جشنواره کتابخوانی رضوی گامی به سوی انس با کتاب
پرینت
#۶۴٠٧
98/03/09 پنجشنبه 17:33

جشنواره کتابخوانی رضوی گامی به سوی انس با کتاب

فردیس نیوز - رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس بر لزوم افزایش مشارکت شهروندان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید  کرد.

به گزارش فردیس نیوز، سیدعباس طباطبائی صبح امروز در نشستی با خبرنگاران شهرستان فردیس گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترويج فرهنگ منور رضوي، گسترش فرهنگ كتاب خواني ، شناسايي و معرفي كتاب هاي فاخر مرتبط با فرهنگ و سيره اهل بيت (ع ) از طريق توليد و انتشار گسترده آن برای نهمین سال متوالی در سطح بین المللی برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه همه گروه های سنی می توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند با ثبت نام در بخش های  فردی و خانوادگی متناسب با رده سني خود، با مطالعه كتاب های معرفی شده  در قالب هاي مختلف جشنواره به یکی از دو شيوه مكتوب و يا به صورت الکرونیکی از طریق مراجعه  به سايت جشنواره به آدرس   razavi.iranpl.ir.www  در این جشنواره شركت کنند.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با بیان اینکه امکان دانلود کتاب ها از طریق سایت کتابخانه رضوی وجود دارد گفت: همچنین شرکت کنندگان می توانند نسخه مکتوب  کتاب ها را از کتابخانه های سطح شهرستان دریافت کنند و یا بوسیله اپلیکیشن بارکدخوان در گوشی های همراه و پوسترهای جشنواره رضوی به منابع مورد نیاز خود  دسترسی پیدا کنند.

وی افزود:  شرکت در این جشنواره به صورت الکترونیکی نسبت به شیوه مکتوب  امتیازاتی دارد؛به عنوان مثال در شیوه الکترونیک، با دو پاسخ نادرست، همچنان امکان حضور در مسابقه وجود دارد.  

طباطبائی ترغیب کودکان به شرکت در این جشنواره را راهکاری مؤثر برای افزایش خودباوری و اعتماد به نفس کودکان و انس آنها با کتاب دانست و  گفت: جذابیت های لازم از طریق مسابقه نقاشی و پویش کتابخوان مجازی بوسیله ارسال فیلم موبایلی ایجاد شده که خانواده ها می توانند با ایجاد خلاقیت در ضبط این فیلم احتمال موفقیت کودکان را در این جشنواره افزایش دهند. ضمن اینکه این روش می تواند شیوه مناسبی برای معرفی شهرستان فردیس و شاخصه های فرهنگی، اجتماعی آن باشد.

وی مهلت شرکت در این مسابقه را 28 خرداد اعلام کرد و افزود: زمان اعلام نتایج قرعه کشی از 11 تا 16 تیرماه و آیین تجليل ازمنتخبين نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی درايام دهه كرامت از  ولادت حضرت معصومه (س) تاولادت امام رضا(ع) خواهد بود.

رئیس کتابخانه های عمومی فردیس گفت: علاوه بر برگزاری مراسم اختتامیه به صورت شهرستانی، منتخبین در سطح ملی همراه با اعضای خانواده  برای حضور در اختتامیه کشوری دعوت می شوند و جوایزی نیز  به آنها اهدا خواهد شد.   

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...