حجت الاسلام ایمانی: آمریکا باید از ملت ایران عذرخواهی کند

آقانوری/ امام جمعه شهرستان فردیس عذرخواهی آمریکا از ملت ایران برای همه جنایات و توطئه ها در سال های گذشته علیه کشورمان  را شرط ملت ایران برای پذیرش ارتباط با آمریکا اعلام کرد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در تجمع دانش آموزی ۱۳ آبان که صبح امروز در مصلای امام خمینی فردیس برگزار شد، ضمن گرامیداشت این روز و یاد و خاطره همه شهدای دانش آموز، گفت: دانش آموزان  امید آینده و سرمایه های کشور هستند و همواره نشان دادند در راه امام و رهبری ثابت قدم بوده و پایبند ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی در جمع دانش آموزان شهرستان فردیس با طرح سوالاتی در خصوص تسخیر لانه جاسوسی و گروگانگیری جاسوسان آمریکایی توسط دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام، به تشریح جریان این واقعه تاریخی پرداخت.

امام جمعه فردیس حمایت آمریکا از جنایات و ستم های حکومت شاهنشاهی پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به ملت ایران و توطئه های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی و حمایت از گروهک های تروریستی و منافق، تمایل دولت موقت بازرگان برخلاف نظر امام راحل(ره) و مردم، در برقراری ارتباط با آمریکا، احتمال کودتا علیه ایران و بازگرداندن شاه و یا فرزند وی و تحمیل حکومت شاهنشاهی به کشور را از مهمترین عوامل حمله دانشجویان پیرو خط امام به لانه جاسوسی آمریکا ذکر کرد.

وی با اشاره به باور ملت ایران در حمایت آمریکا  از گروهک های تروریستی و کشتار ملت افزود:  در روز 13 آبان سال  58 و در مراسمی که برای تشییع شهدای که به دست گروهک های تروریستی در کردستان به شهادت رسیده بودند، در میدان انقلاب بیش از ۴۰۰ هزار نفر شرکت کرده و به سمت لانه جاسوسی آمریکا حرکت کردند و در نهایت 400 دانشجوی انقلابی وارد سفارت آمریکا شده و جاسوسان را به گروگان گرفتند.   

حجت الاسلام ایمانی با تأکید بر ضرورت آگاهی دسترسی جوانان به اسناد لانه جاسوسی و آگاهی بخشی به  آنان در خصوص توطئه های آمریکا، گفت: اگرچه آمریکایی ها بخشی از اسناد لانه جاسوسی را سوزاندند و مابقی را خرد کردند، اما این اسناد توسط جوانان انقلابی کشور جمع آوری  شده و  امروز ۷۰ جلد  کتاب از اسناد لانه جاسوسی و جود دارد که متاسفانه به مدارس و دانش آموزان ارائه نشده و از جنایت آمریکا بی خبر ماندند.

وی افزود: امام خمینی (ره) این اقدام دانشجویان را مورد حمایت خود قرار داد و از تسخیر لانه جاسوسی به عنوان انقلاب دوم یاد کرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فردیس  در بخش دیگری با اشاره به قطع رابطه سیاسی آمریکا با ایران و آغاز تحریم های اقتصادی  آمریکا علیه کشورمان از روز ۱۴ آبان  سال 58، افزود: طبق اسناد تاریخی موجود، این تحریم ها در طول 40 سال گذشته ادامه داشته و هر روز بیشتر شده است.

 وی با بیان اینکه در طول 40 سال گذشته از انقلاب اسلامی  ملت ایران هرگز  به دنبال برقراری رابطه  با آمریکا نبوده است، تصریح کرد: امریکا همواره با هدف غارتگری و استعمار کشور به دنبال ارتباط با ایران بوده و از  حربه های تبلیغاتی برای به حق نشان دادن چهره خود در دیدگاه جامعه جهانی تلاش کرده است.

حجت الاسلام ایمانی با اشاره به  شروط ملت ایران برای پذیرش ارتباط آمریکا با کشورمان، اظهار داشت: ملت ایران آمریکا را عامل جنایات رژیم شاه می داند و شرط اول این ارتباط عذرخواهی آمریکا  از ملت ایران برای همه توطئه ها و جنایت هاست که هرگز انجام نشد. شرط دیگر این است که امریکا از دد منشی ها و زورگویی ها دست بردارد و به حقوق ملت ایران احترام بگذارد و همچنین نسبت به آزادسازی و استرداد اموال بلوکه شده ایران اقدام کند.

وی به موضوع گیری ضعیف  برخی سیاستمداران در مقابل آمریکا اشاره کرد و افزود: این افراد انسان های  ضعیف و حقیری هستند که از انقلاب دوم اظهار پشیمانی کرده  و در مقابل آمریکا دست تسلیم بالا بردند. آنها باید بدانند این ملت چون همیشه آمریکا را زیر پا خواهد گذاشت و آمریکا در مقابل این ملت هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه