حضور در اجلاس مترو پلیس در آرژانتین با هدف گسترش همکاری و تبادل تجارب

فردیس نیوز - عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: سفر به کشور آرژانتین جهت حضور در اجلاس سالانه مترو پلیس و با هدف گسترش همکاری و تبادل تجارب میان اعضا تشکیل شد.

به گزارش فردیس نیوز ، علی حاج کاظم که به همراه ترکاشوند شهردار کرج در این اجلاس حضور داشت در تشریح دستاوردهای این سفر اظهار داشت: متروپلیس متشکل از شهرهای دارای جمعیت بیش از یک میلیون نفر و با هدف گسترش همکاری و تبادل تجارب میان اعضا از سال 1985 آغاز به کار کرده است .

وی ادامه داد: امسال، اجلاس سالانه این انجمن طی تاریخ 28 تا 31 اردیبهشت 94 در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین برگزار شد و دعوتنامه ای جهت حضور در آن از سوی اجلاس مربوطه برای شهرداری کرج فرستاده شد

عضو شورای شهر افزود: شهرداری کرج از سال 91 عضو معتبرترین محافل علمی مدیریت شهری یعنی متروپلیس قرار گرفته است که انجمن بین المللی شهرداری های کلانشهرها است.

این انجمن سالانه دوره های آموزشی جهت مبادله دانش ها در حوزه های شهرسازی، اقتصاد، بهداشت، سلامت، حمل و نقل ارتباطات و دیگر موارد برگزار می کند .

عضو پارلمان شهری کرج در ادامه حضور صاحبنظران مدیریت شهری در کلانشهرها  را  فرصتی برای دانش افزایی در خصوص شیوه های اداره شهرها عنوان کرد و افزود: در  این حضور فرآیند توسعه جامع شهرها و تبدیل شدن به یک شهر سبز بررسی  و نقش مدیریت در آینده کلانشهرها با رویکرد شهروندی مورد بحث قرار گرفت .

عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به حضور در کارگاه های آموزشی با موضوع مشارکت جوانان در اداره شهرها و همچنین نقش بانوان در مدیریت محلات اذعان داشت: در این اجلاس موضوع زندگی شهری و نقش مشارکت مردمی به ویژه جوانان و بانوان در امور شهر طی روزهای برگزاری اجلاس بررسی شد و این مدت فرصتی بود تا بتوان ضمن بازدید از پروژه های شهری شهر میزبان، از دستاوردهای سایر کلانشهرهای جهان استفاده کرد .

وی اشاره داشت: شرکت کنندگان در این اجلاس شامل شهرداران کلانشهرهای جهان، رابطان سازمانی و مدیران باتجربه بودند که تعامل آنها در کسب تجارب از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این تعامل ضمن بهره مندی از تجارب موفق آنها در پروژه های شهری، دستاوردهای زیادی برای شهرداری کرج داشت .

حاج کاظم افزود: مطرح شدن نام شهرداری کرج با قابلیت های بین المللی، بررسی طرح های مدیریت شهری با هدف ارتقای دانش و توانمندیها، شرکت در دوره های آموزشی حاشیه اجلاس و کسب دانش و انتقال به سایر همکاران و بهره مندی از آن در سیستم مدیریت شهری و همچنین آشنایی با سیستم مدیریت در شهر بوینس آیرس از دیگر دستاوردهایی بود که در این سفر برای شهرداری کرج به ارمغان آمد .

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج در پایان بیان داشت: لازم به توضیح است در این اجلاس 471 هیئت رسمی از 136 کشور جهان حضور داشتند که از جمله آنها می توان به حضور شهرداران بارسلونا، برلین، پاریس، بروکسل و... اشاره داشت

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه