حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:
پرینت
#۶٨٧٢
98/11/04 جمعه 20:58

حجت الاسلام واثق امام جمعه گرمدره:

شهردار جدید گرمدره نه در یک جلسه بلکه در محفلی تاریک انتخاب شد! / مسئولان نظارتی استان سریعاً فشارها برای صدور حکم شهردار جدید را دفع کنند

فردیس نیوز- امام جمعه شهر گرمدره در خطبه های نماز جمعه این هفته از مدیرکل اطلاعات و سایر مسئولان دستگاه های نظارتی و بازرسی استان تقاضا کرد به مسائل اخیر این شهر ورود جدی کنند و مانع از جولان مافیای قدرت و ثروت شوند.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد واثق طی سخنانی در خطبه دوم نماز جمعه شهر گرمدره با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی در تصمیم گیری های شخصی و اجتماعی، ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت و همچنین در باب ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز و برق در ایام سرد سال نکاتی را به حاضرین و نمازگزاران گوشزد کرد.

وی با بیان اینکه گرمدره برای عبور از مشکلات کنونی نیازمند یک شهردار کاربلد، شجاع، دارای جسارت و متنفذ است تا با روحیه عملیاتی از حقوق مردم در مرکز استان و سطح کشور دفاع کند، گفت: شهردار نباید اهل باج دادن و باند بازی و پارتی بازی باشد و با شفافیت و پاکدستی به مردم خدمت نماید. این ها معیارهای عقلایی و دینی هستند که بنده قبلاً هم عرض کرده ام چنانچه اعضای شورا در توجه به آنها غفلت ورزند، ناچار به تذکر علنی خواهم شد.

امام جمعه گرمدره اظهار کرد: متاسفانه شورای شهر بدون توجه به معیارهای لازم، شهردار را در یک تصمیم محفلی انتخاب کرد و بنده اسم آن را جلسه نمی گذارم و قطعاً محفلی بوده، یعنی در فضایی تاریک که اهداف و انگیزه های شخصی در آن موج می زند. آنها بنا را بر این گذاشته بودند که در صورت عدم تائید صلاحیت گزینه فعلی، سراغ اقوام یکی از اعضای شورا بروند و در نهایت یکی از خودشان را انتخاب کنند!

حجت الاسلام واثق اذعان داشت: آنچه در انتخاب شهردار مد نظر نبوده، همان منافع و مصالح شهر و شهروندان است و پای منافع اشخاص و یک تبانی در میان می باشد. بنده در 16 سالی که عهده دار سمت امام جمعه هستم، بنای دخالت در امور اجرایی را نداشته و اساساً وظیفه امام جمعه را این موارد نمی دانم اما گاهی انسان احساس تکلیف و مسئولیت می کند و وارد ماجرایی می شود و بنده نیز وارد این فضا شده ام.

وی ادامه داد: سال گذشته سه نفر از اعضای فعلی شورا با حضور در دفتر بنده سوگندنامه ای را به امضاء رسانده و اینجانب را داور خویش جهت حل اختلافات احتمالی قرار دادند و بنده نیز تقاضای آنها را با نیت کمک به برون رفت گرمدره از مشکلات پذیرفتم و همانطور که شاهد بودید، شهر از بن بست انتخاب شهردار خارج شد اما تقدیر الهی بر این استوار بود که عمر شهردار به دنیا نباشد. متاسفانه امسال بحث انتخاب شهردار بار دیگر به بروز اختلاف در بین اعضای شورا انجامیده و باید گفت که اگر اعضای شورای شهر گرمدره به جای 5 نفر کنونی 50 نفر بودند، هر روز جنگ و دعوایی بزرگ به راه می افتاد.

امام جمعه گرمدره در ادامه سخنانش عنوان کرد: نهایتاً تصمیم گیری آقایان بر این شد که یک فرد بومی به استانداری معرفی شود، بنده ضمن احترام به خانواده های معظم شهداء که نور چشم همه ما هستند، از این جهت که چرا اغلب کسانی که پیگیر صدور حکم شهردار منتخب هستند، دارای منافع شخصی گره خورده به این ماجرا می باشند، دغدغه مند و نگران هستم.

حجت الاسلام واثق بیان داشت: عده ای دنبال تقسیم پست و مقام هستند، برخی دنبال تغییر کاربری برخی اراضی و وقتی این ها را در کنار هم قرار می دهیم، پی می بریم که پای منافع شخصی در میان است. برای مثال قطعه زمینی به مساحت 35 هزار مترمربع در شهر وجود دارد که وضعیت آن به جهت اینکه عده ای می گویند زمین به آنها هبه شده است، در هاله ای از ابهام قرار دارد، حال سوال اینجاست که وکالت زمین مذکور به نام چه کسی خورده و آیا ارتباطی بین این زمین و پیگیری برای صدور حکم شهردار وجود دارد؟

وی ادامه داد: عده ای به نام خانواده شهداء به دنبال منافع خودشان هستند، در بحث انتخاب شهردار جدید و برای جلب حمایت بنده، حتی پیشنهاد رشوه میلیاردی دادند که ضمن انتقال موضوع به نماینده محترم ولی فقیه، استاندار و سایر مسئولان نظارتی و بازرسی و فرماندهان سپاه، تصمیم بر تله گذاری و به دام انداختن آنها هم شد اما متوجه مسئله شدند و سر قرار نیامدند.

امام جمعه گرمدره تصریح کرد: بنده با صراحت می گویم اغلب کسانی که برای صدور حکم شهردار مطرح شده تلاش می کنند، منافع شخصی دارند، کسانی که طومار جمع می کنند، کسانی که منافع خود و اعضای خانواده شان را بر منافع شهرو شهروندان ترجیح می دهند و کسانی که برای پیشبرد اهداف شان از برخی خانم ها استفاده ابزاری می کنند. بنده تصمیم به بر هم زدن بازی آقایان گرفته ام و تا به حال هم چنین توفیقی داشته ام.

حجت الاسلام واثق افزود: به منفعت طلبان گرمدره اجازه مانور و قدرت نمایی نمی دهم و ترسی از تخریب ها و گزارش سازی ها و طومار نویسی ها ندارم، حتی باکی ندارم در این راه شهید شوم و جان خود را از دست دهم، از مسئولان نظارتی و بازرسی استان، از شخص مدیرکل اطلاعات استان تقاضا دارم به مسائل شهر گرمدره حساسیت بیشتری داشته باشند و به این پرونده ها ورود کنند تا مسیر برای جولان گروه های قدرت و ثروت بسته شود، اجازه ندهند که سرنوشت برخی شهرها برای گرمدره هم حادث شود، مردم ما حقیقتاً انسان های مظلومی هستند.

وی خطاب به استاندار البرز گفت: از آقای استاندار که نمی دانم علت هجمه ها و فشارهای سنگین به ایشان برای صدور حکم شهردار چیست، تقاضا دارم در یک اقدام انقلابی و فراتر از اینکه حکم صادر شود یا نشود، این ماجرای تلخ را مختومه نماید، آقای استاندار باید مسئولیت و عواقب صدور حکم را بپذیرد، ایشان نباید تحت تاثیر محافل قدرت و ثروت قرار بگیرند و بنده این مطالب را بارها به اطلاع مسئولان نظارتی و بازرسی رسانده ام و نگران اوضاع شهر هستم.

1 دیدگاه

98/11/15 سه شنبه 10:10
[1] اصغر:

سلام. گرم دره داراي جمعيت زياد وشهربزرگي است اما من فقط در طول انتخابات و اعلام اسامي نماينده ها نام آن را ازرسانه ميشنوم. خوب است كارهاي تبليغي و فرهنگي يا اقتصادي و اجتماعي ويژه آنجا انجام شود تا از گمنامي درايد... هنگام بارندگي وبا آبگرفتگي خيابانها ومعابر آرزو ميكنم گذر م به گرمدره نيفتد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز