جلسه سلامت و امنیت غذایی شهرستان فردیس برگزار شد/عکس

مهرور : رعایت بهداشت نیاز به همراهی و همدلی همه مردم و ادارات دارد

فردیس نیوز _ به مناسبت هفته بهداشت و سلامت ، جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان فردیس با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد .

به گزارش فردیس نیوز ، در این جلسه که علاوه بر مهرور ، فرماندار فردیس ، مهندس سرزعیم ، مهندس صفرخانلو ، مهندس حامد ، خانم منصوری ، مهندس قارلقی ، دکتر ترابی ، دکتر مظفری ، سرهنگ کارگر ، عمران زاده ، عزیزی و مهندس جمشیدی حضور داشتند به اهمیت سلامت غذایی و راهکارهای افزایش بهداشت عمومی اشاره شد .جلسه کارگروه سلامت

فرماندار فردیس در این جلسه به اجرای پایلوت طرح رتبه بندی نانوایان اشاره کرده و افزود :رعایت بهداشت نیاز به همراهی و همدلی همه ادارات از یک سو و کمک و نظارت مردمی از سوی دیگر به همراه اطلاع رسانی صحیح دارد .

مهندس مهرور در ادامه به اولویتها و برنامه های کارگروه سلامت شهرستان فردیس اشاره کرده و گفت : در هفته سلامت با کمک شبکه بهداشت شهرستان در شهرداریها و نماز جمعه تست دیابت به صورت رایگان صورت خواهد گرفت ، همچنین معرفی و آموزش غذای سالم به صورت 10 روز در سطح شهرستان اجرا خواهد شد .

ویزیت رایگان یکروزه تمام درمانگاههای دولتی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این هفته می باشد .

وی همچنین با بیان نگاه ویژه مسئولین شهرستان به خرید سلامت خانواده ها افزود : در روزهای گذشته نشست ویژه ای را با شورای عالی خرید سلامت کشور داشته ایم که مصوبات خوبی صورت گرفته است .

مهرور با اعلام خبر اختصاص 5/1 هکتار زمین در اراضی 110 فردیس برای ساخت بیمارستان 160 تخت خوابی فردیس گفت : تامین اجتماعی نیز از احداث بیمارستان مجهز خبر داده است .

ایشان با تاکید بر حفظ سلامت غذا گفت : بایستی نظارت ویژه ای بر اصناف و حفظ سلامت غذای خانواده ها صورت گرفته و از ارائه مواد غذایی ناسالم توسط دستفروشان جلوگیری شود .

وی در پایان از سختگیری در حوزه سلامت و آموزش غذای سالم توسط بازرسان خبر داد و گفت : در حفظ و رعایت  سخت گیری بازرسان در حوزه سلامت و آموزش غذای سالم بایستی بسیار کار کرد چرا که این سخت گیری اجرای عدالت است  .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه