حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج

استکبار با دشمنی هایش نشان داده هیچ ارزشی برای ملت ها قائل نیست

فرديس نيوز-امام جمعه کرج گفت: کشورهای استکباری با دشمنی های خود نشان دادند که هیچ ارزشی برای ملت ها قائل نیستند و دایره سلطه نفوذ خود را در هر منطقه ای که منافع خودشان اقتضا کند محکم می کنند.

به گزارش فردیس نیوز  ، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج با اشاره به سالروز ازدواج روحانی و الهی حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) عنوان کرد: این پیوند الهی که در عرش اعلی در مقابل ملائکه مقربین برگزار شد آثار و برکات فراوانی به دنبال دارد و تا روز قیامت بر عالم ساطع است.

وی در ادامه با بیان اینکه این پیوند مقدس پر از درس و آموزه بوده عنوان کرد: متاسفانه امروزه با بی توجهی به مسئله ازدواج از معارف دینی فاصله زیادی گرفته ایم و با مهریه ها و جهیزیه های سنگین از روش انبیاء و اهل بیت که برای ما اسوه و الگو هستند دور شده ایم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: امروزه به دلیل پیروی از فرهنگ منحط بیگانه، زیاده خواهی های نا به جا، چشم و هم چشمی و مسائل غیر حقیقی باعث کژی ها و انحراف مسئله ازدواج از مسیر اصلی خود و فاصله گرفتن از سیره و روش انبیاء الهی شده است.

وی با عنوان اینکه با بالا رفتن سن ازدواج امنیت روانی جامعه از بین می برد افزود: مشکلات جنسی و ناباروری و تکثیر نسل و جلوگیری از افزایش جمعیت از نتایج بالارفتن سن ازدواج است.

خطیب جمعه شهرستان کرج با بیان اینکه خداوند جاعل مودت و رحمت میان زوجین است گفت: محبت و مودت باعث استحکام خانواده خواهد بود از این رو تشریفات و مهریه های سنگین عامل تزلزل بنیان خانواده است که باید خانواده ها به این مسئله مهم توجه داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هفته دفاع مقدس و عملیات مهم و استراتژیک ثامن الائمه اشاره کرد و گفت: این عملیات که در شرق رود کارون به وسعت 150 تا 180 کیلومتر مربع محقق شد عملیات بسیار سنگین و حساسی بود که در تاریخ دوران دفاع مقدس به ثبت رسید و از مهمترین نتایج این عملیات از محاصره خارج شدن آبادان بود.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه به 9 مهر شهادت مظلومانه زائران خانه خدا توسط ماموران آل سعود اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) با تلاش و مجاهدت های فراوان توانست با طرح برائت از مشرکین، حج واقعی را

ترسیم کند و فلسفه اصلی، حج ابراهیمی و آثار ژرف اجتماعی و سیاسی آن را بازگو نماید و با برائت از جبهه کفر و شرک جهانی اعلام کرد که هیچ گاه در مقابل قدرت های استعماری و استکباری به تسلیم و تبعیت در نخواهد آمد.

وی یادآور شد: کشورهای استکبار با دشمنی های خود نشان دادند که هیچ ارزشی برای ملت ها قائل نیستند و دایره سلطه نفوذ خود را در هر منطقه ای که منافع خودشان اقتضا کند محکم می کنند هم اکنون طرح نفوذ خود را با مبارزه با تروریسم دنبال می کنند و با قلدری تمام و با دخالت در کشورهای مستقل وارد خاک کشورها می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک اظهار کرد: اجلاس سران کشورها یکی از فرصت های خوبی برای نظام جمهوری اسلامی است که می توان پیام انقلاب را به صورت محکم به تمام ملت ها رساند.

وی در ادامه با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری بر حفظ و تقویت اقتدار کشور گفت: باید این اقتداری که همواره مقام معظم رهبری در برنامه های مختلف به حفظ آن تاکید داشته اند را تقویت کرد از این رو نباید در نوع رفتار دیپلماسی طوری عمل شود که نتیجه معکوس داشته باشد.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به مواضع ریاست جمهوری در نیویورک خاطر نشان کرد: ریاست جمهوری باید از مواضع ایران به خوبی دفاع کند و طوری عمل نکند که این روباه پیر برای ما رجز خوانی کند البته جواب ما به انگلیس همان است که همیشه به امریکا و اسرائیل داده ایم.

امام جمعه کرج به ابلاغ سیاست های کلی علم و فناوری از سوی رهبری اشاره کرد و گفت : ابلاغ سیاست‌ های کلی علم و فناوری که از سوی رهبری صورت گرفت بسیار حائز اهمیت است که باید مورد توجه و مطالعه قرار داد.

منبع : هادیان البرز


1 دیدگاه
[1] نامشخص - 93/10/18 پنجشنبه 09:44
سلام علیکمبه نظر می رسد اگر لرزش صفحه را بردارید بهتر است زیرا هنگام خواندن اذیت می کند با تشکر- موفق باشید - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه