جزییات مرحله نخست آزمون المپیادهای علمی کشور در البرز

 فردیس نیوز - رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان البرز جزییات مرحله نخست بیست و پنجمین دوره المپیادهای علمی کشور در استان البرز را تشریح کرد.

به گزارش فردیس نیوز ، حمید رضا آقا صفری گفت: روز سه شنبه در تاریخ ۲۸ بهمن ۹۳ همزمان با سراسر کشور بیستمین المپیاد علمی «کامپیوتر» ساعت ۹ صبح در استان البرز برگزار شد که ۱۱۶ دانش آموز پسر و ۵۴ دانش آموز دختر در ۶ حوزه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

آقا صفری افزود: صبح چهارشنبه  ۲۹ بهمن ۹۳، بیست و پنجمین المپیاد علمی شیمی ساعت ۹ صبح برگزار شد که  ۲۱۴ دانش آموز پسر و ۲۰۱ دانش آموز دختر در این آزمون با یکدیگر رقابت کردند.

وی با اعلام اینکه رقابت کنندگان دانش آموزان سال اول، دوم و سوم متوسطه دوم هستند و تمامی المپیاد ها در ۶ حوزه برگزار می شود گفت: ظهر امروز راس ساعت ۱۴ یازدهمین المپیاد نجوم و اختر فیزیک با رقابت ۴۶ دانش آموز پسر و ۲۵ دانش آموز دختر در استان البرز برگزار خواهد شد.

روز پنج شنبه مورخه ۳۰ بهمن ۹۳ سی و سومین المپیاد علمی ریاضی راس ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد که در این آزمون ۲۱۸ دانش آموز پسر و ۱۴۹ دانش آموز دختر با دیگدیگر رقابت خواهند کرد و ظهر همان روز هجدهمین دوره المپیاد علمی زیست شناسی راس ساعت ۱۴ برگزار می شود که در این آزمون نیز ۲۵۹ دانش آموز پسر و ۳۱۵ دانش آموز دختر به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین صبح روز جمعه و در تاریخ ۱ بهمن ۹۳ بیست و هشتمین دوره المپیاد فیزیک راس ساعت ۹ صبح با رقابت ۱۴۱ دانش آموز پسر و ۶۹ دانش آموز دختر برگزار خواهد شد و ظهر همان روز راس ساعت ۱۴ بیست و هشتمین دوره المپیاد ادبی با رقابت ۵۲ دانش آموز پسر و ۱۰۷ دانش آموز دختر برگزار می شود.

حمید رضا آقا صفری با بیان اینکه این آزمون در ۲ مرحله برگزار می شود تصریح کرد: مرحله اول هم اکنون در حال برگزاری است و برگزیدگان این مرحله در بهار سال ۹۴ در مرحله دوم آزمون شرکت خواهند کرد و در تابستان ۹۴ به اردوی باشگاه دانش پژوهان جوان فراخوانده می شوند و دارندگان مدال طلای کشوری از شرکت در کنکور سراسری دانشگاه معاف خواهند شد و به عضویت تیم المپیاد کشوری جمهوری اسلامی ایران در خواهند آمد.

وی خاطر نشان داشت: دانش آموزانی که در دوره تابستانی موفق به اخذ مدال نقره و برنز کشوری می شوند علاوه بر عضویت در باشگاه دانش پژوهان جوان در کنکور سراسری از ۱۰ درصد سهمیه زیر گروه آزمایشی مربوطه استفاده می کنند، همچنین همه دارندگان مدال طلا، نقره و برنز جهت عضویت  و بهره مندی از تسهیلات به بنیاد نخبگان ملی معرفی خواهند شد.

حمید رضا آقا صفری رئیس اداره استعدادهای درخشان در خاتمه گفت: دانش آموزان پایه اول که امسال در این آزمون شرکت می کنند صرفا مجاز به ثبت نام آزمایشی در مرحله اول المپیاد هستند اما برگزیدگان دوره سوم ( تابستانی ) از میان دانش آموزان دوم و سوم خواهد بود.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه