حجت الاسلام تقوی در همایش سالروز اولین نمازجمعه کشور در فردیس :

فردیس نیوز - به مناسبت پنجم مردادماه سالروز اولین نمازجمعه کشور همایشی با حضور رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ، معاونت امور استانها ، دبیرشورای سیاست گذاری استان البرز ، امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولین و مردم شهرستان فردیس در سالن ولایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد .

به گزارش فردیس نیوز ، در این همایش  رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور آیت الله طالقانی را عالمی بصیر دانست و گفت : ، شخصیتی آزاده و محکم و مبارزی قوی و شجاع بود که در مقابل شکنجه های ظالمانه طاغوت ایستادگی کرده و فریاد اسلام را سر می داد و حق بسیاری بر گردن این انقلاب دارد .

وی نماز جمعه را نماز حکومت و حاکمیت خواند و افزود : ائمه جمعه با حکم رهبری منصوب شده و نماینده ولی فقیه می باشند بنابراین نماز جمعه نماز ولایت است و شرکت کنندگان هر هفته در نماز جمعه با ولی فقیه و امام زمان خود تجدید بیعت می کنند .

حجت الاسلام تقوی خدمت به برگزاری نماز را یک توفیق الهی خواند و اظهار داشت : در حال حاضر نماز جمعه در 830 شهر کشور اقامه می شود و در کنار ائمه جمعه 39 هزار نفر در ستادهای  نماز جمعه متشکل از نیروهای مخلص ،  انقلابی و معتمدین مردم توفیق خدمت در برگزاری نماز جمعه را دارند .

وی توافق هسته ای را حاصل قدرت ایران در عرصه بین المللی عنوان کرد و افزود : این قدرت را انقلاب ، امام راحل (ره) ، ولی فقیه ، شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و خانواده های آنها به ما دادند که در سایه فرماندهی کل قوا و تلاش دانشمندان ، متفکران و نیروهای مخلص و انقلابی به نتیجه رسید .

سید رضاتقوی نیروهای نظامی ایران را از قدرتمند ترین نیروهای منطقه خواند و تصریح کرد  : در شرایط کنونی که کسی جرأت عرض اندام در برابر آمریکا را ندارد ،  دنیا نمی توانست منکرما شود و تمام خبرهای دنیا مخصوص توافق هسته ای ایران بود ( چنانکه گویی کسی دیگر در دنیا زنده نیست ) چرا که قدرت ما در عرصه های مختلف علمی ، چرخه سوخت هسته ای و نظامی ، ابر قدرت های دنیا را وادار به مذاکره با ایران و گوش دادن به صحبت های منطقی ما کرد و این فقط مخصوص جمهوری اسلامی ایران است که محکم می ایستد و هرگز از خواسته هایش کوتاه نمی آید .

در بخش دیگری از این مراسم امام جمعه شهرستان فردیس با اشاره به اقامه اولین نماز جمعه توسط آیت الله طالقانی در 5 مرداد سال 58 گفت : آیت الله طالقانی به شجره طیبه ای وصل شد که انقلاب اسلامی برای همیشه از ثمرات شیرین آن انشأا... تا ظهور حضرت مهدی (عج) بهره مند خواهد شد .

 وی افزود : از 19 شهریور سال 80 توسط حکم رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مأمور اقامه نماز در فردیس شدم و تاکنون با حرکت در مسیر ولایت و رهبری بحمدالله نماز جمعه منشأ تأثیرگذاری در  فردیس بوده است .

دکتر ایمانی اظهار داشت : فردیس منطقه ای شامل قومیت ها و اقلیت های مختلف دینی و مذهبی است که نیازها و کارهای مختلف فرهنگی را می طلبد .

وی فعالیت در حوزه های فرهنگی را شامل تأسیس حوزه علمیه ، مؤسسه قرآنی ، برگزاری جلسات تفسیر قرآن و نهج البلاغه ، نشست با مبلغین و ائمه جمعه و غیره عنوان کرد و گفت : وظیفه ائمه جمعه حضور در عرصه های مختلف فرهنگی و جذب جوانان برای مشارکت در این حوزه است .

امام جمعه فردیس در بخش دیگری از سخنان خود به تأثیر نماز جمعه در عرصه های مختلف جامعه و  نمونه بارز آن در شهرستان شدن فردیس اشاره کرد و  ادامه داد : با گذشت نزدیک به 2 سال از شهرستان شدن فردیس، هنوز شورا و شهرداری مستقل نداریم و شهرداران علی رغم تلاش ، اختیار هزینه کرد در فردیس نداشته و حدود 60 درصد از درآمد فردیس به کرج می رود که با توجه به نیاز شهرستان فردیس منصفانه نیست .

 وی مسیر حرکت خطبه های نماز را در 16 سال گذشته تاکنون در مسیر رهبری و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود : حرکت ما همواره در مسیر تبیین رهبری و حوزه ولایت فقیه بوده و ذره ای از آن عدول ننموده ایم و در کشور هرکجا نقطه مثبتی بوده حمایت کرده و در برابر نقاط منفی موضع گرفتیم و معیار ما ارزشهای مقام معظم رهبری بوده و مفتخریم که تا کنون چون سربازی در مسیر ولایت حرکت کرده ایم .

فرماندار فردیس نیز در این همایش ضمن گرامیداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه اولين نماز جمعه کشور، تلاشهاي ائمه جمعه را ارزشمند دانست و از امام جمعه فردیس تقدير و تشكر كرد.

مهروردر ادامه نماز جمعه را عامل وحدت و همدلی خواند و نیز با اشاره به این که  عليرغم برخي مشكلات و كمبودها نماز جمعه در فردیس به دليل علاقه مردم به خوبي برگزار مي شود و مردم در هواي گرم و سرد در نماز جمعه حضور فعال دارند، خواستار مساعدت شوراي سياست گذاري ائمه جمعه براي احداث مصلاي جدید فردیس شد.

مهندس مهرور در ادامه گفت: كساني كه در نماز جمعه شركت مي كنند به معناي واقعي از دلدادگان ولايت اند و يكي از راههاي تضمين و بيمه كشور ما همین نماز جمعه است.ایشان اظهار داشت: بايد محوريت كارها در ستاد نماز جمعه را به سمت جوانان ببريم و فضا را براي حضور و هدايت آنها در اين ستاد فراهم كنيم.

وی در محور دیگری از سخنانش افزود؛ به همه روئسای ادارات ابلاغ گردیده تا مسئولین به اتفاق پرسنل ادارات مربوطه حضور پر رنگ در نماز جمعه داشته باشند و از مردم و مسئولین خواست تا براي ساخت مصلي جدید شهرستان همكاري و كمك لازم را انجام دهند.

رئيس ستاد نماز جمعه شهرستان فرديس نيز نماز جمعه را از بركات انقلاب اسلامي دانست و گفت: يكي از بركات بزرگ انقلاب اسلامي برپايي نماز جمعه بود كه به تدريج و پس از شهرستانها و مراكز استانها، هم اكنون در شهرهاي كوچك و بزرگ نيز اين فريضه الهي برگزار مي شود.

داوود وحيدي در خصوص برگزاري اين مراسم نيز اينگونه گفت: در يكي از جلسات ستاد نماز جمعه پيشنهاد داده شد كه امسال توجه بيشتري به سالروز برگزاري اواين نماز جمعه كشور شود كه با موافقت دوستان روبرو و پس از جلسات متعدد با دستگاههاي مرتبط، اعضا و تشكلهاي مردمي فعال در شهرستان اين همايش بزرگ برگزار شد.

وي افزود: در همين راستا و با هماهنگي هاي صورت گرفته و استقبال حجت الاسلام تقوي، رياست شوراي سياست گذاري ائمه جمعه سراسر كشور، ايشان به عنوان سخنران و محور برنامه هاي اين همايش در فرديس حضور يافته كه در مجموع با استقبال كم نظير مردم و مسئولين موجه شد.

وحیدی با اشاره به رهنودهاي حجت الاسلام تقوي گفت: نماز جمعه يك نماز عبادي-سياسي و حاكميتي است كه بايد امام جمعه و اعضاي ستاد آن از هرگونه جريانها و مراودات غير معمول و جناحي به دور بوده و جايگاه مردمي خود را همواره حفظ كند.

لازم به ذکر است  در حاشیه این همایش آقای علومی شاعر فردیس شعری در مدح نماز جمعه و دکتر ایمانی قرائت نمود که بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفت و در پایان نیز از مادر شهید اقتدار نجفی و سه تن از اعضای ستاد نمازجمعه شهرستان فردیس تجلیل شد .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه