حسنی : میزان اعتبار تسهیلات اشتغال افزایش یافت

مهدی مزرئی/ بخشدار مرکزی فردیس از افزایش  اعتبار 17 میلیاردی تسهیلات روستایی شهرستان خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، ابراهیم حسنی در خصوص این خبر اظهار داشت: میزان اعتبار تخصیص یافته به شهرستان فردیس در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی 17 میلیارد تومان بوده که با توجه به میزان تقاضا، نیاز شهرستان فردیس و تأکیدات استاندار البرز نسبت به توسعه اشتغال، این میزان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 5 نقطه روستایی در شهرستان فردیس شناسایی شده است افزود: از این تعداد منطقه سرحدآباد و سپیددشت در بخش مرکزی دارای کد آبادی بوده و طرح هادی روستایی برای این دو منطقه در حال پیگیری است. تسهیلات اشتغال در بخش مرکزی شهرستان فردیس به تولیدکنندگان در این دو منطقه اختصاص یافته و متقاضیان پس از تأیید طرح های متقاضیان در بخشداری و کمیته فنی به بانک های عامل معرفی شدند.

حسنی گفت: میزان اعتبار تخصیص یافته تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان با توجه به افزایش متقاضیان و تأیید طرح های ارائه شده، قابل افزایش است . این تسهیلات با شرایط مناسب و سود 6 درصد، یکسال تنفس، 6 سال بازپرداخت و ... می تواند گام مثبتی در راستای افزایش تولید، اشتغال و رونق بخش های روستایی در سطح کشور شود.

وی افزود: بیش از 80 درصد از اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی شهرستان فردیس به حوزه صنعت اختصاص یافته و تولید پوشاک نیز درصد قابل توجهی از این میزان را به خود اختصاص داده اما در حوزه کشاورزی تقاضای تسهیلات بسیار ضعیف است. در حوزه گردشگری تولید صنایع دستی از جمله منبت کاری، قلم زنی، معرق کاری، ظروف مسی، توسعه واحد های پذیرایی، گلیم بافی، قالی بافی، طراحی لباس و غیره برای أخذ تسهیلات به بانک معرفی شدند.

بخشدار مرکزی فردیس با بیان اینکه میزان تسهیلات بر اساس طرح ارائه شده از سوی متقاضیان تعیین می شود گفت: ارائه تسهیلات تا سقف 250 میلیون تومان با تأیید بخشداری در کمیته فنی فردیس بررسی و تأیید  می شود و درخواست هایی بیش از این رقم در شورای استان مورد بررسی قرار می گیرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه