جمهوری اسلامی با آزادی عقاید مشکلی ندارد
پرینت
#۵۵۴٧
96/11/14 شنبه 22:48

جمهوری اسلامی با آزادی عقاید مشکلی ندارد

ایمانی: آزادی امروز ملت ایران در طول تاریخ گذشته کشور بی سابقه است

مریم آقانوری/امام جمعه فردیس ضمن تبیین اهداف شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی به عقاید، مذاهب و افکار مختلف احترام گذاشته و با آزادی عقاید افراد مشکلی ندارد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در مراسم زنگ انقلاب که صبح امروز در مدرسه رضوان شهرستان فردیس برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: استقلال به معنای واقعی کلمه امروز در کشور ما  در زمینه مسائل خارجی حاکمیت دارد و کسی نمی تواند برای ما تصمیم گیری کند . قبل از انقلاب ایران در اردوگاه غرب و جزء اقمار آمریکا به شمار می رفت و در سیاست گذاری خارجی، آمریکایی ها و غربی ها برای ما تصمیم گیری می کردند.

وی با بیان اینکه تا قبل از سال 57 برای آمریکا ایران منطقه ثبات و شاه ایران ژاندارم منطقه به حساب می آمد افزود: آنها هرگز فکر نمی کردند که در ایران و به دست مردم، انقلابی شکل بگیرد و مردم با براندازی حکومت 2500 ساله شاهنشاهی حاکمیت مردمی جمهوری اسلامی ایران را رقم بزنند.

امام جمعه فردیس ایران را یک کشور مستقل در سیاست گذاری خارجی دانست و گفت: تلاش می شود ایران در کلیه مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به استقلال برسد، بویژه در مسائل اقتصادی که اگر اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود به استقلال خواهیم رسید.

وی یکی از مهمترین خواسته های مردم در انقلاب را آزادی دانست و افزود: امروز برخی افراد ادعا می کنند در ایران، آزادی نیست، در حالیکه امروز همه در بیان نظرات و عقاید آزادند. هر کس هرچه می گوید و یا تهدید می کند، کسی با او کاری ندارد. جمهوری اسلامی به عقاید، مذاهب و افکار مختلف احترام گذاشته و با آزادی عقاید افراد مشکلی ندارد. هر کشوری از توطئه، جاسوسی و اغتشاش جلوگیری می کند و جمهوری اسلامی نیز از این امر مستثنا نیست.

حجت الاسلام ایمانی تصریح کرد: آزادی که امروز برای ملت ایران وجود دارد؛ در طول تاریخ گذشته ایران هرگز نداشته است.

وی برقراری نظام جمهوری اسلامی را از جمله دیگر خواسته های مردم در شکل گیری انقلاب اسلامی دانست و افزود: جمهوری به معنای حکومتی مردم سالار است که بر اساس رای مردم شکل می گیرد. در ایران اسلامی رهبری با واسطه خبرگان رهبری  توسط مردم انتخاب می شود. همچنین  نمایندگان مجلس، رئیس جمهور، نمایندگان شورای اسلامی و سایر ارکان شکل گیری حکومت به صورت مستقیم و یا با واسطه توسط مردم انتخاب می شوند.

امام جمعه فردیس اساس و محتوای حاکیمت ایران را اسلام دانست و ادامه داد: به فرمایش امام راحل(ره) هدف مردم ایران از انقلاب، زنده کردن اسلام، عزت دین و اقتدار اسلام بود. مردم برای  اسلام وارد میدان شده و تا کنون  بیش از 220 هزار شهید را فدای پایداری انقلاب اسلامی کردند.

وی همچنین بر لزوم جدیت دانش آموزان در فراگیری علم و دانش، تربیت و اخلاق اسلامی تأکید کرد و خطاب به دانش آموزان گفت: شما نسلی هستید که همه امید کشور به شماست و آینده این کشور در دستان شماست.  به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله) سه چیز برای جوان امروز لازم است؛ تحصیل کردن و دست یافتن به پیشرفت های علمی، تهذیب نفس و اخلاق، شکل گیری شخصیت و ورزش برای داشتن بدن سالم ضروری است.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...