حاشیه رودخانه فردیس تفرجگاه می شود
پرینت
#۶٢۴٩
97/12/16 پنجشنبه 13:11

حاشیه رودخانه فردیس تفرجگاه می شود

غفاری: پروژه های فضای سبز فردیس، هفته آتی به بهره برداری می رسد

فردیس نیوز- شهردار فردیس با بیان اینکه برنامه های بسیاری  برای توسعه فضای سبز در دستور کار مدیریت شهری است؛ از برنامه آتی مدیریت شهری برای تبدیل حاشیه رودخانه فردیس به منطقه تفرجگاهی خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، منوچهر غفاری در آیینی که به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، مدیران شهری و مردم در شهرک نگارستان برگزار شد، با اشاره به رویکرد مدیریت شهری فردیس در توسعه فضای سبز از طریق ایجاد پارک های محله ای با هدف افزایش دسترسی شهروندان به این پارک ها گفت:  با ایجاد 3پارک، بوستان فردیس با مساحت ۱۰ هزار متر در جاده ملارد، فضای سبز زیر پل سرحدآباد و پارک حاشیه جاده شهریار، بیش از 30 هزار متر مربع به فضای سبز شهر فردیس افزوده خواهد شد.

 وی با اعلام این خبر که پروژه های فضای سبز فردیس در هفته آتی به بهره برداری می رسد، افزود: در توسعه فضای سبز شهری فردیس استفاده از فضاهای ناکارآمد موجود، مد نظر قرار گرفته که در این راستا پارک حاشیه جاده شهریار که سال ها مخروبه و نخاله دانی بود، امروز به فضای زیبایی تبدیل شده که فاز اول آن آماده  بهره برداری است. فضای بدون استفاده  زیر پل سرحدآباد نیز به همت مجموعه عمران و فضای سبز شهرداری فردیس به فضای مناسبی بازی بچه ها و پیست دوچرخه سواری تبدیل شده است.

شهردار فردیس پیاده راه بهشت را از جمله کم نظیرترین پروژه های فضای سبز در سطح استان البرز برشمرد و گفت: این پیاده راه با کارکردی مستقل و کامل برای ایجاد ارتباط شهری برای شهروندان طراحی و احداث  شده است.

وی با بیان اینکه برنامه های بسیاری  برای توسعه فضای سبز در دستور کار مدیریت شهری است، گفت: بزرگترین پروژه فضای سبز فردیس، پروژه شمال بلوار مپناست که ایجاد بزرگراه، پیست دوچرخه سواری، جاده تندرستی و حاشیه سبز آن آغاز شده و در 3 ماه اول سال آتی به بهره برداری می رسد.

غفاری شهرک های وحدت و نگارستان را از جمله فقیرترین مناطق فردیس در سرانه فضای سبز برشمرد و افزود: توسعه فضای سبز در این منطقه در حاشیه رودخانه ادامه پیدا خواهد کرد. در شرایط کنونی حاشیه رودخانه فردیس، تهدیدی برای سلامت شهروندان است که با وجود مرکز آبخیزداری و پرندگان زیبای مهاجر در حاشیه رودخانه، این منطقه می تواند با همت مدیریت شهری، به تفرجگاه و جاذبه ای توریستی برای شهر فردیس تبدیل شود.

وی همچنین با اشاره به درخواست های شهروندان در خصوص مسیر ارتباطی شهرک وحدت به شمال رودخانه و دسترسی به اتوبان تهران- کرج گفت: مسیر ارتباطی فردیس با شمال رودخانه به عنوان مسیر جایگزین برای پل فردیس، در بودجه سال 98 پیش بینی شده که در سه محور، امتداد بلوار شهیدان بخشی در شهرک وحدت، ادامه اراضی تبصره 10 مابین سیمین دشت و شهرک وحدت و نیز انتهای محدوده خدماتی در ضلع شرقی سیمین دشت در حال بررسی مطالعاتی توسط مشاور است تا بهترین گزینه برای اجرای این طرح انتخاب شود.  

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...