جلوگیری از فعالیت متخلف عرضه کننده گوشت کشتار غیر مجاز

فردیس نیوز- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردیس گفت: در پی گزارش مردمی مبنی بر  ذبح یک راس گوساله در معبر عمومی واقع در منطقه مشکین دشت، موضوع مورد پیگیری اداره  دامپزشکی شهرستان فردیس قرار گرفته و از فعالیت فرد متخلف جلوگیری شد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمد مهدی راهنورد با بیان اینکه به محض اطلاع، محل مورد نظر توسط بازرسان ادارات دامپزشکی و بهداشت شهرستان فردیس مورد  بازرسی قرار گرفت؛ افزود: طی بازرسی انجام شده از محل، فرد متخلف که به صورت غیر قانونی و غیر بهداشتی در حال ذبح یک راس گوساله و فروش آن بود، شناسایی و از فعالیت وی جلوگیری شد. ضمن اینکه صورتجلسه این تخلف برای ارائه به مراجع ذیربط تنظیم شد.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی درجهت  حفظ سلامت مردم؛ خاطر نشان کرد: کشتار و ذبح هرگونه دام فقط در کشتارگاه های مجاز تحت نظارت دامپزشکی مورد تایید است و هر گونه اقدامی خارج از این چارچوب، طبق ماده 688 ق.م  جرم تلقی شده و  متخلفین به مراجع قضایی معرفی می شوند.

رئیس اداره دامپزشکی فردیس همچنین به شهروندان توصیه کرد: گوشت و فرآورده های وابسته به آن را فقط از مراکز مجاز و معتبر خریداری و به تاریخ تولید و مهر کشتارگاه دقت کنید. همچنین در صورت مشاهده هرگونه تخلفات بهداشتی، مراتب را با شماره تلفن 366401518 و یا سامانه 1512 اطلاع رسانی کنید تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه