که چرا با وجود موافقت مسکن و شهرسازی برای پرداخت حقوق مورد مطالبه شهرداری، همچنان شهرداری می خواهد بخشی از این هزینه را به مردم تحمیل کند؟!

ساکنان این مجتمع همچنان منتظر  تصمیمات و اقدام عاجل مسئولان هستند.   

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...