جشنواره نشاط و امید در فردیس برگزار می شود

عزیزی: 47باشگاه ورزشی فردیس برای دریافت وام 100 میلیونی به استان معرفی شدند

فردیس نیوز- ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان فردیس با حضور فرماندار، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، رئیس اداره ورزش و سایر اعضا صبح امروز 21 اردیبهشت ماه در محل فرمانداری  تشکیل جلسه داد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست ضمن بررسی مصوبات جلسات گذشته در خصوص ایجاد هماهنگی برای برگزاری جشنواره نشاط و امید، کارگاه های حقوق شهروندی بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس با بیان اینکه باشگاه ها ی ورزشی شهرستان می توانند برای دریافت تسهیلات با سود 4 درصد به اداره ورزش مراجعه کنند گفت: طبق مصوبه جلسه گذشته و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، در فاز اول  تقاضای 47 باشگاه برای دریافت وام 100 میلیونی به استان معرفی شد.

وی همچنین از پرداخت تسهیلات با سود 4 درصد به جوانان از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود افزود: متقاضیان می توانند با سپرده گذاری سه ماهه معادل سپرده خود وام دریافت کنند یا از طریق دستگاه pos و گردش حساب نسبت به دریافت وام تا سقف 20 میلیون تومان اقدام نمایند.

داوود عزیزی همچنین گفت: بمناسبت هفته جوان و طبق ابلاغ وزارت ورزش و جوانان،  جشنواره نشاط و امید چون سایر نقاط کشور دوشنبه 25 اردیبهشت ماه در شهرستان فردیس با حضور هیئات ورزشی، جوانان و نخبگان شهرستان برگزار می شودکه در این مراسم ضمن برنامه های مختلف فرهنگی ورزشی و تقدیر از قهرمانان و مدال آوران برون مرزی فردیس، از خانواده های 5 شهید ورزشکار شهرستان تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی ضمن درخواست از همکاری ادارات، دستگاه های اجرایی و هیئت های ورزشی  در خصوص برگزاری هرچه بهتر  جشنواره نشاط و امید، از برگزاری جشنواره غذا همزمان با جشنواره نشاط و امید خبر داد.

عزیزی با بیان اینکه به زودی نمایشگاه پیوندهای آسمانی توسط سازمان مردم نهاد حامیان جوانان مستعد برگزار خواهد شد گفت: خانه جوان شهرستان که قرار بود از سوی شهرداری منطقه 3 تأمین شود و همچنین برگزاری کارگاه های حقوق شهروندی در فرهنگسراها  به بعد از انتخابات و استقلال شهرداری فردیس موکول شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو در فردیس را گامی برای  فرهنگسازی  در راستای کاهش آلودگی هوا دانست و گفت: این طرح بصورت مستمر و هرهفته در شهرستان فردیس اجرا و دوچرخه های آن از طریق اداره ورزش و جوانان به تعداد علاقمندان شرکت کننده، تأمین خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فردیس ضمن تأکید بر لزوم جذب افراد به سمت ورزش و ارتقای سلامت جامعه افزود: به منظور نهادینه سازی فرهنگ ورزش در خانواده ها، طبق برنامه ریزی انجام شده توسط هیئت همگانی، تا پایان سال بیش از 10 برنامه پیاده روی خانوادگی در سطح شهرستان برگزار خواهیم کرد  و  ورزش همگانی صبح جمعه در پارک های شهرستان توسط مربیان ورزشی برگزار می شود.

وی افزود: اولین پیاده روی خانوادگی در سال جاری صبح جمعه 22 اردیبهشت ماه در شهرک وحدت برگزار خواهد شد.

این مسئول ضمن اشاره به انتخابات پیش رو  و تأکید بر لزوم مشارکت حداکثری جوانان و نخبگان ورزشی در انتخابات گفت: هیئت های ورزشی شهرستان فردیس حق سوء استفاده از نام ورزش، ورزشکاران و تجلیل از آنها توسط کاندیداها و غیره را ندارند و در صورت تخلف، اداره ورزش و جوانان شهرستان بعنوان متولی امر ورزش، با جدیت با آنها برخورد خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین از سوی اداره ورزش شهرستان، به رؤسای هیئت های ورزشی که بعنوان کاندیدا در انتخابات حضور دارند ابلاغ شده که در این ایام حق برگزاری  مسابقات ورزشی را ندارند.

گفتنی است طبق اعلام رئیس ورزش همگانی شهرستان فردیس اولین پیاده روی خانوادگی سال 96 صبح فردا جمعه 22 اردیبهشت ماه در شهرک وحدت برگزار می شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه
تازه‌ها
مطالب پیشنهادی