رئیس شورای فرهنگ عمومی فردیس:

کمک به نیازمندان لبیک به پیام مقام معظم رهبری است/ مشارکت باید همگانی و فراگیر باشد

فردیس نیوز- امام جمعه فردیس با تاکید بر لزوم اجرای رزمایش مواسات به صورت فراگیر و همگانی گفت: کمک به همه اقشار آسیب پذیر در شهرستان مشارکت همگانی مردم را می طلبد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس که هم اکنون در مصلای امام خمینی در حال برگزاریست؛با تبریک سال نو و اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله) در خصوص رزمایش کمک به نیازمندان گفت: اجرای این رزمایش لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در این راستا و به منظور اجرای بهتر رزمایش مواسات و یاری رساندن به اقشار ضعیف جامعه اولین نشست شورای فرهنگ عمومی، با رعایت موارد مورد تاکید وزارت بهداشت برگزار می شود .

وی با تاکید بر لزوم انفاق و کمک به اقشار آسیب پذیر در شرایط کنونی، افزود: رزمایش مواسات با محوریت ائمه جماعات و پایگاه های بسیج انجام می شود و این امر تا کنون به صورت خودجوش و به خوبی انجام شده که باید فعال تر شود.

امام جمعه فردیس با بیان اینکه مساجد در ماه رمضان نباید تعطیل شود؛ تاکید کرد: پخش اذان از بلندگوی مساجد و جمع آوری کمک های مردمی برای کمک به اقشار آسیب پذیر در مساجد انجام شود. وی شناسایی اقشار آسیب دیده از وضعیت کرونا را مورد تاکید قرار داد و افزود: افرادی همچون کارگران روز مزد و یا بسیاری از اصناف که در گذران زندگی دچار مشکل شدند باید شناسایی شوند و از سویی کمک های جمع آوری شده باید با حفظ شان و جایگاه آنها به دستشان برسد.

حجت الاسلام ایمانی اجرای رزمایش مواسات و کمک به اقشار آسیب پذیر به صورت فراگیر و همگانی را ضروری دانست و افزود: این رزمایش باید همه شهرستان را تحت پوشش قرار دهد و از طریق فراخوان و تبلیغات وسیع در فضای مجازی، مردم به مشارکت دعوت شوند.

وی ادامه داد: با لستفاده از ظرفیت مجموعه اداری واجرایی شهرستان، حداقل ۱۰ هزار بسته حاوی لوام مورد نیاز مردم تهیه خواهد شد که این میزان پاسخگوی نیاز جمعیت فردیس نیست و مشارکت همگانی مردم را می طلبد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس بر لزوم استفاده از ظرفیت خیران شهرستان تاکید کرد و گفت: باید کمک های افراد توانمند و خیر را در این راستا جمع آوری و ساماندهی کنیم. وی یادآور شد: اجرای رزمایش مواسات و مشارکت در کمک به نیازمندان، لبیکی به پیام مقام معظم رهبری است وباید همه پای کار بیایند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه